Przewóz osób zniknie z ulic

autor: Łukasz Kuligowski07.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 07.04.2011, 10:25

Skończy się okazjonalny przewóz osób, który tylko przypomina działalność taksówkową. Gmina nie będzie ustalała limitu taksówek na swoim terenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Leon->znacie mnie już :](2011-10-29 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    spadek cen Hanysku( a propo, nie powinieneś być u siebie? czego tu głos zabierasz? ) spowoduje obniżenie jakości usług, bo jeśli przyjdzie taki który wygrzebie z szopy po dziadku 3 maluchy i wsadzi na nie swoich kierowców hehehe nie Daj Bóg z wypisem jeszcze jakimś heheh od Babci (czyt. Licencja) chyba na zabijanie, bo takimi samochodami to się da utłuc klienta i kierowce :] na miejscu..! Nie potrzebnie zabierasz głos, ale czuje że w i z transportem to masz nie wiele do czynienia..? Firma Eko samochód nr 462 Myslałem że ********* ze śmiechu (pamiętam jak dziś!!!) widziany na Wołoskiej (była ulica) Władimira Komarowa heheheehehehehhehe długie te hahaah bo wiesz co widziałem za auto? nie uwierzysz, no chyba że sam matizem czy matisem się pisze hehe?
    TAK WŁAŚNIE MATIZEM, jakiś starszy pan oklejony Eko ciął przez miasto sobie!!! Pytam cię człowieku czy to jest standard? na miarę Europy, Warszawy, Stolicy lub innego szanującego się miasta np Olsztyn ;] (żebyście nie mówili że jestem za 100lycą tylko i wyłącznie) ps. i nie jestem Bocianem jak Ty.. mieszkał tu mój ddziadek a i ojciec cierpą/złotówą był kilka lat!!!
    Nawet na przewoźnika to za mało, tak mi się wydaje a w transporcie robię od97r. Wtedy, w tamtych latach to normalka może i by była,ale dziś? czy to =znaczne jest z bezpieczeństwem, komfortem? świat się posunał o te 15 lat a on nie dość że jest w pełni swojego wieku to świadczy "zawodowo" tak mu się przynajmniej wydaje heheh usługi transportowe? czym? i dla kogo?
    Wziąłby zdjął te naklejki, zabrałby Babcię na ryby czy do lasu ;] humor by sobie poprawił a rynek pozostawił młodym profesjonalistom a nie za wszelką cenę dorabiał, dorabiał aż w końcu kogoś Zabije do **** nędzy!!!

    Jeszcze jedno słowo do kolegi Wolny Strzelczyk :] wyliczałeś kiedyś rentowność takiej firmy transportowej, jakie to są koszta np samej amortyzacji auta? to idzie w dziesiątkach groszy, nie licząc podatków, no bo jesli chcesz legalnie działać to zusy krusy i srusy wiesz płacić trzeba, Aty mądralo złotówkę rzucasz **** jak na tacę, a ja siezapytamCiebie, na więcej cię nie stać...? Jakby co zawsze możesz na wieś wrócić, no chyba że żeś ziemie i samochód sprzedał na rzecz kredytu i mieszkania ehhehe to nie dziwię ci się że teraz nawet cię już na Matiza Z Eko cię nie stać, bo oni liczą sobie trochę więcej... Uważam że i tak za mało, bo to próg opłacalności i nie kłóć sięze mną bo robię w tym dłużej!!!
    Pamiętaj co złego to nie ja :]

    Odpowiedz
  • Leon Zawodowiec poseł na sejm IV RP(2011-10-29 00:07) Zgłoś naruszenie 00

    do wolnego strzelca!!! Bo z Hotelu->A to około 25 minut jazdy i po kursie!!! Natomiast A->H czyli, jadąc po klienta na lotnisko (25min jazdy2Airport) czekamy nie raz po godz i więcej, no chyba że wyjdzie szybciej... ( 30-40 minut normalnie ) jest to czas + droga z powrotem do hotelu (do 30minutw korkach) >Policz sobie Baranku< Uprzednio monitoruje osobiście poprzez informację lotniska( tu telefon x2 co najmniej na INFO) lot Pasażera, by mieć pewność że już wylądował i że zostanie przeze mnie należycie obsłużony, czyli przywitany i przetransportowany po niekiedy ciężkiej podróży, do Hotelu... to mało, czy dużo? To się nazywa VIP service
    A i jeszcze jedno... fiskalnej kasy to nie wyłączam, no chyba że bateryja padnie-życie, Oni lubią rachunki ;] bo są ludźmi z klasą, tzw. Zachód!!! działalność, certyfikaty, licencja ( ostatnio rozszerzyłem o międzynarodowy-żeby mieć pewność co do NIEtykalności mojej osoby przez nieodpowiedzialnych urzędników, Tudzież kontrole, a miałem już dwie w swoim 11 letnim stażu jako kierowca z limuzyną, czytaj "Wynajem") no i wzorowa opinia wśród klientów Vip... zawsze dzwonią wcześniej ;] zanim jeszcze przylecą ( mówię tu o stałych obsługach ) Dbam i dbać będe o klienta, a klient o mnie i w czym problem... Klient nasz pan, jak to mówią i wybór zawsze należy do Niego samego czym pojedzie..! I tyle w temacie... pozdr wszystkich przewoźników i taksówkarzy!!!
    (((nie eko i "pseudo TAKIM"))) lecz tych z klasą!!!
    Ludzie nie róbcie wiochy, wróćcie na wieś i pomóżcie rodzicom utrzymać te ziemie.. nie pchajcie się do miasta za wszelką cene plz
    3majciesię

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2011-04-07 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    No proszę, źli piraci szaleją autami po mieście aby rozpowszechniać nielegalne oprogramowanie - "... tak jak państwo ściga piratów drogowych za rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania..."

    Odpowiedz
  • Tomasz(2011-04-07 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nie idiota, tylko zainteresowany ograniczeniem konkurencji. Dba o swój interes - inaczej: bezczelny kłamca.

    Odpowiedz
  • hanys(2011-04-07 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    ten Paweł Biedrzycki to jakiś idiota - tylko wolny rynek gwarantuje spadek cen i wzrost jakości usług

    Odpowiedz
  • paragrafipi(2011-04-07 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    a co z naprawdę okazjonalnym acz zawodowym przewozem osób, jakim jest wynajem samochodu z kierowcą na kilka godzin, w celu przewiezenia osób z jednego miejsca do drugiego, w ramach danego miasta, z okazji ślubu lub imprezy w stylu wieczór kawalerski/panieński?
    samochodu rzecz jasna niezabytkowego oraz przystosowanego do przewozu mniej niż 7 osób?
    też trzeba będzie mieć licencję?
    a może wewnątrz zamontowany taksometr a na zewnątrz koguta taksówkowego?
    na takim kabriolecie na ten przykład? :)

    Odpowiedz
  • Wolny Strzelec(2011-04-07 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Witam ; chciałbym zauważyć że ustawodawca nie spowodował przy Ustawie o Transporcie Drogowym Osób aby wyegzekwować przepisy do ustawy wcześniejszej od której to zamieszanie się zaczęło a mianowicie :
    Dotyczy tzw. Przewozu Osób - Każdy przewoźnik mógł wykonywać tą usługę
    posiadając Certyfikat Kompetencji Zawodowych oraz Licencji na Drogowy
    Przewóz Osób , Każdy znaczy Wszyscy przewoźnicy !!!
    Dlaczego więc Korporacje Taksówkowe zaczęły wydawać odpisy z licencji dla
    kierowców jak prawo tego zabraniało - należało zatrudnić kierowcę na etat a
    to powodowało koszty , których to korporacje chciały uniknąć i cały ciężar
    finansowego obciążenia przerzucić na kierowców , pozbyto się kosztów ZUS i
    rozliczania kierowców . Następna sprawa to brak oznakowania samochodów
    do przewozu osób - pytanie dlaczego korporacje wprowadziły w Warszawie
    obsługę hoteli bez oznakowania samochodów TAXI . Najłatwiej było wpłynąć na ustawodawcę aby zmienić przepisy gdyż Ludzie widząc co się dzieje na rynku sami wzięli odpowiedzialność za prowadzenie Działalności Gospodarczej
    a teraz to im się ukróci i zachowa Monopol na przewozy . Najlepiej zakazać
    wszystkiego , na wszystko wydać Licencje pewnie za darmo !! wyciągnąć
    ręce po pieniądze za korzystanie z Korporacji , za oznakowani , za podjazd na Dworce , Hotele , Lotniska a gdzie Wolna Konkurencja ??? Padła pod tą
    Ustawą . Czego obawiają się Taksówkarze konkurencji że ktoś kto nie chce
    być w Korporacji i nie płaci tych obciążeń finansowych do niej to jest nielegalny Bzdura ! jest bardziej samodzielny niż Oni . Dlaczego więc Korporacje prowadziły podwójną zabawę Temu dam zlecenie po 2,40 za km
    a temu po 1,60 a innemu po 1,00 i wszyscy z tego korzystali jak było i tak
    zabronione . Co na to Korporacje dlaczego przejazd Taksówką na licznik jest
    legalny . z Lotniska na Dworzec Centralny np. za 40,00 złotych a bez
    licznika na umowę za 40,00 jest nielegalny ? Dlaczego Korporacje naliczają
    dwa razy więcej za transfery z Lotniska do Hoteli niż z Hoteli na Lotnisko ?
    Jeżeli walczycie o uczciwość to przypominają się czasy nie bardzo odległe -
    wszystkim po równo np. po 1,00 Złotych za kilometr , po Polonezie dla każdego lub Maluchu a może powrót Dorożek ! Celowo naciągano Ustawę aby pokazać kto jest silniejszy na Rynku a teraz skutek sami taksówkarze
    innych zawodów brak , brak również Konkurencji i zdrowego rozsądku !!

    Odpowiedz