Dzieci zagrożone przemocą w rodzinie będą lepiej chronione

autor: Ewa Ivanova25.01.2011, 03:00

Policja będzie asystowała przy odebraniu dziecka ofiary przemocy w rodzinie. W razie potrzeby policjant będzie mógł stosować środki przymusu bezpośredniego i zatrzymania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Kol(2011-01-25 08:34) Zgłoś naruszenie 00

  Według tej głupiej ustawy naruszenie godnosci dziecka to przemoc w rodzinie! Klaps jest przemocą w rodzinie i pozwala na odebranie rodzicom dziecka. Takie mądre przepisy uchwalili posłowie. Wiecie o tym?

  Odpowiedz
 • rodzic(2011-01-25 09:12) Zgłoś naruszenie 00

  Kolejny gniot juz na etapie prac legislacyjnych. Policjant będzie strzegł dziecka, mienia, stosował środki przymusu wobec rodziców i pouczał o prawie złożenia zażalenia. Pracownik socjalny odbierze dziecko, sąd rozpatrzy zażalenie? To nie sąd będzie decydował o dziecku, otrzyma odpis notatki policjanta i co? PUSTO. Ile praw naruszonych po drodze, przecież to już na tym etapie naruszone są prawa konstytucyjne. Do mojego domu może wejść GENIALNY pracownik socjalny, 10 policjantów i zabrać mi dziecko!!! Paranoja totalna. Niech szybko budują domy dziecka. TO PANSTO JEST CHORE.

  Odpowiedz
 • JWL(2011-01-25 11:35) Zgłoś naruszenie 00

  Mogliby w tych artykułach dodać jakiś odnośnik do ustawy.

  Dziecko może być odebrane za domniemanie zagrożenia, czyli nawet nie trzeba dawać klapsa aby oni mieli prawo odebrać Tobie dziecko.

  Wyborcom Platformy Obywatelskiej gratuluje rządu.

  Odpowiedz
 • jado(2011-01-26 10:01) Zgłoś naruszenie 00

  Czy jest gdzieś opisane w jaki sposób rodzice lub opiekunowie mogą bronić się przed pomówieniami bo policja robi dochodzenie nawet na anonimoiwe doniesienia. Jak można się bronic przed zemstą małolatów? Bo przecież dzieciom i młodzieży wszystko wolno i każdy nawet najsłuszniejszy zakaz może być powodem donosu o znęcanie siię złożnego anonimowo przez samego małolata lu jego koleżków. Policja olewa dochodzenia w sprawch małolatów, prokuratura je ochoczo umarza, Sąd Rodzinny jest zawalony sprawami, ośrodki wychowawcze przepełnione i długie kolejki oczekujących. Zaraz w więzieniach nie będzie miejsc dla skazanych za "znęcanie się". To wynik uchwalania bzdurnych ustaw które naruszają prawa konstytucyjne rodziców. tylko kto bierze to pod uwagę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane