TK: przepisy dot. egzekucji abonamentu rtv nie łamią konstytucji

16.03.2010, 15:10; Aktualizacja: 16.03.2010, 19:48

Obecne przepisy dotyczące kontroli opłacania abonamentu rtv i jego egzekucji w przypadku zaległości nie naruszają konstytucji - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Skargę na Ustawę o opłatach abonamentowych złożył Rzecznik Praw Obywatelskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • grzegorz t(2010-03-16 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    czyli poczta ma uprawnienia takie jak policja czy prokuratura?.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-03-16 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zniesienie haraczu jest najbardziej oczekiwana decyzją rządzących.Obiecano a dotychczas nie zrealizowano.Jeśli utrzymuje sie przymus płacenia taki podatek powinien podlegać obligatoryjnemu odpisowi od dochodów do opodatkowania.

    Odpowiedz
  • Martin(2010-03-16 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od propagandy i publicznej głupoty zwany abonamentem trudno będzie wyeliminować.Tak jak systemy operacyjne inwigilujące ludzi bez ich wiedzy i zgody.
    Jeszcze tylko zaczipować hołotę aby móc ją namierzać z satelity i miernota może swobodnie rządzić takim motłochem jak my wszyscy ku naszej uciesze!

    Odpowiedz
  • radca(2010-03-16 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie skargę tylko wniosek.

    Odpowiedz
  • Kto by chciał oddać(2010-03-16 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    DARMOWY PIENIĄDZ??? - i abawkę ku uciesze POLITYKÓW i KLERU niekoniecznie ROZGARNIĘTYCH??

    Odpowiedz
  • ryszaed(2010-03-16 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Sam Premier Tusk zniechęcał przecież nas do płacenia abonamentu !

    Odpowiedz
  • bafia(2010-03-16 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że nie trzeba mieć licencji na posiadanie odbiornika telewizyjnego ;) Póki co...

    Odpowiedz
  • Maria(2010-03-16 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Orzeczenia Trybunału coraz częsciej wynikają z potrzeby społecznej a nie zgodności z prawem.PiSowscy urzędnicy w TV potrzebują piniędzy od emerytów. Dlatego ich politycy w Trybunale orzekli tak jak orzekli.Nie ma to nic wspólnego z prawem. W Trybunale powinni orzekać tylko bezpartyjni sędziowie a nie delegowani przez partie.

    Odpowiedz
  • volvo(2010-03-16 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    skoro poczta jest od kontrolowania ściągalności abonamentu to z logiki wynika ze ludzie którzy zarejestrowali odbiorniki TV będą musieli płacić abonament a ci co maja zaległości naliczą im odpowiednie procenta.natomiast ludzie którzy nie poszli na pocztę pochwalić się ze mają w domu TV mogą spać spokojnie bo ich niema w rejestrach na poczcie. morał jest prosty człowiek uczciwy to w Polsce frajer.

    Odpowiedz
  • Jimmy(2010-03-16 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jest co najmniej 10 sposobów na kiwkę. Frajerzy niech płacą.

    Odpowiedz
  • coś tu coś tam(2010-03-16 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Może zmniejszyć odprawy ludziom z Zarządu i Rady Nadzorczej TV i Radia.
    Zostanie więcej pieniędzy na merytoryczne sprawy.Jak widać RPO dba o interes takich ludzi jak " coś tam coś tam'' a nie o szaraczkach.

    Odpowiedz
  • olek(2010-03-16 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Niech płaci paskuda od weta.Kiedy Polacy przestaną płacić za niechcianą przymusową sprzedaż państwowych usług,czy nie wystarczy jeden podatek?Czy państwo musi mieć tysiąc sposobów na okradanie ludzi?

    Odpowiedz
  • psst(2010-03-16 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzić płatne pakiety TVP1,2,HD w kablówkach. I wtedy kto chce to oglada, kto nie to nie. 90% którzy gadają na temat głupoty abonamentu - to codziennie kradnie sygnał oglądając wiadomości, czy M jak miłośc lub Barwy Szczęścia. Nasz kraj jest pełen pyskatych i bezczelnych złodzieji.

    Odpowiedz
  • marynarz(2010-03-17 04:18) Zgłoś naruszenie 00

    do psst; -wprowadzic platne pakiety TVP1,2,HDw kablowkach 100% racja ,a TV lokalna nie powinna byc placona z tego wzgledu ze zarabiaja na reklamach i ogloszeniach , a finansowo beda stali dobrze na 100%. Ten abonament to pozostalosc minionej ery .W lokalnej TV tylko dziennik "Wiadomosci wieczorne"i kablowka placi lokalnej TVza ten program . ale to nie do pokonania bo partie chca miec TV do oglupiania narodu i to tylko pozostalo w pokomunistycznych "demokracjach kapitalistycznych "TV powinna byc w prywatnym zarzadzie ,a nie panstwa czy parti, wtedy bedzie niezalezna i PRAWDZIWA !!! selekcja nastapi przez kase !!!

    Odpowiedz
  • Mariusz(2010-03-17 06:44) Zgłoś naruszenie 00

    Czy takiej interpretacji prawa uczono w Wyższej Szkole Oficerskiej SB w Legionowie w latach 1977- 1979. Na ten temat powinien wypowiedzieć się figurant zarejestrowany pod nr 108504r

    Odpowiedz
  • filip(2010-03-17 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    PAŃSTWO PRAWA ???
    oj, ciekawe te ostatnie wyroki TK !! oj ciekawe !!
    Długo jeszcze potrwa ta kadencja tego składu ???
    jakoś co raz mniej liczy się PRAWO w tym naszym państwie prawa ?
    a co raz częściej potrzeba społeczna, gospodarcza... a może nawet polityczne zapotrzebowanie !!!

    Odpowiedz
  • anonim(2010-03-23 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czy niepełnosprawny emeryt w st.znacznym w wieku 80 lat też musi płacić abonament? A osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku takze?

    Odpowiedz
  • zejman(2012-12-20 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    jakie panstwo takie prawo

    Odpowiedz