Premier ogłosił plan zmian w konstytucji: mniej posłów i senatorów, koniec immunitetu

12.02.2010, 12:47; Aktualizacja: 12.02.2010, 15:22

Zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300, senatorów ze 100 do 49, wzmocnienie władzy wykonawczej, odrzucanie prezydenckiego weta przez Sejm bezwzględną większością głosów - to niektóre założenia nowelizacji konstytucji, które przedstawił premier Donald Tusk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu(2010-02-14 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiejszenie posłów tak. Ujęcie Prokuratury w Konstytucji RP - nie. W projekcie ani słowa o przestępczej bezkarności sędziów i prokuratorów. Będą oni wg projektu jedynymi z dożywotnimi imunitetami i stanowiskami pracy. Pan D. Tusk zapomina, że nie ma państwa bez prawa i nie ma prawa bez sprawiedliwości. Obu tych tak ważnych spraw w projekcie konstytucji brak. Najpierw trzeba radykalnie zreformować prokuraturę a później ewentualnie myśleć o jej umocowaniu w konstytucji. Co dało umocowanie konstytucyjne sędziów? Pełną bezkarność i mafię togową. To jest problem RP a nie tematy zastępcze Pana premiera. Tak jak by premier nie żył w RP i nie słyszał o polskiej bananowej republice. Jeśli nie słyszał to zapraszamy: http://aferyibezprawie.tm2.pl/dyskusje/viewtopic.php?t=267&sid=13cb5a946f39d72c527096ffd83aa7ca

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-13 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    a pewnie, że są tacy co sie nabierają.. jest tu kilku komisarzy z PO którzy piszą wierszyki pochwalne dla Tuska

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-13 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś się da jeszcze nabrać?

    Odpowiedz
  • MB(2010-02-13 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Baju, baju, są już od 2 lat cuda i nie widy, jednym słowem sam bajzel. Do tego bajzla natrętne świnie pchają się dalej do koryta i brudzą, plują we własne koryto. Ten bajzel jest na rękę dla Tuskolandi, najlepiej jest w bałaganie kraść, kombinować, aby nikt się z poza kręgu nie zorientował. My parlament mamy w UE, a nie w Polsce, nami tam rządzą, a nasz sejm i senat z torbami na żebry, zobaczymi kto wrzuci do ich worków i z czego.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-13 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    naiwny jestes Ted.. przeciez Tusk nie dotrzymuje obietnic.
    Zmasz kawało PO?

    rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • Ted(2010-02-13 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Premierze! ZLIKWIDUJ SENAT I ABONAMENT RTV, przecież to obiecywaleś w kampanii wyborczej!

    Odpowiedz
  • do czerwonego pajączka(2010-02-13 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    czy wy w tym PO musicie byc wszyscy takimi analfabetami?
    Kup sobie słownik ortograficzny komisarzu z PO!!!

    pisze się "aHa"..h..h...h
    a nie "ch"

    Odpowiedz
  • io(2010-02-13 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    i prawidłowo bo jest ich za duzo

    Odpowiedz
  • Ja już GO naprawdę nie rozumiem....(2010-02-13 05:43) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze kilka dni temu chciał byłych PREZYDENTÓW ,PREMIERÓW z sobą samym zrobić DOŻYWOTNIO SENATORAMI a tu co słyszymy ! -już chce Ich kopnąć w d... .Oj Donald nieładnie!

    Odpowiedz
  • Czerwony Pajączek(2010-02-12 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wiktorku idź już spać maleństwo boś się strasznię napracował .
    Acha przed sne zmów paciorek za kretynka spod 44. Znowu go z zakładu wypuścili.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    miernoty z PO poszly spać,.. zmeczyły sie próbami myslenia..haha

    Odpowiedz
  • inz Zbigniew Burnatowski, (80) RFN(2010-02-12 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zachowanie sie pana premiera RP przypomina mnie czasy 33 roku i nastepne, az do 45 roku. Kiedy to pewien pan o imieniu Dolek tez tak dochodzil do wladzy, az doszedl do wladzy absolutne i zamienil sie w tyrana i morderce milionow ludzi. Przeciez pan premier nic nie robi, tylko kombinuje jak ograniczyc wladze wspoldecydujacych majacych rowniez cos do powiedzenia w polityce, a szczegolnie tych z opozycji. Nie jestem pewien, czy pan premier ma patent na az taka wladze i czy inni zgodza sie, aby moglo ewentualnie w Polsce dojsc do samowladztwa. A moze pan Donald zapatrzyl sie w pana Lukaszenke i chce nasladowac jego wzory? Zadna z tych opcji i koncepcji nic dobrego dla Polski nie wrozy.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    następna niezrealizowana obiecanka Tuska:

    Tydzień temu premier obiecywał, że kontrowersyjny projekt Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych zniknie z noweli ustawy hazardowej, a rząd następne zmiany w prawie skonsultuje z internautami. Tymczasem na stronie BIP wisi projekt bez zmian, a terminu konsultacji jeszcze nie ustalono.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    "premier ogłosił plan..".. od 3 lat tak ogłaasza plany.. ogłasza.. ogłasza .. ogłasz i nic. zero realizacji

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    pisz młody o reformach PO.. szczegówlnie o tych zrealizowanych,,, bo te obiecanki PO wszystkim sie znudziły.
    I zapytaj Pawlaka z PSL czy wam pozwoli na te reformy

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    "ad meritum" młody.. pisz o zmoanach w konstytucji.. wiesz co to Konstytucja? Mówili ci o tym na szkoleniach w PO?

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-12 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    to wiktor odwiedzasz oficjalną stronę internetową PIS , w końcu niema to jak wiadomości bliskie twojemu sercu a może nie he he he

    Odpowiedz
  • do 35-36(2010-02-12 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    anty wiktor
    w instrukcji, razie kłopotów do młodych pisolszewików, w razie kłopotów udawać ze oficjalnej strony internetowej PIS niema czyli rznąć głupa.

    ...nie nauczyli cie w centrali PO pisac poprawnie w j. polskim?
    Mówisz, że jestes młodym i wykrztałconym członekiem PO i

    "rze majonc ukończonom POdstawuwke chcesz ruwnierz uchodzić za inteleualiste i mieć swuj wkład w walke z kaczyzmem. I chcesz zostać takim ministrem jak Nowak albo i Chlebowski."

    no i oczywiście podziwiasz Sobiesiaka.

    Odpowiedz
  • tik(2010-02-12 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejsi na świecie są górnicy, policjanci, wojskowi, prokuratorzy, sędziowie, pracownicy straży granicznej i służb specjalnych oraz członkowie rządu, posłowie, senatorzy i prezydenci, a także wszelkiej maści działacze związkowi, samorządowi w tym oczywiście radni, prezydenci, wójtowie, burmistrzowie i najważniejsi, po wszystkie czasy członkowie rad nadzorczych.

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-12 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    w instrukcji, razie kłopotów do młodych pisolszewików,w razie kłopotów udawać ze oficjalnej strony internetowej PIS niema czyli rznąć głupa.
    uwaga mamy w szeregach przygłupa wiktora który uwielbia poszywać się pod kogoś innego i nie zauważa ze to wszyscy wiedzą o tym uważajmy na niego bo co może odwalić temu przygłupowi wiktor to nawet sam Jarosław nie wie.

    Odpowiedz