Sprzedaż karpi będzie nadzorowana

autor: Łukasz Kuligowski21.12.2009, 03:00

Wigilijne karpie nie mogą być pakowane w torebki foliowe, jeżeli są żywe. Sprzedawcy muszą także przechowywać ryby w odpowiednich warunkach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • dd(2009-12-21 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie macie roboty?

    Odpowiedz
  • ALE PAŁY(2009-12-21 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    A co z dziesiątkami dorszy,śledzi,sardynek, szprotek, idt wciąganych z siecią na trawlera. Ryby są miażdżone i bez wody wywalane na statek rybacy po nich deptają . To samo jest z tuńczykami, makrelami, krewetkami, halibutami i ciort wie z jakimi rybami. Czy indyk ma do spełnienia w USA jakieś ostatnie życzenie?? Karp oddycha tlenem nie wodą i nic mu się nie stanie jak przez parę minut jest niesiony w siatce. Wie o tym każdy , tak było przez wieki . Amen

    Odpowiedz
  • Jazgarz(2009-12-21 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Autorze, abo jest Pan nawiedzonym ekstremistą, a to jest bardzo niebezpieczne, albo ktoś Panem manipuluje. Niech Pan się zastanowi metodą słynnego telewizyjnego porucznika Columbo, kto ma interes, żeby atakować naszą tradycyjną gałąż hodowli. Prosze spojrzeć, co promują jako produkt wigilijny w Auchan (łosoś norweski), gdzie stała sie pierwsza prowokacja tegoroczna przy pomocy właśnie ekstremistów, tez w Auchan? A gdyby tak zajrzec na konta obrońców praw zwierząt, skąd finansowana jest ich aktywność, a może właśnie znad północnych fiordów?. Nie daje to Panu do myslenia? Nie dajmy się zmanipulować!

    Odpowiedz
  • ktos(2009-12-21 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam żadnego ekstremizmu ( określenie rodem ze stanu wojennego) nie widzę, ale zwykłą normalność. Chociaż dla niektórych normalność jest ekstremą. Takie czasy

    Odpowiedz
  • olek(2009-12-21 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ostatnio kupiony karp był nie do zjedzenia,śmierdział mułem.Dlatego każdy kontroler powinien mieć dobry węch,albo szkolonego psa.

    Odpowiedz
  • mj(2009-12-22 00:16) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie. Czy nowy przepis już obowiązuje? Dzisiaj widziałam w markecie REAL jak w najlepsze pakowano żywe karpie do toreb foliowych - na moją uwagę, że już tak nie wolno - brak reakcji.

    Odpowiedz
  • TY MATOLE(2009-12-22 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Karp oddycha tlenem rozpuszczonym w wodzie a nie tlenem. Skrzela w powietrzu przestaja dzialac, wysychaja i sklejaja sie. Jak wsadzisz durny leb pod wode i pooddychasz tlenem tam rozpuszczonym to zrozumiesz o co chodzi.

    Odpowiedz
  • orinoco(2009-12-24 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rybojady przed Wigilią koniecznie muszą odprawić rytuał mordu na rybie? Czy to zaspokaja ich najniższe instynkty?
    Chrześcijańska tradycja...

    Odpowiedz