Porady prawne tylko dla ubogich, informacje dla każdego

autor: Katarzyna Żaczkiewicz22.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 22.03.2010, 13:13

Utworzone zostanie centrum pomocy prawnej przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Powstanie sieć ośrodków pomocy, po jednym w każdym województwie. Prawnik pomoże w sprawie urzędowej w II instancji, lecz nie podatkowej ani karnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

 • arty(2010-03-22 07:01) Zgłoś naruszenie 00

  CZYLI MENEL DOSTANIE DARMOWĄ POMOC PRAWNĄ, A PRZECIĘTNEGO POLAKA JAK NIE BYŁO STAĆ NA PRAWNIKA TAK DALEJ NIE BĘDZIE.

  Zarobią natomiast koledzy ministra z korporacji radcowskiej. Na szczęście to rok wyborczy i rozliczymy PO z kolejnej niespełnionej obietnicy.

  Odpowiedz
 • luter(2010-03-22 07:41) Zgłoś naruszenie 00

  Totalna bzdura!!! Jak to przejdzie to normalnie szok. Jak można uzależniać pomoc prawną od pobierania zasiłku i jeszcze tworzyć dodatkowy twór administracyjny!?!?! Przeciez są już instytucje (pcpry, mopsy, gopsy)!!! Nałożyć na powiat obowiązek stworzenia takiego centrum doradztwa prawnego, dać pieniądze oczywiście i działa!!! I będzie w każdym powiecie taka pomoc ! I o wiele taniej!!! Nie mogę, czyste wariactwo.

  Odpowiedz
 • prawnik(2010-03-22 08:30) Zgłoś naruszenie 00

  od 6.000 lat nie ma normalnego człowieka sa wariaci połwariaci i itd.

  Odpowiedz
 • n(2010-03-22 09:06) Zgłoś naruszenie 00

  Ameryka powinna wprowadzic dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Kazdy obywatel powinien byc ubezpieczony. Jesli zechca amerykanie dla wlasnego zdrowia wykupia ubezpieczenie.

  Odpowiedz
 • Zwyczajna Prawniczka(2010-03-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

  Krew mnie zalwa jak czytam o tego typu pomysłach oderwanych od rzeczywistości! Często pomoc prawna jest potrzebna natychmiast, gdy np. ktoś otrzyma decyzję administracyjną czy wyrok, choćby dlatego, że biegną terminy do wniesienia środków odwoławczych. A tu do otrzymania takiej pomocy długa droga - najpierw trzeba o nią zawnioskować, 14 dni przewidziano na rozpatrzenie wniosku a jeśli odpowiedź będzie negatywna, można się będzie odwołać. I co z tego?! Może się zdarzyć, że nim formalnie pomoc prawna zostanie przyznana, będzie już ona przysłowiowemu psu na budę. A na całej procedurze decydowania o przyznaniu pomocy zarobią urzędnicy. Pomijam merytoryczne kryteria przyznawania pomocy, bo to odrębna kwestia. Nie mniej jednak biednemu zawsze wiatr w oczy - jak zwykle. A projekt - cel szczytny i nic poza tym ...

  Odpowiedz
 • Pomocnik murarza(2010-03-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

  Łajdacki, demoralizujący pomysł!!! Chodzić tu może wyłącznie o nowe, cieplutkie posadki dla krewnych i znajomych królika...

  Odpowiedz
 • pokrzywdzony(2010-03-22 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  precz zwami i z waszymi ustawami mnie nie stac na prawnika choc pracuje gangsterzy chca od razu tysiace zlotych

  Odpowiedz
 • realista(2010-03-22 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  w jaki sposób będzie oceniana zamożność?? jeśli na podstawie zaświadczenia z urzędu skarbowego, to rolnik będący posiadaczem np. 3000 hektarów będzie mógł korzystać z takiem pomocy, bo on nie ma opodatkowanych dochodów...:(

  Odpowiedz
 • realista(2010-03-22 10:27) Zgłoś naruszenie 00

  zasiłki, darmowa pomoc i inne formy pomocy prowadzą do tego że ludzie tracą motywację do pracy... a to juz patologia. Najwyższy czas zakończyć życie na kredyt przyszłych pokoleń.

  Odpowiedz
 • dziwny kraj(2010-03-22 10:44) Zgłoś naruszenie 00

  Poroniony pomysł.
  Gdyby rynek usług prawnych był wolny, to ceny były by dostosowane do możliwości społeczeństwa. A tak tworzy się śmieszne administracyjne twory służące do rozdawania urzędówek. Skoro płacącym będzie państwo i to niezależnie od wyniku sprawy to zapewne entuzjazm będzie porównywalny jak przy urzędówkach. Co jeszcze ciekawsze ludzie niezamożni czy wręcz biedni będą się musieli zrzucać między innymi na nierobów, którym się nie chce pracować. Samo natomiast jako domniemani bogacze nie będą mogli z pomocy korzystać.
  A wystarczy ograniczyć władze korporacji i dać wreszcie magistrom prawa możliwość rozwijania własnego biznesu.

  Odpowiedz
 • Tomasz(2010-03-22 12:01) Zgłoś naruszenie 00

  Witam,pisze o pomoc do prawnikow poniewaz stracilem prace w 2009r.mam kredyty w bankach wraz z zona na sume okolo 200.000zl zona choruje u psyhiatry ja tez jestem ciagle w stresie mam z zona mysli samobojcze, juz stracilismy mieszkanie teraz jestesmy na wynajmie i tez jestesmy z rachunkami do tylu mamy dwojke dzieci, w obecnej chwili znalazlem prace i zaczynam od 24 marca.wiec jesli ktos moze pomoc to bardzo bym prosil.
  Tomasz Ciechanowski

  Odpowiedz
 • Wojtek(2010-03-22 12:08) Zgłoś naruszenie 00

  Ten cały pomysł można do kosza wrzucić.
  Dokąd będzie realizowana wytyczna o oddalaniu spraw ubogich obywateli.

  Co każdy Obywatel III R. P. wiedzieć powinien przed udaniem
  się o pomoc do polskiego sądu.

  Ten tekst napisałem ku przestrodze biednych Obywateli i innych zainteresowanych, żeby wiedzieli jak na prawdę wygląda sądowo-adwokacka rzeczywistość w III R. P.
  Przedstawiony materiał dotyczy spraw w sądach cywilnych i gospodarczych, pierwszej i drugiej instancji, z którego jednoznacznie wynika, że biedny obywatel (zwolniony z opłaty sądowej na podstawie prawa ubogich) obligatoryjnie przegrywa wniesioną sprawę.
  W 40 sprawach gospodarczych, opłaconych, wszystkie wyroki w pierwszej instancji otrzymałem pozytywne (sprawiedliwe), następnych 13 odbyło się w sądach cywilnych i gospodarczych, w których byłem zwolnionych z opłaty sądowej, to wszystkie wyroki otrzymałem negatywne. Również zaistniałe fakty w postaci; nie rozpatrzenia merytorycznego żadnej z 13 rewizji i bezprawnego zamknięcia wszystkich spraw, w 6 sprawach przeciwnicy procesowi w części uznali swoje długi finansowe a pomimo tego to
  w żadnej sentencji wyroku sąd uznania tych długów nie uwzględnił, 6 adwokatów z urzędu tak współpracowało z sądem, że w szybkim tempie te sprawy przegrałem, również odmowa ministerstwa mojej prośbie (jako bezzasadnej) o sprawdzenie w jakimś sądzie, ile w danym roku było spraw zwolnionych z opłaty sądowej, oraz ile z nich wygrało lub przegrało sprawę, jak i telewizyjna wypowiedź przewodniczącej sądu gospodarczego ze Świdnicy, oraz kilkadziesiąt spraw członków różnych stowarzyszeń i zwykłych obywateli skarżących się na bezprawne przegrywanie spraw, stanowi niepodważalny dowód prawdziwości mojego twierdzenia; o obligatoryjnym przegrywaniu spraw sądowych przez biednych obywateli
  O prawdziwość tego twierdzenia niech świadczy, całkowite świadome milczenie przez autorów otrzymanych pism, którymi są; prezydent, premier, parlamentarzyści (poprzedniej kadencji), 4 ministrów sprawiedliwości, ich pracownicy, media, organizacje i stowarzysze-nia mające w swych statutach treści o pomocy poszkodowanym. Wszędzie tam obowiązuje milczenie w omawianym temacie, ponieważ wszędzie tam „pracują” „prawnicy”, którzy kontrolują wszystko, co jest z prawem związane. Jest to ewidentny przykład cenzury prewencyjnej stosowanej nie tylko w mediach.

  Wszystko to, co powyżej napisałem świadczy o tym, iż zmowa prawników polskich
  (i to w różnych instytucjach) o obligatoryjnym przegrywaniu spraw przez biednego obywatela i milczeniu na ten temat, jest obowiązującym faktem.
  Realizacja tej wytycznej ministerstwa, wygląda w następujący sposób; w pierwszej instancji, sędzia jak i adwokat z urzędu, od początku wiedzą, że biedny obywatel musi przegrać sprawę, a sąd drugiej instancji nie będzie rozpatrywał (w rewizji lub apelacji) stawianych zarzutów sądowi pierwszej instancji, jedynie za wszelką cenę będzie dążyć do zamknięcia sprawy. Więc obaj, (realizując wytyczną) w stosowaniu bezprawia nie mają żadnych ograniczeń i zahamowań. W moich 13 sprawach naliczyłem ponad 100 (sto) bezprawnych faktów łamania prawa przez sędziego i adwokata.
  Dla tego powinien być to pierwszy i najważniejszy temat do publicznego ujawnienia,
  i wyeliminowania ze społeczeństwa i sądownictwa. To twierdzenie zostało szerzej udowodnione w moich pismach p.t. „Ultimatum III i IV”, z którymi można zapoznać
  się na mojej stronie internetowej – www.faberprawo.friko.pl.
  W te patologiczno-zbrodnicze działania konsorcjum prawniczego również wpisują się bezprawne postępowania i ustanowienie przez nich przepisów utrudniających a często uniemożliwiających poszkodowanym obywatelom zaskarżenie (poddanie kontroli instancyjnej) nie sprawiedliwych decyzji.
  Bezprawne postępowanie sędziów i adwokatów występuje m.in. w tematach;
  1/ Sąd poprzez nie ujecie w uzasadnieniu wyroku najistotniejszych kwestii, które dotyczą np.; ustalenia faktów, które sąd uznał za udowodnione, braku dowodów, na których sąd oparł swój wyrok, braku wyszczególnienia przyczyn, dla których dowodom powoda sąd odmówił wiarygodności i mocy dowodowej, jak również sąd nie podaje podstawy prawnej wyroku, wraz z przytoczeniem przepisów prawa, czyli uzasadnienie nie spełnia wymogów art.328 § 2 k.p.c.
  To w znacznym stopniu utrudnia, a nawet uniemożliwia napisanie rewizji lub apelacji.
  2/ Jeżeli nawet po przegraniu sprawy w pierwszej instancji biednemu powodowi uda się na czas napisać i złożyć rewizję, to nigdy nie zostanie ona merytorycznie rozpatrzona. Wówczas przy pomocy różnych bezprawnych działań sędzia sprawę zamyka.
  3/ Adwokat z urzędu z pełną świadomością i premedytacją tak współpracuje z sądem (rozumieją się bez słów) żeby doprowadzić do przegranej klienta.
  Za to zostaje sowicie wynagrodzony.
  Takie postępowanie adwokata jest pogwałceniem § 6, 7, 8 i 14 „Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu” uchwalone przez Naczelną Radę Adwokacką.
  4/ Przymus adwokacko-radcowski obowiązujący poszkodowanego, przy wystąpieniu do Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, w związku z ich nagminną odmową reprezentowania lub podawaniem wygórowanych cen (zaporowych), powoduje nie możliwość zrealizowania tego wymogu i zamknięcie drogi instancyjnej.
  5/ Zaś biednego obywatela przymus radcowsko-adwokacki zmusza do wystąpienia
  o adwokata z urzędu. Przydzielony adwokat z urzędu w napisanym i złożonym przez siebie piśmie specjalne zawiera jakąś tzw. wadę prawną, np. brak zagadnienia prawnego, lub nie złożenia prośby o przywrócenie terminu do złożenia napisanego pisma. To umożliwia sędziom Sądu Najwyższego lub Trybunału Konstytucyjnego oddalenie sprawy i jej zamknięcie. Innym przestępczym sposobem jest wykonanie kłamliwej „analizy prawnej” przedstawionego zagadnienia, to pozwala na nie złożenie właściwego pisma w obronie biednego powoda. Dzięki tej przestępczej współpracy prawników, biedny obywatel zostaje pozbawiony ostatniego środka odwoławczego, a Sąd lub Trybunał nie musi rozpatrywać
  i ustosunkowywać się do zarzutów dotyczących pracy sędziego niższej instancji. Dotknięcie pisma wadą prawną i możliwość oddalenia go bez merytorycznego rozpatrzenia ma jeszcze jeden plus dla sędziów, nie zmusza ich do łamania prawa przy jego oddaleniu ze względu na realizację wytycznej ministerstwa. Tak, więc dzięki adwokackiemu „uchybieniu”, sędziowie obu instytucji Państwa Polskiego z tego zbrodniczego bezprawia wychodzą z „czystymi rękoma i sumieniami”, zarazem nie zapominając o sowim wybawcy, – którego za tę „przysługę” sowicie wynagradzają.
  6/ Sędziowie samowolnie i dowolnie interpretują (przekręcają) zaistniałe fakty, swobodnie oceniają dowody, co powinno być oceniane jako bezwzględne łamanie prawa.
  Przecież przepisy powinny być stosowane zgodnie z ich pierwotną treścią.

  Oto obowiązujące przepisy i praktyki, które zostały tak zredagowane, aby sędziom
  i adwokatom umożliwić łatwą współpracę przy oddaleniu niewygodnego pozwu – głównie biednego obywatela.

  7/ Oboje uczestników sprawy zostało pozbawionych otrzymania sentencji wyroku
  z urzędu – otrzymują go zgodnie z art. 327 § 2 k. p. c. W ten sposób osobie poszkodowanej złym wyrokiem uniemożliwia się zapoznanie z jego treścią i uniemożliwia w zawitym terminie złożenia prośby o uzasadnienie. To ograniczenie dostępu do wyników sprawy ma na celu uniemożliwienie napisania prośby o uzasadnienie, co w konsekwencji uniemożliwia napisanie na czas odwołania (rewizji lub apelacji).
  8/ Przymus wystąpienia do Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem adwokata lub radcy prawnego - art. 871 § 1 k.p.c. oraz art. 48 Ustawy
  o Trybunale Konstytucyj. są w jawnej sprzeczności z art.30, 31, 32 Konstytucji i art. 11 k.c.
  9/ W sądzie pierwszej instancji pozwany i powód nie mają możliwości śledzenia treści protokołu na ekranie komputera i na bieżąco korygowania jego treści, żeby była zgodna
  z rzeczywistą wypowiedzią. To umożliwia sędziom dyktowanie treści protokołu, w sposób uwiarygodniający sędziowskie „racje”, co do oddalenia powództwa. Obie strony procesu powinny mieć możliwość bieżącego śledzenia na monitorach treści protokołu i na bieżąco zgłaszania uwag i nanoszenia poprawek. Dopiero wówczas, gdy treść zapisu była by zgodna z treścią składanych wyjaśnień, protokół powinien zostać wydrukowany dla każdej ze stron
  i przez nich podpisany - wraz z sędzią. Każda ze stron powinna otrzymać po jednym egzemplarzu. Wówczas sędzia mógłby zamknąć rozprawę.
  10/ Bezprawne narzucenie społeczeństwu nie komentowania i nie krytykowania wyroków sądowych, stoi w jawnej sprzeczności z art. 54 Konstytucji i Prawem Prasowym, które nie wyjęły spraw i wyroków sądowych spod komentarza i krytyki. Zaś art. 31 ust. 2 Konstytucji przeciwstawia się przymuszaniu do czynów nie zabronionych prawem.
  11/ Terminy; próśb, wniosków, odwołań, zażaleń, skarg, rewizji, apelacji i kasacji powinny być dwukrotnie dłuższe, ponieważ kłopoty związane z wygórowanymi (zaporowymi) cenami adwokatów lub ich odmową, zmuszają poszkodowanego do opracowania i napisania pisma samemu. Te wszystkie kłopoty są duże i czasochłonne.
  12/ Powód po opłaceniu sprawy, jak i ten zwolniony z opłaty sądowej nie wiedzą, co
  z urzędu powinni otrzymać od sądu. Sędziowie brak tej wiedzy wykorzystują na niekorzyść (głównie) biednego obywatela.


  ciąg dalszy nastąpi

  Odpowiedz
 • Wojtek(2010-03-22 12:09) Zgłoś naruszenie 00

  ciąg dalszy

  Jak z powyższego wynika, to łamanie prawa przez sędziów i adwokatów nie jest przypadkowe, konsorcjum prawnicze zbudowało patologiczno-zbrodniczy s y s t e m d y s k r y m i n a c j i biednych obywateli.
  System ten pozbawił biednych obywateli praw Konstytucyjnych wynikających
  z treści art. 2, 5, 7, 9, 32, 45 § 1, 77, 78, 83, 176 § 1 i 233 § 2, oraz wielu innych praw wynikających z innych przepisów i międzynarodowych umów.
  Również ten bezprawny i krzywdzący wyrok poszkodowanemu zamyka dalszą prawną drogę do uzyskania od pozwanego należnego zadośćuczynienia, ponieważ wyrok ten chroni złodzieja, jak immunitet, sędziego. Ten swoisty prawniczy list żelazny wydany
  w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, do końca życia pozwala przestępcy uniknąć zasłużonej kary. Pomimo tego, iż ten prezent otrzymał w całkowitym dla niego zaskoczeniu, gdyż był przygotowany na zwrot należności (wartość roszczenia), jak i dodatkową karę, to powinien odpowiadać z art. 273 k. k. ponieważ dobrze wie, że bezprawnie posługuje się fałszywym dokumentem, nazwanym „wyrokiem”.

  Takie postępowanie sędziów i adwokatów spowodowało, że sami stali się przestępcami i podlegają odpowiedzialności karnej zgodnie z treścią
  art. 231 § 1, 239 § 1 i 271 § 1 Kodeksu Karnego mówiących o; przekroczeniu uprawnień, działaniu na szkodę interesu prywatnego, pomocy przestępcy w uniknięciu kary i poświadczenia nieprawdy w wystawionym dokumencie.
  Tego rodzaju patologiczna zmowa prawników Polskich przeciw biednym obywatelom, stanowi związek przestępczy, który potocznie zwie się m a f i ą.
  Jak na wstępie udowodniłem, to o tej przestępczej zmowie sędziowsko-
  -adwokackiej wiedzą prawnicy i urzędnicy z najróżniejszych organizacji
  i instytucji, lecz pod groźbą usunięcia z wykonywanego zawodu milczą. Do tego milczenia (nie tylko w tym temacie) przywykli, ponieważ życie (od małego)
  w patologicznej rodzinie prawników, jak i wiele lat studiów i pracy wykształciło
  i ukształtowało w nich (oprócz innych negatywnych cech) swoistego rodzaju patologiczną solidarność korporacyjną – nie spotykaną w innych zawodach.
  W ten niewybredny sposób konsorcjum prawnicze pokazuje biednemu obywatelowi, co On dla nich znaczy, gdy ma czelność zwrócić się do sądu III Rzeczpospolitej Polskiej o pomoc w naprawieniu wyrządzonej mu krzywdy, to zbrodniarze w czarnych togach z orłami
  (i bez nich) na piersi pokazują gdzie jest jego miejsce w społeczeństwie.

  Podsumowanie, biedny obywatel, który chce się udać do sądu cywilnego lub gospodarczego Rzeczpospolitej Polskiej o pomoc w odzyskaniu dóbr i sprawiedliwy wyrok, niech z tego zamiaru zrezygnuje, ponieważ oprócz bezprawnych działań i decyzji oraz spektaklu, (który śmiało można przyrównać do teatru lub cyrku, z nim w roli głównej) niczego innego od sędziów i adwokatów nie otrzyma.

  Biedni obywatele nie mają wyjścia, sami muszą wymierzać sprawiedliwość, bo w sądach cywilno-gospodarczych III Rzeczpospolitej Polskiej jej nie otrzymają.

  Przypuszczam, że dzieje się tak, ponieważ pierwsza minister sprawiedliwości Hanna Suchocka uznała, iż w dobie przemian ustrojowych i w III R. P. również wymiar sprawiedliwości musi na siebie zarobić i nakazała podwładnym, żeby tylko tym, co opłacają koszta sądowe a jeszcze dadzą zarobić adwokatowi, wydawano sprawiedliwe wyroki. To moje przypuszczenie potwierdziła wypowiedź przewodniczącej sądu ze Świdnicy, która w 2000r w mediach regionalnych wyraźnie powiedziała, iż koszty prowadzenia sądu są tak duże, iż tylko osoby uiszczające opłatę sądową mają szanse na sprawiedliwe rozpatrzenie sprawy, a biedni obywatele nie mają co szukać sprawiedliwości w sądach.
  Ten tekst napisałem ku przestrodze biednych Obywateli i innych zainteresowanych,
  jak na prawdę wygląda rzeczywistość sądowo-adwokacka, przez którą wielu Obywateli już przeszło - i zapewne do dziś się zdziwią, dlaczego przegrali sprawę, gdy dokumenty przemawiały za ich wygraną. Wielu jeszcze ma to przed sobą, gdy nie posłuchają mojej rady i nie zrezygnują z szukania pomocy i sprawiedliwości u sędziów i adwokatów w sytuacji, gdy nie stać ich na sowite opłacenie adwokata oraz sprawy, a chcą skorzystać z prawa ubogich i być zwolnionymi z opłaty sądowej.

  FABER WOJCIECH
  Warszawa 09. 09. 09r. (wyjęty spod prawa)

  Odpowiedz
 • Wojtek(2010-03-22 12:25) Zgłoś naruszenie 00

  ciąg dalszy
  Jak z powyższego wynika, to łamanie prawa przez sędziów i adwokatów nie jest przypadkowe, konsorcjum prawnicze zbudowało patologiczno-zbrodniczy s y s t e m d y s k r y m i n a c j i biednych obywateli.
  System ten pozbawił biednych obywateli praw Konstytucyjnych wynikających
  z treści art. 2, 5, 7, 9, 32, 45 § 1, 77, 78, 83, 176 § 1 i 233 § 2, oraz wielu innych praw wynikających z innych przepisów i międzynarodowych umów.
  Również ten bezprawny i krzywdzący wyrok poszkodowanemu zamyka dalszą prawną drogę do uzyskania od pozwanego należnego zadośćuczynienia, ponieważ wyrok ten chroni złodzieja, jak immunitet, sędziego. Ten swoisty prawniczy list żelazny wydany
  w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, do końca życia pozwala przestępcy uniknąć zasłużonej kary. Pomimo tego, iż ten prezent otrzymał w całkowitym dla niego zaskoczeniu, gdyż był przygotowany na zwrot należności (wartość roszczenia), jak i dodatkową karę, to powinien odpowiadać z art. 273 k. k. ponieważ dobrze wie, że bezprawnie posługuje się fałszywym dokumentem, nazwanym „wyrokiem”.

  Takie postępowanie sędziów i adwokatów spowodowało, że sami stali się przestępcami i podlegają odpowiedzialności karnej zgodnie z treścią
  art. 231 § 1, 239 § 1 i 271 § 1 Kodeksu Karnego mówiących o; przekroczeniu uprawnień, działaniu na szkodę interesu prywatnego, pomocy przestępcy w uniknięciu kary i poświadczenia nieprawdy w wystawionym dokumencie.
  Tego rodzaju patologiczna zmowa prawników Polskich przeciw biednym obywatelom, stanowi związek przestępczy, który potocznie zwie się m a f i ą.
  Jak na wstępie udowodniłem, to o tej przestępczej zmowie sędziowsko-
  -adwokackiej wiedzą prawnicy i urzędnicy z najróżniejszych organizacji
  i instytucji, lecz pod groźbą usunięcia z wykonywanego zawodu milczą. Do tego milczenia (nie tylko w tym temacie) przywykli, ponieważ życie (od małego)
  w patologicznej rodzinie prawników, jak i wiele lat studiów i pracy wykształciło
  i ukształtowało w nich (oprócz innych negatywnych cech) swoistego rodzaju patologiczną solidarność korporacyjną – nie spotykaną w innych zawodach.
  W ten niewybredny sposób konsorcjum prawnicze pokazuje biednemu obywatelowi, co On dla nich znaczy, gdy ma czelność zwrócić się do sądu III Rzeczpospolitej Polskiej o pomoc w naprawieniu wyrządzonej mu krzywdy, to zbrodniarze w czarnych togach z orłami
  (i bez nich) na piersi pokazują gdzie jest jego miejsce w społeczeństwie.

  Podsumowanie, biedny obywatel, który chce się udać do sądu cywilnego lub gospodarczego Rzeczpospolitej Polskiej o pomoc w odzyskaniu dóbr i sprawiedliwy wyrok, niech z tego zamiaru zrezygnuje, ponieważ oprócz bezprawnych działań i decyzji oraz spektaklu, (który śmiało można przyrównać do teatru lub cyrku, z nim w roli głównej) niczego innego od sędziów i adwokatów nie otrzyma.

  Biedni obywatele nie mają wyjścia, sami muszą wymierzać sprawiedliwość, bo w sądach cywilno-gospodarczych III Rzeczpospolitej Polskiej jej nie otrzymają.

  Przypuszczam, że dzieje się tak, ponieważ pierwsza minister sprawiedliwości Hanna Suchocka uznała, iż w dobie przemian ustrojowych i w III R. P. również wymiar sprawiedliwości musi na siebie zarobić i nakazała podwładnym, żeby tylko tym, co opłacają koszta sądowe a jeszcze dadzą zarobić adwokatowi, wydawano sprawiedliwe wyroki. To moje przypuszczenie potwierdziła wypowiedź przewodniczącej sądu ze Świdnicy, która w 2000r w mediach regionalnych wyraźnie powiedziała, iż koszty prowadzenia sądu są tak duże, iż tylko osoby uiszczające opłatę sądową mają szanse na sprawiedliwe rozpatrzenie sprawy, a biedni obywatele nie mają co szukać sprawiedliwości w sądach.
  Ten tekst napisałem ku przestrodze biednych Obywateli i innych zainteresowanych,
  jak na prawdę wygląda rzeczywistość sądowo-adwokacka, przez którą wielu Obywateli już przeszło - i zapewne do dziś się zdziwią, dlaczego przegrali sprawę, gdy dokumenty przemawiały za ich wygraną. Wielu jeszcze ma to przed sobą, gdy nie posłuchają mojej rady i nie zrezygnują z szukania pomocy i sprawiedliwości u sędziów i adwokatów w sytuacji, gdy nie stać ich na sowite opłacenie adwokata oraz sprawy, a chcą skorzystać z prawa ubogich i być zwolnionymi z opłaty sądowej.

  FABER WOJCIECH
  Warszawa 09. 09. 09r. (wyjęty spod prawa)

  Odpowiedz
 • n(2010-03-22 12:29) Zgłoś naruszenie 00

  Sa kancelarie prawne. Same moga sie laczyc i nie potrzebuja do tego zmian w prawie. Ale wybor prawnika jakiego sie wybierze nalezec bedzie oczywiscie do klienta.

  Odpowiedz
 • per(2010-03-22 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  popieram 10 i Wojtka! To jest mafia ukryta pod płaszczykiem POpaprańców!!! szkoda słów!!!

  Odpowiedz
 • mac(2010-03-22 14:44) Zgłoś naruszenie 00

  a ja mam propozycje niech każdy Polak 1 tydzień w miesiącu pracuje społecznie dla dobra państwa albo niech 1/10 wynagrodzenia oddaje na biedne dzieci,schroniska dla zwierząt itp.

  Odpowiedz
 • agent(2010-03-22 16:04) Zgłoś naruszenie 00

  macie PO

  Odpowiedz
 • polaczek(2010-03-22 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  Kolejny bzdet dowodzący, ze konstytucja w tym kraju to MARTWE PRAWO! Dostęp do nauki,opieka zdrowotna,bezpieczeństwo- chyba wystarczy...

  Odpowiedz
 • n(2010-03-22 19:52) Zgłoś naruszenie 00

  USA zyska na ustawie wprowadzajacej ubezpieczenie zdrowotne gdyz wiecej osob nieubezpieczonych bedzie i co to oznacza a no to ze w razie choroby mozliwosc leczenia. Osoby bez pracy (male dzieci i bez dochodow) beda mogly liczyc na leczenie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane