Prokuratorzy zapowiadają protesty; premier: nie są poszkodowani finansowo

25.10.2010, 14:30; Aktualizacja: 25.10.2010, 20:03

Premier Donald Tusk uważa, że związkowcy z prokuratury mają prawo do własnej oceny sytuacji finansowej wymiaru sprawiedliwości, ale formę zaplanowanego przez nich na połowę listopada protestu ocenia jako "ekstrawagancką".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • serdeczna matka(2010-10-26 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Co się robi, gdy pada strach na "rzont". Typowa Graśowo-Urabanowo zagrywka kłamstwa dla mas spreparowane przez odpowiednie osoby. ( Tak samo było z lekarzami ) Najdroższy wymiar sprawiedliwosci w Europie. Zapomnieli dodać jednego "drobnego" szczególiku. Ten koszt obejmuje utzrymania 100 000 więźniów, oczywiście "zapomnieli" dodać, że dla celów porównawczych w innych cywilizowanych krajach tego się nie wlicza. Skąd jest te 100 000 w wiezieniach. Zapytajcie posłów, jak łatwo zaostrza sie przepisy, np. dla pijanych rowerzystów wyjątkowo niebezpiecznych dla "rzontu", bo pewnie wszyscy sie zorganizują i zrobią rowerowy najazd na Warszawę.

    Odpowiedz
  • Od roboty to ty jesteś.Mule,(2010-10-26 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Za takie peiniadze to sam zap...laj.

    Odpowiedz
  • Chyba to żart??(2010-10-26 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej nieudolni w wymiarze sprawiedliwośći, chcą się dowartościować - DO ROBOTY nieroby.

    Odpowiedz
  • Bronson(2010-10-26 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    prokuratorzy i sędziowie zarabiają najmniej w całej UE zatem jeżeli dążymy do zrównienia poziomu zycia z poziomem w UE to również w tej kwestii należy dążyć do zrównania ze średnią w UE, należy też zwrócić uwagę, że byle burmistrz w byle wiosce zarabia 10 tys który ma wykiształcenie podstawowe a sędzia i prokurator 5 tys. a czas jaki trzeba poświęcić na dojście do tych zawodów: 5 lat studiów, 3 lata starej aplikacji, a obecnie 3,5 albo 5,5 zate to również trzeba miec na uwadze, że jeżeli kształci się kogoś tyle czasu to wynagrodzenie powinno być odpowiednie

    Odpowiedz
  • lol(2010-10-26 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    "Aniu, dlaczego ty jeszcze w tej prokuraturze siedzisz? Nie lepiej Ci będzie w adwokaturze? Mareczku, a gdzie mi zapłacą 5 tys. za takie opier...anie się jak tu?"

    Odpowiedz
  • Bobi(2010-10-26 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    aparat Prokuratury czy też sądownictwo ze swej istoty zawsze musza leżeć w gestii Państwa, co oznacza że musza być finansowane z budżetu. nikt nie twierdzi np co do zarobków, ze sedzia czy porokurator ma mieć pensję prezesa spółki Skarbu Państwa, ale niech to bedzie wynagrodzenie relatywne do ich pozycji ustrojowej. Aktulanie tak nie jest niestety, tylko władza wykonaczwcza i ustawodawcza funduje sobie podwyzki i nagradza wysokomi premiami swych urzedników a władza sądownicza jest ignrowana i co wiecej, prowadzona jest polityka dezinformacji mająca na celu przedstawienie w oczach opinii publicznej sądów i prokuratury w jak najgorszym świetle. pozdrawiam;)

    Odpowiedz
  • ja(2010-10-26 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    do Józef

    No z całym szacunkiem, ale lenin z marksem już nie żyja. Człowieku, o ile jestem w stane zrozumieć, że Polakom o wyższym wykształceniu nie podobają się zarobki prokuratorów lub sędziów, to miejmy jakąś gradację. Policjant to jest jak gdyby wykwalifikowany pracownik fizyczny w tej hierarchii. Trudno, żeby zarabiał chociażby w zbliżeniu podobnie do nich.
    Święte słowa kabaretuTey: "nie chciało sie nosić teczki, trzeba dzwigać dziś woreczki"
    Nie jestem ani sędzią, ani prokuratorem i nie uważam, że zarabiają dobrze. Uważam, ze porównując ich do innych specjalności powinni mieć ok. 8-12tysięcy na rękę. To nie ich wina, że płaci im budżet, czy to, że kolejne partie (teraz PO) zatrudniły dziesiątki tysięcy pociotek w urzędach.
    A Twoje porównanie, czy innych do jakiś zawodów typu szkoła średnia to jest pokłosie czerwonej indoktrynacji.
    Paranoja - sędzia, który nadzoruje prace np. komorników zarabia mniej niż połowę od niego, prokurator nadzorujący pracę policjanta ma zarabiać tyle samo co on?
    Jako ekonomista pracuję ciężko i chociaż jest to prywatna firma, to nie uważam, że normalnym jest to, ze sędzia ma połowę z tego co ja,
    Tylko, ze w tym kraju musi umrzeć jeszcze 2 pokolenia, żeby nie dziwiły zarobki innych.

    Odpowiedz
  • Józef(2010-10-26 01:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nieroby kasę maja większą niż policja która za nich prowadzi większość spraw,kolejna grupa roszczeniowa siedząca w ciepełku na stołeczkach!

    Odpowiedz
  • Do powyżej(2010-10-26 00:30) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie na Pis to wszystko ulegnie zmianie.Już nic nie będzie tak samo !!

    Odpowiedz
  • wstyd przyznac(2010-10-26 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd przyznac, ze dotychczas glosowalem na PO ale ten blad juz sie nie powtorzy. fakt, ze zawsze w tym kraju trzeba glosowac na mniejsze zlo. w ramach protestu przekonajmy swoje rodziny i przyjaciol by tez tego nie robily. moze juz dosc tego populizmu, niedotrzymywania obietnic, a wrecz jawnych klamstw. to bedzie prawdziwy protest i czerwona kartka dla tych PO.poprancow. tusk z kaczynskim to w gruncie rzeczy ta sama kompania.

    Odpowiedz
  • Jedyny sposób na sprawdzenie,czy ktoś(2010-10-26 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    zarabia za dużo,czy za mało jest głosowanie nogami,czyli odchodzenie z zawodu.

    Odpowiedz
  • wef(2010-10-25 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    nasz własza państwowa kłamliwymi wypowiedziami bądź niedopowiedzeniami nastawia społeczeństwo przeciwko sądownictwu. Daleko założony cel topewnie koniec niezależnego sądownictwa, tym samym koniec demokracji i to przy poklasku obywateli. Pozyższe trole niech sobie poczytają coś na temat trójpodziału władzy i jakie są tego kosekwencje.

    Odpowiedz
  • tyr(2010-10-25 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Kłamstwa o najdroższych na świecie sądach zaczynają żyć własnym życiem. I o to chodziło !

    Odpowiedz
  • olo(2010-10-25 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    urzędnik Państwowy (a takimi są prokuratorzy) powinien zarabiać adekwatnie do wynagrodzeń w sektorze publicznym. Należy skończyć z tą paranoją, że każdy funkcjonariusz publiczny chce więcej a my podatnicy mamy za to płacić. Zarobki europejskie? To proszę jaka jest wartość takiego urzędnika? Są miejsca w urzędach w całej UE. Wystarczy wysłać CV i z pewnością oferty będą spływały same:):):)

    Odpowiedz
  • Max(2010-10-25 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Sędzia zarabia 5-7 tys. zł na rękę, komornik 40 tys. zł, notariusz 20 tys. zł, adwokat 100-10 tys. zł na czysto miesięcznie.
    Sędzia nadzoruje komornika, adwokat jest stroną postępowania, które prowadzi sędzia, notariusz sporządza umowy, których treść jest oceniana przez sędziego. Wszystko pasuje?

    Odpowiedz
  • Zorro(2010-10-25 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem jak zarabiają,ale kiedyś byłem świadkiem rozmowy sędzin,które narzekały jak słabo zarabiają a okazało sie,że 2,5 raza więcej od nauczyciela.Tusk to czuje,chciałby to uporządkować,ale demokracja mu na to nie pozwala.Kazdy zawód ma ambicje,ale finansowe.Zróbcie tabele zależnosci od:zawodu,wykształcenia,przydatności dla gospodarki narodowej,kultury itd,żeby społeczenstwo wiedziało do jakiej" kasty" jest przynależne i czego może oczekiwać od państwa.Za komuny-sędzia,notariusz,aptekarz,nauczyciel zarabiali-równo i był to podobno system w państwie katolickim do d...y.Emeryt miał lekarstwa za darmo-teraz ma g...o.W wielu szkołach były posiłki regeneracyjne darmowe(nauczyciel też wpieprzył darmochę)a teraz uczeń obgryza blat ławki.Koleżanka emerytka mówi,że teraz jest bardziej czerwona niż za komuny(za komuny nie należała do Partii)Jak Wałęsa mówi,że
    walczył o równość i sprawiedliwość razem z klerem to śmiechu warte-walczyli o swoje pełne brzuchy i konta bankowe.itd.itd...

    Odpowiedz
  • tik(2010-10-25 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej przewlekle w postępowaniu i najdroższe na świecie sądownictwo i prokuratura w Polsce.

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2010-10-25 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    "Robole"po 40 czy 45 latach pracy też domagają sie zarobków takich jak w UE !
    Jak prokuratorom jest mało to co mają powiedzieć ludzie którzy mają na rękę 1100 złotych?i muszą przeżyć i utrzymać rodzinę !

    Odpowiedz
  • magic(2010-10-25 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Strachy na lachy,już widze ten protest..odmowa wykonania czynności procesowych..smiechu warte.Jak zwylke zaprotestuje Skała i forum internetowe..to prawda psy szczekaja a karawana jedzie dalej i tak to bedzie.Notabene zasadnie,bo takie wezwanie do protestu to kompromitacja organizatorów,nie wiedza chyba gdzie pracują i to nie sądy i ich niezawisłość.

    Odpowiedz
  • J 23(2010-10-25 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Za upolitycznienie i stronniczość, zamiatanie pod dywan , trzeba żądać siana.

    Odpowiedz