Aby uniknąć przykrych niespodzianek, turysta przed podpisaniem umowy z biurem podróży powinien sprawdzić jego kondycję finansową. Umowa turystyczna nie może ograniczać odpowiedzialności biura i uprawniać go do jednostronnej zmiany umowy. Prawo do reklamacji przysługuje także przy wycieczkach last minute.
Podczas trwającego okresu urlopowego wielu Polaków wyjeżdża na wymarzone wakacje z biurem podróży. Tymczasem kondycja firm świadczących tego typu usługi jest coraz gorsza. Z badań przeprowadzonych przez firmę Dun & Bradstreet wynika, że aż 65 proc. biur podróży i operatorów wycieczek ocenia swoją sytuację jako słabą lub bardzo słabą.

Kondycja finansowa

Przed podpisaniem umowy z biurem podróży konsumenci powinni więc przede wszystkim dokładnie sprawdzić kondycję finansową organizatora imprezy. Może ich to uchronić przed przykrymi niespodziankami, gdyby okazało się, że biuro ogłosi swoją upadłość przed wycieczką lub w jej trakcie. W takiej sytuacji turyści mieliby poważne problemy z wyjazdem na wycieczkę i odzyskaniem pieniędzy lub z powrotem do kraju.
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej na temat:

Warunków umowy

Zmiany programu wycieczki

Gwarancji ceny

Ofert last minute

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę z biurem podróży.