Sędzia śledczy skontroluje prokuraturę

autor: Katarzyna Żaczkiewicz23.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.03.2010, 10:30

Projekt zmian w procedurze karnej przewiduje przywrócenie instytucji sędziego śledczego. Będzie on kontrolował działania policji i sądów. Nie będzie jednak orzekał.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • mariola ryczan-przemysl(2010-06-21 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    pO ZAPOZNANIU SIE Z PISMEM Z pORKURATURY PRZEMYSKIEJ DLA MNIE JAKO KOBIETY I MATKI SA SAME PODTEKSTY SEKSUALNE DLA MEZA pIOTRA I SA MOBBINGIEM NA NAS OD aNNY!

    Odpowiedz
  • smerf(2010-03-25 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    NIe napisał jeszcze nigdy i raczej nie napisze, nie ten poziom.

    Odpowiedz
  • drty(2010-03-24 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 10: ta i co jeszcze? może powołac prokuraturę z osób działających w twoim stowarzyszeniu? heheh to dopiero byłaby prokuratura - na miare waszych możliwosci.

    Napisz coś wiecej - jak wiadziąłbyś tą nową prok i kto miaby zasilic jej szeregi?

    Odpowiedz
  • Stow. Przeciw bezprawiu(2010-03-23 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Polskiej prokuratury nic nie jest w stanie naprawić, tylko jej rozwiązanie i budowanie od nowa. Powtarzam od nowa.

    Odpowiedz
  • Anda(2010-03-23 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    wjw
    a może by tak urwać ten łeb?!

    Odpowiedz
  • Filip(2010-03-23 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    To może być bardzo głupi pomysł, a może być też dobry. Na podstawie wywiadu z autorem projektu, to niemal każda nowelizacja jest dobra. Zobaczymy jak będzie projekt, który można przeczytać, a na stronie sejmu takiego nie ma.

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2010-03-23 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ważne, jaki będzie nabór! Ważne, by nie doszło do takich patologii, jak w przypadku naszego rzecznika Praw Obywatelskich - ten z pewnością niedługo zajmie się badaniem zawartości cukru w cukrze i piany w mydle.

    Odpowiedz
  • Irakay(2010-03-23 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli dobrze pamiętam, to we Francji sędzia śledczy ma przynajmniej częściowe prawo do orzekania?

    Odpowiedz
  • wjw(2010-03-23 09:22) Zgłoś naruszenie 10

    Kolejna posadka, pensyjka, biuro ... a efekty jak zwykle. Pewnie będzie śledczy krajowy itd. itp. Warszawka to ma łeb do tworzenia nowych stołków.

    Odpowiedz
  • lolek(2010-03-23 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczęło się: sędzią śledczym mógłby zostac tylko PRAWNIK z co najmniej 5-letnim stażem... Czyli kto Pytam? PRawnik czyli kto? może adw, radca, albo notariusz, a może doradca prawny, bo to przecież też prawnik... Zeby zostać sędzią trzeba przejść długą ścieżkę... aplik, egz, kolegium, Zo, KRs, a tu sobie pan Kozdroń wymyśłił prawnika z 5-letnim stażem. JA mam nadzieję, że to tylko takie przeoczenie, niedoprecyzowanie, bo inaczej to bedą niezłe jaja, jak sedziego SR zacznie co do zastoswania aresztu kontrolowac sędzia śledczy z 5-letnim stażem pochodzący nie wiadomo skąd.

    Odpowiedz
  • jpg(2010-03-23 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, ze nabór nie będzie z PO.

    Odpowiedz
  • jan(2010-03-23 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    żeby zostac sędzią śledczym trzeba mieć pięć lat praktyki aby zostać zwykłym sędzią trzeba mieć tylko dwa lata praktyki jako referendarz

    Odpowiedz
  • Abbo(2010-03-23 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak najlepszych prokuratorów mianować sędziami śledczymi, a resztę wcielić do Policji. W końcu dzisiaj spora część prokuratorów nie zajmuje sie praca śledczą tylko kontrolowaniem pracy innych. Może warto zapytać po co w takim razie jest prokuratura.

    Odpowiedz