W praktyce często się zdarza, że strony nie porozumiały się co do treści umowy i każda inaczej wyobrażała sobie świadczenie wzajemne. Od skutków takiej umowy można się uchylić, wskazując na wady oświadczenia woli.

Kiedy można się wycofać z zawartej umowy

W maju nadużywający alkoholu syn czytelniczki sprzedał samochód sąsiadowi. Uzyskana w wyniku transakcji cena była dużo niższa niż rzeczywista wartość pojazdu. Czy może żądać unieważnienia umowy?

Czy mogę zrezygnować z zakupionego samochodu

Czytelnik nabył od jednej ze spółek samochód za 35 tys. zł i wpłacił 4,5 tys. zł zadatku. Dla niego była to okazja, więc zapłacił i podpisał umowę, nie czytając jej dokładnie. Dopiero w domu dostrzegł, że samochód jest o dwa lata starszy, niż twierdził sprzedawca. Czy może uchylić się od złożonego oświadczenia woli?

Jakie są skutki pozornej czynności prawnej

Córka czytelniczki, chcąc się uchronić od odpowiedzialności podatkowej, zawarła ze swoją sąsiadką umowę, pozorując sprzedaż nieruchomości. Czy taka umowa jest ważna?

Jak rozwiązać umowę zawartą pod wpływem błędu

Czytelnik zakupił na giełdzie sprzęt komputerowy. Po zainstalowaniu niezbędnego oprogramowania okazało się, że nabyte urządzenie nie funkcjonuje prawidłowo. W serwisie okazało się, że większość części komputera istotnie różni się od zapewnień sprzedającego. W jaki sposób można zrezygnować z takiej umowy?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: W jaki sposób można się uchylić od skutków zawartej umowy.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.