Będą bezpłatne porady prawne dla powodzian

27.05.2010, 13:43; Aktualizacja: 27.05.2010, 18:58

Adwokaci z terenów objętych powodzią będą udzielać bezpłatnych porad prawnych dla osób dotkniętych tą klęską żywiołową - poinformowała dziś Naczelna Rada Adwokacka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • MAG(2010-05-28 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nic nie robią - to źle, jak coś robią to też źle. Ludzie opanujcie się i powiedzcie, że za wszelką cenę chcecie dowalić adwokatom... Zazdrość d..ę zżera???

    Odpowiedz
  • cipcip(2010-05-28 05:03) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję powództwo o ustalenie istnienia powodzi. Koszt wyceniam na 6000 zł.

    Odpowiedz
  • ściąga(2010-05-27 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Radzę Panu/Pani wytoczyć proces. Ten niestety będzie kosztował.
    albo
    Radzę Panu/Pani iść do urzędu, tam powiedzą co wypełniać i jak.

    Odpowiedz
  • Bizon(2010-05-27 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie, najlepiej masz Pan tu kluczyki od mojego samochodu, walizkę z plikami banknotów i z Bogiem. W jakim innym zawodzie oferują coś takiego? Nie słyszałem o ogólnopolskim dniu darmowych porad lekarskich, choć kto wie czy nie przydałyby się bardziej, zwłaszcza z zakresu psychologii i psychiatrii.

    Odpowiedz
  • Mariusz(2010-05-27 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Bezpłatne będą porady a kasa będzie jako procent z tego co dostanie powodzianin.Za darmo żaden adwokat nic nie zrobi.To wbrew jego naturze.

    Odpowiedz
  • A.(2010-05-27 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Niezła reklama na pozyskanie klientów.

    Odpowiedz
  • porada(2010-05-27 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    "Radzę przyjść do mnie do kancelarii. Tam zedrę z pana to co jeszcze Panu po powodzi pozostało"

    Odpowiedz
  • marti(2010-05-27 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej, jakby nic nie robili. Albo siedzieli na necie i pier...li głupoty, tak jak wy...

    Odpowiedz
  • tomo(2010-05-29 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do MAG
    Po prostu ludzie są wrażliwi na obłudę.

    Odpowiedz
  • a VAT od POrad - Kto odprowadzi?(2010-05-29 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    - absolutnie nie wolno udzielać darmochy gdyz jest to nie legalne z punktu widzenia ORDYNACJI POmysłodawców -hm.-POdatkowej chciałem POwiedzieć.

    Co innego Ja -mogę udzielić darmowo dla mieszkańców Świniar k. Płocka którym władze celowo wyburzyły wał.
    Kodeks Cywilny...Art. 142. § 1. Właściciel nie może się sprzeciwić użyciu a nawet uszkodzeniu lub zniszczeniu rzeczy przez inną osobę, jeżeli to jest konieczne do odwrócenia niebezpieczeństwa grożącego bezpośrednio dobrom osobistym tej osoby lub osoby trzeciej. Może jednak żądać naprawienia wynikłej stąd szkody.
    § 2. Przepis powyższy stosuje się także w razie niebezpieczeństwa grożącego dobrom majątkowym, chyba że grożąca szkoda jest oczywiście i niewspółmiernie mniejsza aniżeli uszczerbek, który mógłby ponieść właściciel wskutek użycia, uszkodzenia lub zniszczenia rzeczy.

    Odpowiedz
  • mariola ryczan zona piotrka(2010-06-01 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie do sedziow w POlsce Rz. i ministra sprawiedliwosci czy wyraza zgodne na udzial podczs rozpraw z zachowaniem tajemnicy zgodnie z K.P. w prosesach z powodztwa cywilengo o rozwody i w sadach rodzinnych z udzialem nieletnich w miescie Przemysl ze wzgedlu na zainteresowania resocjalizacja, z zakresu pedagogiki i psychologii a takze ze wzgledu na obiektywizm podczas procesow .

    Odpowiedz
  • mariola ryczan-przemysl(2010-06-03 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    W prawie pracy dochodzi sie praw do trzech lat o czym w miescie przemysl wiedza, ale sprawa mobbingu wedlug mnie dochodzic mozna zawsze szczegolnie gdy naruszone zostaly dobra osobiste w bylej szkole specjanej i gdzie nie pzrestrzega sie programu zero tolerancji dla przemocy.

    Odpowiedz
  • mariola ryczan-przemysl(2010-06-03 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    MObbing jest przyczyna rozwodow cywilnych i czesto zmusza sie do uniewaznien sakramentu malzenstwa dzialaniami mezow - przez osoby ktore manilpuluja, lubia intrygi , maja satysfakcje z dreczen nawet w obecnosci dzieci co jest bledami wychowawczymi, wykozrystywaniem nieletnich .

    Odpowiedz
  • mariola ryczan -przemysl(2010-06-03 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    Adwokaci ,prawnicy w POlsce Rz- kiedy ponownie beda porady prawne dla osob najbiedniejszych ktore zgodnie z prawda nie zarobkuje i sa dreczone przez mezow w miescie przemysl z osobami ktore sa wspolwinne mobbingowi. Porady powinny byc ogloszone w mediach telezyjnych lub w gazecie prawnej.pl w formie reklamy,ktora ma miec cele edukacyjne , nigdy osmieszeniem, przyczyna rozpadow mazlestw , ktore czesto sa w celu pozyskania mezow co obserwuje od kilku lat- od awansu zawodowego na dyplomowanego. W moim przypadku MEN ponosi odpowiedzialnosc za brak reakcji w sprawie odwolawcych komisji dyscyplinarnych chodz sama nie poczuwam sie do zadnych uchybien co nie uwzglednil rzecznik dla nauczycieli ktory jak okresli ,, dokonal przesluchania "- nie powolal swiadkow z miejsca pracy co wskazuje na planowny mobbing z uzyciem osob z kregu wydzialu edukacji miasta przemysl , osob ktore byly pracownikami , naczelnikami edukacji i maja powiazania z prawnikami urzedu miasta , ktorych oplacaja. Swiadkowie zeznajac bylyby zwolnione z pracy co ja przewidzialam zanjac wszystkie tajniki mobbingu z PAN i KOngresu Pedagogow i psychologow aps-inpWARSZAWA -rok 2007 r.

    Odpowiedz