Psy i koty lepiej chronione

autor: Anna Monkos05.08.2010, 12:04; Aktualizacja: 05.08.2010, 12:13

Obowiązkowe ubezpieczenie dla właścicieli psów ras uznanych za agresywne i ucywilizowanie działalności schronisk – posłowie wszystkich opcji popierają zmiany w ustawie o ochronie zwierząt.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • q(2010-08-05 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby mojego psa zastrzelił myśliwy to zrobiłbym sobie "manhunt", a nie pozywał właściciela obwodu.

    Odpowiedz
  • Aborcja dla psów i kotów zakazana(2010-08-05 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzamy zakaz zabijania psów i kotów, a co z przyzwoleniem zabijania nienarodzonych dzieci?

    Odpowiedz
  • a tak konkretnie:(2010-08-05 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    to kumu w lesie zastrzelil leśniczy pudla ?

    Odpowiedz
  • MB(2010-08-05 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    A jak jest z ochroną bezrobotnych ludzi bez środków do życia w regionach strukturalnego bezrobocia? Tego nie widzicie, że ludzie nie mają co jeść i nie mają co dać jeść psu czy kotu. Lepiej jest wypóścić psa na wolność niż by miał zdechnąć z głodu gdzieś na uwiązany podwórku.

    Odpowiedz
  • Wychowawca(2010-08-05 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie psy ze schronisk z całej Polski wysłać dla głodujących Azjatów, którzy spożywają takie mięso, a pieniądze setki milionów złotych przeznaczyć dla głodnych dzieci w Domach Dziecka. I w ten sposób ochronicie właściwie umęczone w klatkach te zwierzęta jak również zwiększy się stawka dzienna na głodne dzieci w Domach dziecka.

    Odpowiedz
  • Alicja(2010-08-05 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, że w końcu ucywilizuje się, choć trochę, polskie prawo. Zapobieganie bezdomności zwierząt to przede wszystkim znakowanie i sterylizacja. Kilka lat systematycznych działań, a nie byłoby przepełnionych schronisk, metoda humanitarna i skuteczna.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-08-05 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwna jest ta "ludzka dobroć" wobec zwierząt.Schroniska u nas przepełnione,niedofinansowane a afrykańskie krokodyle nie mają co jeść.

    Odpowiedz
  • buras(2010-08-06 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    To są hasła. Kto zna albo widział ten Projekt? Dlaczego na stronie ZESPOŁU POSELSKIEGO niczego nie opublikowano? Czyżby posłanka Mucha chciała ukryć fakt współpracy z Komendantem Jandą?

    Odpowiedz
  • Liber(2010-08-08 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Nowelizacja doprowadzi do bezkarnego wypuszczania psów przez właścicieli (głównie na wsi) na nocne buszowanie po lesie i łąkach w celu najedzenia się na koszt państwa (przypominam - zwierzyna w stanie wolnym jest własnością skarbu państwa). Ciekaw jestem kto będzie dokonywał odstrzału wałęsających się sfor psów i atakujących zwierzęta leśne i gospodarcze jak również ludzi!!! A może teraz normą będzie wałęsanie się psów w Polsce? Ciekawa ustawa nie ma co!!!

    Odpowiedz
  • oburzona(2010-08-09 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    coż... żal czytać niektóre komentarze...zajmuję się pomocą bezdomnym zwierzętom, i wiem jaki to palący i ogromny problem...często mi ludzie zadają pytanie, czemu pomagam zwierzętom bo tyle potrzebujących dzieci czy powodzie...zawsze pytam w takich przypadkach...a ty w ktorym domu pomocy czy bidulcu pomagasz?...gdzie worki z piaskiem nosiles? kiedy ostatnio wyslalaś/wysłałeś smsa choćby?...i się temat urywa, także niech sobie kazdy wybiera formę i cel pomocy, a nie ustawia tym ktorzy coś robią i widzą wiecej niz koniec własnego nosa, jak i komu mają pomagać...bo tacy najwięcej krzyczą a sami wielkie G robią...naprawdę trzeba być jakimś totalnym zwyrodnialcem żeby sobie żartować z tych biednych zwierząt ktore człowiek udomowił a teraz skazuje na głód, śmierć, kopniaki i umieranie z tęsknoty za dotykiem człowieka w schroniskach...naprawdę niedorastacie żartownisie takiemu psu z kulawa noga do "pięt"...obowiązkowa sterylizacja psów i kotow(jak widze niektorych "ludzi" też), wysokie kary- to jedyna słuszna droga żeby opanowac to szaleństwo...przypominam panie liber że zdziczałe psy...nie pojawiły się znikąd- to przez człowieka znalazły sie w takiej sytuacji, bo jakis obrońca psich jajek i macicy je wyrzucił np szczeną suczkęi musza sobei jakoś radzić-więc psim czlowieka obowiązkiem-stworzenie odpowiedniej grupy do tego - jest wyłapanie tych psów i pomoc im, przeznaczenie funduszy na pomoc schroniskom, dotacja na talony ...więc strzel se pan sam w łeb najlepiej...świetnie najlepiej udupić kazdą ustawę o polepszeniu życia zwierząt, i powystrzelać a reszte pozamykać gdzies na uboczu żeby nikogo nei raziło w pańskie oczka

    Odpowiedz
  • Renata(2010-08-10 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Miejmy nadzieje, że to prawo szybko uchwalą, i że wejdzie w zycie z datą ogłoszenia, a nie np. w 2014r., bo stosunek Polaków do zwierząt woła o pomstę do nieba.
    Należałoby jeszcze zakazać hanlu zwierzetami na bazarach, gdzie sprzedaje sie psy "rasowe" z "hodowli" i w ogóle odbywa się to w skanadalicznych warunkach.
    Poza tym każde zwierzę powinno byc znakowane, wtedy byłoby od razu wiadomo, kto je wyrzucił przed wakacjami.
    A obrońcami jajek i macic są w Polsce także ludzie wykształceni, którzy nie chca "okaleczać" zwierzęcia. Może nowe prawo otworzy im oczy jak dotąd szeroko zamkniete.

    Odpowiedz
  • ja(2010-08-11 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    pies czy kot 200m od zabudowan to wg prawa zwierze zdziczałe dlatego mysliwi moga a nawet musza likwidowac wlesające się psy gdyz stanowią one wielkie zagrozenie dla zwierząt łownych na pewno ta ustawa nie przejdzie... i dobrze bo poje..ani obroncy zwierząt nie wiedza co ich pies moze zrobic w lesie a zapis z zakazem zabijania psów jest idiotycznym przejawem egoizmu i chęci zniszczenia polskiej przyrody ...Niektórzy niech idą się leczyć

    Odpowiedz
  • WERONIKA(2010-12-17 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    panie wychowawco ludzie maja rozum i powinni sie zastanowic nim splodza nastepne i nastepne dziecko

    Odpowiedz
  • Oburzona jeszcze bardziej(2011-10-10 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację "Oburzona" - najwyższy czas także upomnieć się o równe traktowanie dla ludzi, którzy pomagają zwierzętom - bo spotykają nas tylko przykrości i dyskryminacja. Pijackie wrzaski i lecące z okna puszki po piwie "nie przeszkadzają 'porządnej lokalnej społeczności" ale szczekający w mieszkaniu przez chwilę psiak - oczywiście ! I nasyła się straż miejską, policję i co najśmieszniejsze - organizacje pozarządowe pomagające zwierzętom - bo jak szczeka w mieszkaniu - to najlepiej , w ramach pomocy odebrać właścicielowi - i zabrać do przepełnionego schroniska ( aby dalej od uszu tych porządnych ) po skoro szczeka - to pewnie coś mu dolega. są poprostu psy szczekliwe - i to ich nieszczęście - bo często opiekun chce im dać dom, ale zaszczuty przez pożądne społeczeństwo - musi oddać do schroniska. A miejscowa społeczność szczęśliwa - bo pomogła zabrano zwierzę "nieodpowiedzialnemu" opiekunowi - bo biedny psiak szczekał w mieszkaniu - teraz będzie całymi dniami szczekał w schronisku z dala od uszek zacnych porządnickich.

    Odpowiedz