Za laptop, aparat fotograficzny i biżuterię przewożoną w zaginionej walizce nie dostaniemy odszkodowania. Te rzeczy lepiej przewozić w bagażu podręcznym. Zaginięcie walizki należy zgłosić w porcie przylotu jeszcze przed opuszczeniem strefy odbioru bagażu.

Co zrobić, gdy na lotnisku zginie bagaż

Czytelniczka obawia się zaginięcia bagażu na lotnisku. Rocznie giną aż 42 miliony walizek. Co zrobić, gdy na lotnisku okaże się, że bagaż nie dotarł do celu podróży?

Czy za opóźnienie lotu należy się odszkodowanie

Pasażerowi opóźnił się lot. Czy za opóźnienie też należy się odszkodowanie?

Do którego sądu pasażer może wnieść powództwo

Czytelnik wykupił lot z Monachium do Wilna u łotewskich linii lotniczych z siedzibą w Rydze. Na około 30 minut przed wylotem lot został odwołany. Po zmianie rezerwacji poleciał do Wilna przez Kopenhagę i przybył na miejsce przeznaczenia ponad 6 godzin po czasie, w którym powinien był dolecieć pierwotnie zarezerwowanym lotem. Do którego sądu powinien wnieść sprawę?

Czy może zabraknąć miejsca w samolocie

Czytelnik obawia się, że może zabraknąć dla niego miejsca w samolocie. Czy pasażer może zostać niewpuszczony na pokład?

Czy pasażer tanich linii ma takie same prawa

Czytelnik obawia się podróży tanimi liniami lotniczymi. Czy korzystając z usług tańszych przewoźników, pasażer ma mniejsze prawa?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania. To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie prawa przysługują pasażerom, gdy zaginął bagaż lub odwołano lot.