SLD chce wykluczenia dwóch sędziów TK ze sprawy Komisji Majątkowej

28.01.2011, 15:12; Aktualizacja: 28.01.2011, 19:10

Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada wniosek o wyłączenie dwojga sędziów TK, przewidzianych w składzie sędziowskim do zbadania wniosku w sprawie konstytucyjności Komisji Majątkowej. Sojusz utrzymuje, że Mirosław Granat i Teresa Liszcz nie są bezstronni.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • *(2011-01-28 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    ...no i niezawiśli sędziowie TK... zawiśli, jak większość w Kraju nad Wisłą :)

    Odpowiedz
  • Kler wszędzie ma swe macki.(2011-01-29 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ponoć wszyscy sędziowie z TK powinni być teoretycznie niezależni, a w praktyce wygląda to tak ze każdy sędzia jest od kogoś zależny i musi mu być lojalny bo inaczej straci stanowisko. Tak wygląda polskie prawo w praktyce.

    Odpowiedz
  • typ(2011-01-29 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pewne obawy , jeżeli chodzi o bezstronność niektórych sędziów TK.

    Dla nich prawodastwo Watykanu może być ważniejsze niż konstytucja RP ,
    a machloje kleru niczym, w porównaniu do obietnicy "życia wiecznego".
    Pytanie tylko " życia wiecznego" w niebie ,czy piekle.

    Bo kler zapewne w piekle.

    Odpowiedz
  • ur1952(2011-01-29 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Schetyna już pod naciskiem biskupów pisał do TK aby nie rozpatrywać wniosku SLD o zgodność komisji majątkowej z konstytucją.Jeżeli 31 stycznia trybunał nie rozpatrzy tego wniosku,to zostanie umorzony i w ten sposób zostanie sprawie łeb ukręcony.Klechy rządzą.

    Odpowiedz
  • Historia kołem się toczy(2011-01-29 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    ALE JAJA !!!

    Jak śp. poprzedni Rzecznik Praw Obywatelskich składał wniosek o odebranie korporacjom zawodowym (prawnikom, architektom, itd.) prawa do monopolizowania rynku przez istnienie obowiązku przynależności do korporacji i wraz z tym wnioskiem RPO złożył pismo w którym wniósł o wyłączenie sędziów który w przeszłości byli członkami korporacji zawodowych (głównie byłych adwokatów), na co ówczesny prezes TK (nominowany za czasów SLD) zareagował odesłaniem Rzecznika "na drzewo" (...ustawa o TK nie przewiduje takiej instytucji jak "wyłącznie sędziego") - to niektórzy politycy SLD przytakiwali prezesowi TK. (ps. wniosek ten został ostatecznie cofnięty po śmieci poprzedniego RPO przez nową panią RPO)

    A teraz, gdy skończyła się kadencja ich prezesa TK a także w Trybunale mają większość "nominaci" większości parlamentarnej PO-PSL wraz z "nominatami" poprzedniej koalicji PiS-LPR-Sam - to sami żądają wyłączania jakiś sędziów TK.

    hahaha

    Odpowiedz
  • klaudia(2011-01-29 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy sedziowie z TK powinni nie rozpatrywac gdyz kazdy jest powiazany z jakas partia sdziowie powinni byc wybierani czysci bez zadnej przynaleznosci wtedy beda wyroki sprawiedliwe dla mnie dzisjejszy TK jest stronniczy i nie ma co liczyc na sprawiedliwosc wiem to z wlasnego doswiadczenia

    Odpowiedz
  • anna(2011-01-31 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej wyłączyć prawych ludzi, Polaków. I czemu to wszystko ma służyć.

    Odpowiedz