Nowe elektroniczne dowody osobiste od 2011 r.

16.03.2010, 17:23; Aktualizacja: 16.03.2010, 18:19

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o nowych dowodach osobistych, zakładający, że od 2011 roku będziemy posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Wrażliwy(2010-03-17 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nic sobie nie dam wszczepiać pod skórę bo mnie będzie bolało.

    Odpowiedz
  • irizar(2010-03-16 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Wspaniala informacja. Jeden dokument ktory jest nosnikiem wielu informacji. No i wszystko bedzie mozna zalatwic przez internet :)

    Odpowiedz
  • andin(2010-03-16 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Logicznie rzecz biorąc,armia urzedasów powinna zostać wtedy przetrzebiona.Ciekawe,czy tak się stanie.Jak nastawała informatyzacja urzędów mówiło się,że liczba urzędników zostanie zmniejszona,a co się stało?Jeszcze wzrosła.Ostatni przykład-byłem odebrać dowód rejestracyjny,5 panienek tak zażarcie dyskutował o uprawie roślin,że minęła długa chwila nim jedna łaskawie się ruszyła,oczywiście nie przerywając dyskusji.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-16 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Artykul mowi sam za siebie. Pan Premier ma ciekawe pomysly i realizuje te ktore sa mozliwe do wykonania. Gdyby kluby opozycji poparly pomysly Pana Premiera i je przeglosowaly w sejmie projekty ustaw to by bylo wiecej zrealizowane niz jest.

    Odpowiedz
  • Irakay(2010-03-16 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    ile mnie będzie kosztować wyrobienie tego dowodu? Ile setek milinów pójdzie na opracowanie dowodu i zakup maszyn do jego produkcji?
    I po co to wszystko? Jakoś wątpię, a jeden dokument dobry na wszystko, kiedy nie byliśmy w stanie nawet posłużyć się systemem PESEL tylko każde ministerstwo i instytucja stworzyły swoje systemy np. REGON, NIP, rejestr działalności gospodarczej, ZUS itp.
    A tak w ogóle to nie wiem czy chcę, aby urzędnicy wszystko o mnie wiedzieli, przecież im więcej rejestrów tym łatwiej tzw. "osobom niepowołanym" dowiedzieć się wszystkiego o wszystkich.

    Odpowiedz
  • do 5 "n"(2010-03-16 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Tak ale twojego premiera inne kluby nie POpieraja ale nna niego sraja bo jest za glupi i oszust

    Odpowiedz
  • edddo(2010-03-16 23:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nie można od razu przejść do docelowego etapu i zacząć ludziom wszczepiać chipy pod skórę na dłoni? Czy musimy czekać aż przyjdą odpowiednie rozkazy? Zacznijmy pierwsi!

    Odpowiedz
  • guzik(2010-03-16 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że ktoś w ciągu tego roku się ocknie i POwstrzyma ten projekt.Projekt stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, zwłaszcza przy naszym poziomie organizacyjnym i technologicznym.

    Odpowiedz
  • ED2(2010-03-17 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    JUŻ W PIŚMIE ŚW.OPIECZĘTOWANO PIECZĘĆIAMI NA CZOLE NAZNACZONYCH.I O DZIWO NIE BYŁO WTEDY TYLU URZĘDASÓW

    Odpowiedz
  • Cudak CD(2010-03-16 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    A czy w tym "cudownym" dokumencie beda dane ile oszukali i POkradli lewaki i liberaly?

    Odpowiedz
  • cvg(2010-03-24 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro nowy dowód ma służyć między innymi za legitymację studencką w warstwie elektronicznej, to oznaczało by, że wszyscy kontrolerzy PKP czy PKS od przyszłego roku powinni być już wyposażeni w urządzenia potrafiące dowód odczytać, tak samo urzędy (co oczywiste), policja, kina, baseny, cyrki, kluby i inne instytucje potrzebujące danych i oferujące zniżki. Jakoś tego nie widzę.

    Odpowiedz
  • Boreq(2010-08-10 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    I o co się tak rzucają co poniektórzy? Idziesz po kredyt do banku, to bank sięga bo BIK-u (Biura Informacji Kredytowej dla co poniektórych niezorientowanych) i... jak na dłoni widać, kto zacz. Ktoś głośno skanduje, że "Big Brother" się wkrada w ich życie? Nie słyszę.
    Nie inaczej powinno być z Państwem. Właśnie w mętnej wodzie najlepiej "pływają" wszelkiej maści cinkciarze, którzy unikają płacenia podatków, składek zdrowotnych itp. a to wszystko przez to, że nie ma spójnego systemu przepływu informacji (za to powszechna zeszytologia w urzędach). Koniec czasów (mam nadzieję) gdy urząd zeszytem stał. Inna kwestia: idziesz do lekarza i na jaką cholerę masz udowadniać, żeś nie wielbłąd i płacisz składki zdrowotne? Jedno zapytanie do odpowiedniej bazy danych i wszystko jasne.

    Odpowiedz
  • m(2011-03-18 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    ta elektronika to większy inwigilacja, kontrola UE nad każdym Polakiem i przymus na drodze do wprowadzenia pod skórę nadajników, które miałyby nas kontrolować i wpływać na fale mózgowe,aby ogłupiać i z czasem ubezwłasnowolnić każdego przez masonów-satanistów.
    Kto przyjmie chip-znak bestii 666 do swego organizmu ten wyda na siebie wyrok śmierci wiecznej i pozbawi się świadomie wolnej woli!!!

    Odpowiedz