Polski homoseksualista wygrywa w Strasburgu w sprawie dziedziczenia

02.03.2010, 12:34; Aktualizacja: 02.03.2010, 14:30

Brak możliwości dziedziczenia przez partnerów homoseksualnych narusza Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - orzekł Trybunał w Strasburgu. Badał sprawę Piotra Kozaka domagającego się prawa do dziedziczenia mieszkania komunalnego po zmarłym partnerze.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • k3(2010-03-02 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    do zz :
    konkubenci nie dziedziczą po partnerze, chyba, że jest to dziedziczenie testamentowe.

    Odpowiedz
  • ndjamena(2010-03-02 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wstąpienie w prawa najemcy to nie dziedziczenie-portal rzekomo prawniczy powinien odróżniać takie rzeczy. Wstyd po prostu

    Odpowiedz
  • Dulk(2010-03-02 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie do studenta (24): Czy homoseksualizm to dewiacja seksualna?

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-03-02 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    ziggy
    występuję wyłącznie we własnym imieniu. W dyskusji nie chodzi o reprezentatywny dla kogokolwiek typ myślenia.Rzecz jest o wiele poważniejsza.Dotyczy problemu,jak dalece można dorosłemu człowiekowi nakazać sposób zachowania się,jeśli jego czyny nie wyrządzają nikomu żadnej szkody.
    Każda kultura,także europejska to zbiór zasad,które zaczerpnięto z różnych cywilizacji i kierunków filozoficznych.Stan umysłów ówcześnie żyjących przyjmował więcej tych lub innych wzorców i tak się to kształtowało.Podobnie jest dzisiaj.Bo kultura i cywilizacja nie jest czymś zamkniętym.To ciągły proces.

    Odpowiedz
  • tylko pytam(2010-03-02 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    czy można używać określenia pederasta, pederaści w odniesieniu do homoseksualistów?

    Odpowiedz
  • I znów(2010-03-02 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    WYSZLIŚMY NA ZAŚCIANEK EUROPY!!

    Odpowiedz
  • n(2010-03-02 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli Polska naruszyla artykul 14 i 8 europejskiej konwencji praw czlowieka i podstawowych wolnosci to polskiemu rzadowi pozostaje tylko jedno stworzenie ustawy o zwiazkach partnerskich.

    Odpowiedz
  • wika(2010-03-02 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    jak można dziedziczyć prawo najmu mieszkania komunalnego?

    Odpowiedz
  • Rudzia(2010-03-02 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Doszło do takiego momentu ze PROPAGANDA HOMOSEKSUALNA wmawiając społeczeństwu swoje problemy nadużywa wszelkimi sposobami granice w społeczeństwie!!!-doszło do tego ze bedziemy musieli zmienić swoje ustawodawstwo zeby Ci ludzie mieli poczucie ze sa normalni,napewno nie prowadzi to do niczego normalnego,Ci ludzie chca mieć dzieci...to niech sobie zrobią,a nie narażaja na szwank psychike dzieci,jakby nie bylo adopcji,invitro dla par homoseksualnych to jakby to przezyło...nastepnym krokiem bedzie u pary homo syn ktory co dołaczy do rodziców jak tylko opirzy sie mu...to jest cos nie tak.Oni nie moga sobie poprostu poradzić sami ze soba i to jest wynik tego ze potrzebuja pomocy a nie przerabianie swiata w ktorym tez normalni ludzie zyja...nadodatek kazdego przeciwnika ich naturalnego analyzmu traktuja jak przestepce, zaszczówaja zeby sie pachoł kajał przez nieszczesliwa ciocia-nie przepadam za pis i ich posłami ale to co zrobili w ostatnim czasie zakrawa na zbiorowe nawoływanie do jakiegoś zabronionego czynu!!zrównuje to ich z rydzykami ta ślepa napastliwa nienawiść,ale ze wiele ludzi ukrywa sie ze swoja orjentacja to pewnie odbije sie i to,szkoda bo poprostu jestescie ludzmi a traktujecie innych jak odmieńców i szarlatanów,wiec jakim sposobem chcecie normalnie funkcjonować w społeczeństwie

    Odpowiedz
  • nijaki(2010-03-02 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    To nie tak . Jak chcieliście demokracji zachodnio-europejskiej to wyzbądżcie się myślenia wschodnio-europejskiego. To my zabiegaliśmy aby zachodnie demokracje przyjęły nas do swoich struktur, a nie odwrotnie - więc należy szanować obowiązujący tam porządek prawny - proste jak banan. To tylko za komuny każdy robiłł co chciał bo wiedział że w razie czego będzie kombatantem. A nie atakujcie kościoła katolickiego w Polsce, bo państwo go tylko wspiera. Jakby państwo wzieło na swoje utrzymanie kościoły jak np.Francja, Niemcy,Szwecja itp. to nasi biedni księża jeżdziliby na rowerach jak we wspomnianych krajach i jak byśmy się czuli jako owieczki ?!. A róbta co chceta.

    Odpowiedz
  • Max(2010-03-02 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Formalnie tu nie chodzi o dziedziczenie, tylko o szczególny tryb przejścia najmu po zmarłym najemcy.

    Odpowiedz
  • szwejk -chrześcijanin(2010-03-02 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    odrzucając tę idiotyczna ideologię ! prawo dopuszcza dziedziczenie, wspólnie nabytego u utrzymywanego majątku trwałego

    Odpowiedz
  • zz(2010-03-02 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    a co w tym dziwnego, skoro pozostaja w zwiazku dlugie lata, wspolnie dorabiaja sie jakiegos tam majatku to oczywistym jest, ze powinni po sobie dziedziczyc...
    Inaczej bylo by po prostu po ludzku niesprawiedliwie

    Odpowiedz
  • ANALizator(2010-03-02 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    do jan 54: nie wiesz ze e kosciele trzeba kochac sie ze wszystkimi?

    Odpowiedz
  • jan 54(2010-03-02 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    polska to dziki kraj gdzie homoseksualizm traktuje się jak psychiczną chorobę, a ludzi jak trędowatych.a najwięcej pluje społeczność Rydzyka , tylko ze jak się pojawia się homoseksualizm w kościele to hipokryzja staje się dla nich pismem świętym.

    Odpowiedz
  • Wujo(2010-03-03 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ohyda, już się zaczyna.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-03-02 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa o związkach partnerskich jest koniecznością.Umożliwi to załatwianie najprostszych spraw ludziom,którzy postanowili żyć razem.
    Moherowe zastępy ojca dyktatora,którego zdolną uczennicą jest "Rudzia" spod 13-tki,nie mogą zatrzymać zmian w świadomości cywilizowanych społeczeństw.Nie wchodzę w to,czy homoseksualizm jest chorobą,zboczeniem czy jeszcze czymś innym.Skoro jest należy to widzieć i nauczyć się tolerować.Życie wielu samców /czy samic/ pod jednym dachem w kościelnych nazewnictwach określają wspólnotą.Niech w ustawie też nazwą związki jednopłciowe wspólnotą np.mieszkalną i umożliwią dziedziczenie tym,którzy wspólnie się czegoś dorobili.Nie jestem pewien ,że mężczyzn czy też kobiety,zamieszkujące razem, musi łączyć seks.

    Odpowiedz
  • Qba(2010-03-02 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    WSTĄPIENIE W STOSUNEK NAJMU to nie jest DZIEDZICZENIE - WSTYD!!! Miałem do tej pory znacznie większe mniemanie o Gazecie Prawnej. Przy wstąpieniu w stosunek najmu mowa jest o konkubentach. W polskim prawie również pary heteroseksualne nie mają prawa dziedziczenia po sobie i pary homo nie są w tej materii dyskryminowane. Zawsze można napisać testament!
    Szkoda tylko, że tak szanowany tytuł prasowy jak Gazeta Prawna gdzie pracuje z pewnością wielu fachowców-prawników zniżyła się do poziomu Faktu!!!

    Odpowiedz
  • Dulk(2010-03-02 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Nie powinniśmy miec nic przeciwko homoseksualistom. Tacy po prostu są. Ale nie widzę żadnych podstaw do ustanawiania dla nich przywilejów. Przywilej misi mieć jakieś aksjologiczne podłoże. W przypadku rodziny jest to uzasadnione koniecznością wspólnego wychowywania potomstwa, zachowania dorobku wielopokoleniowego.
    Homoseksualiści, a ściślej - geje i lesbijki - domagają się specjalnego traktowania, umożliwienia prowokacyjnego demonstrowania swojej orientacji poprzez cykliczne ekscesy w centrach miast, zwłaszcza tych miast ze społecznością tradycyjną.
    A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dwóch, trzech cy więcej dowolnych osób (gejów, czy nie) napisało testament. A przy tym przecież majątek wspólnie dorobiony jest z mocy prawa majątkiem wspólnym.
    Wstąpienie w prawa najmu wchodzi co do zasady do masy spadkowej. Natomiast następstwo najmu w lokalu komunalnym nie podlega dziedziczeniu, jako wyjątek od tej zasady, i dotyczy to zarówno hetero- jak i homo.
    Reasumując, geje i lesbijki domagają się przywilejów. To jest bezzasadne. Niestety, ETPCz jest organem bardzo poprawnym politycznie.

    Odpowiedz
  • ehhh(2010-03-02 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze. w mojej ocenie już mają prawo wstąpić w stosunek najmu na podstawie art. 691 kc (bo w sprawie pewnie chodzi o taką sytuację)

    Odpowiedz