Prawo jazdy nie dla osób chorych na cukrzycę

autor: Łukasz Kuligowski31.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 31.08.2010, 12:56

Cukrzycy prawo jazdy dostaną dopiero po opinii diabetologa. Będą musieli jednak stale kontrolować stan zdrowia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

 • shaqu(2010-08-31 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  1. Tu chodzi o kasę. O jeszcze większy przypływ kasy do różnych państwowych instytucji.
  2. Nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem na drogach. Bo jeżeli chcemy być bezpieczni to najlepiej wprowadzić zakaz jazdy samochodem.
  3. Każdy przepis, który był uzasadniany względami bezpieczeństwa, tak naprawdę nie zmniejszał ilości wypadków i ofiar na polskich drogach. Co można wywnioskować na podstawie statystyk po wprowadzeniu przymusu zapinania pasów, zapalania świateł na okrągło.
  4. Mamy demokrację! Ludzie to nie są głupie krowy! Każdy musi wiedzieć, że wsiadając do samochodu jest odpowiedzialny za swoje i innych życie. I jeżeli ktoś spowoduje chociażby uszczerbek na zdrowiu powinien być ukarany, dzisiejsze kary są śmieszne.
  5. Dzisiaj karani są "potencjalni zabójcy", tak jak w filmach s-f (raport mniejszości). O wiele lepszym rozwiązaniem są surowe kary dla osób które spowodowały wypadek. W Polsce praktycznie w ogóle nie przyznaje się wysoki odszkodowań na rzecz pokrzywdzonego. Bo przecież za wszystko płaci ubezpieczenie. A jeżeli winny zostałby ukarany finansowo w setkach tysięcy złotych, to każdy następny kierowca zastanowiłby się przed wejściem do samochodu.
  6. Komuna powraca. To minister wie lepiej co jest dobre.

  Odpowiedz
 • rencista(2010-08-31 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  Mam cukrzycę T 2 i znam doskonale objawy tej choroby. Za nic nie usiądę za kierownicą, bo mam świadomość, że takie zachowanie jest podobne do jazdy "na podwójnym gazie". Domniemuję, że tysiące niezrozumiałych wypadków na drogach (np. nieoczekiwane zjechanie na przeciwległy pas ruchu) to skutek nierozpoznanej lub zlekceważonej cukrzycy. Piszę to ku przestrodze.

  Odpowiedz
 • .(2010-08-31 07:18) Zgłoś naruszenie 00

  Dobre:)

  Odpowiedz
 • szofer(2010-08-31 07:12) Zgłoś naruszenie 00

  nie to jest tak moj tata umial boze cara chrani aleksandre tuze i za tuze dostal od belfra opo ryju nie tuze tylko toze a oberpolicmajster z cyrkulu przymaszerowal i panie marianie 5 lat syberi albo szczeniaka pan nauczy jak trzeba czyli chca zalozyc powszechny cyrkul gdzie kazdy ma lazic jak go nakreca zwlaszcza cukrzyca i forma diabetis paranoica cerebris iuridica tylko 0ni na umysle sa zdrowi o key a my chorzy na umysle wiadomo paraoica schifizofrenia rzadzacych jest nieuleczalna,

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • .(2010-08-31 04:08) Zgłoś naruszenie 00

  To zaczyna być chore. Dokąd zmierzamy?

  Odpowiedz
 • Epileptyk(2010-08-31 23:32) Zgłoś naruszenie 00

  Fakt zaostrzenia przepisów sam w sobie nie jest zły, osobiście jestem epileptykiem od drugiego roku życia "posiadam" napady typu grand mal, ten typ napadów naprawdę jest niebezpieczny i może doprowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego jeśli chodzi o te restrykcje nie jestem im przeciwny. Poza tym nie jestem pewien czy to faktycznie można nazwać zaostrzeniem, teraz również osoby na w/w choroby muszą wykazać iż nie mają wyraźnych przeciwwskazań do kierowaniem pojazdem.

  Druga bardziej istotna kwestia to ceny badań kontrolnych wymienione w artykule. Odpowiednio 20% dla kat. A i B, oraz 25% dla kat. C i D, to uśredniając jakieś 290.00 brutto od aktualnej płacy minimalnej, która wynosi 1317.00 brutto

  Następna istotna kwestia to kierowcy prowadzący po spożyciu, którzy niejednokrotnie czuja się bezkarni i nawet po spowodowaniu wypadku dziwnym sposobem odzyskują prawo jazdy. Tu bym faktycznie pomyślał o karach.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane