TK bada konstytucyjność ustawy abonamentowej z 2005 roku

17.11.2009, 10:09; Aktualizacja: 17.11.2009, 14:21

Trybunał Konstytucyjny bada we wtorek konstytucyjność ustawy abonamentowej z 2005 roku, która powierza Poczcie Polskiej kontrolę nad rejestracją odbiorników radiowych i telewizyjnych; a w przypadku wykrycia niezarejestrowanego odbiornika zobowiązuje pocztę do ustanowienia kary. Wniosek w tej sprawie skierował do TK przed rokiem Rzecznik Praw Obywatelskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Klemens(2009-11-17 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  Abonament powinni płacić ci,którzy chcą słuchać i oglądać państwowe stacje nadawcze.W państwie demokratycznym obywatel ma mieć wybór autentyczny a nie iluzoryczny.Posocjalistyczny haracz w dzisiejszych czasach jest upierdliwym i szkodliwym przeżytkiem.
  Lechu de Weto aby przypodobać sie niektórym "misjonarzom" zawetował ustawę znoszącą ten przymusowy datek na nierobów.

  Odpowiedz
 • wrocławianin(2009-11-17 12:03) Zgłoś naruszenie 00

  do klemens; tak człowiek ma miedz wybór czy płacić abonament czy nie w państwie demokratycznym. taki samy wybór czy chce żeby krzyże były wieszane w instytucjach państwowych czy nie.

  Odpowiedz
 • PS(2009-11-17 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  To jest zwykły haracz. Niech zrobią jak inne stacje dekoder i już ,a każdy sobie wybierze komu będzie płacić . Nie płacą ci co mają wykupiony abonament w innej stacji.A nie jak piszą ze nie płacą abonamentu.Jak np mam w Cyfra+ to jest TVP i między nimi jest uzgodnione,czyli w tym abonamencie płace za TVP.

  Odpowiedz
 • v(2009-11-17 12:22) Zgłoś naruszenie 00

  Decyzja nalezy do trybunalu konstytucyjnego.

  Odpowiedz
 • ren(2009-11-17 13:29) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Kochanowski - miał pan bronić obywateli. Tymczasem chce ich pan zniszczyć . Niech pan nie cytuje osób czerpiących profity z "łatwych pieniędzy " , płynących z abonamentu. Niech pan poczyta opinie setek czy tysięcy osób piszących np na stronach internetowych - emerytów czy nielicznych , jeszcze płacących , których NIE DOPUSZCZA SIĘ DO GŁOSU !Wszyscy są oburzeni utrzymywaniem tego ostatniego reliktu PRL-u. Wszyscy oczekują od pana pomocy - a nie popierania pupilków Preziów publicznej RTV , pobierających po KILKADZIESIĄT I WIĘCEJ TYSIĘCY ZŁ MIESIĘCZNIE !

  Odpowiedz
 • S-w(2009-11-17 14:14) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wiem co orzeknie TK.
  Wiem natomiast, że w praktyce Poczta nie jest w stanie sprawdzić czy ktoś ma radio czy telewizor. To jest niemożliwe do spełnienia. Możliwe jest stwierdzenie czy opłata jest kontynuowana czy nie. A co z tymi którzy nie rejestrują tv czy radia.Paranoja.
  Szkoda, że Prezydent zawetował zniesienie haraczu jakim jest abonament.

  Osobiście nie mogę popierać pupilków o których pisze; kom: ren
  Pobieranie tak wysokich wynagrodzeń i profitów jest po prostu nie etyczne, ale oni mają to gdzieś. Liczy się tylko kasa.
  Jeżeli wejdzie w życie ustawa o zniesieniu opłat przez emerytów tych poniżej 50%( pisząc umownie) to myślę , że wpływy będą dużo , dużo mniejsze niż oceniła to KRRiT.
  I co wtedy?
  Nie będzie kasy i trzeba naciskać rząd żeby coś wycisnąć z budżetu. Tak będzie gdyż "władcy" TV i PR nic innego nie potrafią. To jest popierana przez PiS i niestety przez pisowskiego Prezydenta wybrana grupa dobrze płatnych darmozjadów.
  kom: 5; ren ma rację.
  RPO popiera nadal wyzysk emerytów, gdyż to oni stanowią grupę ostatnich płacących ten haracz.
  Uważam, że zaszczytny tytuł Rzecznika Praw Obywatelskich nie powinien należeć do pana Kochanowskiego, który robi tylko to co potrzebne do tego "aby zaistnieć" .

  Odpowiedz
 • marian(2009-11-17 16:44) Zgłoś naruszenie 00

  dlaczego Polacy nie chcą płacić abonamentu? odpowiedź jest prosta media nie wypełniają swoich obowiązków JESTEŚCIE ostatnią linią obrony obywateli przed wypaczoną władzą przed układami mafią sędziami SAMI NA TAKĄ POSTAWĘ POLAKÓW SOBIE ZAPRACOWALIŚCIE wszyscy skończymy na Syberii

  Odpowiedz
 • Pytek(2010-01-13 18:24) Zgłoś naruszenie 00

  Jest rozstrzygnięcie TK w sprawie abonamentu RTV, kiedy zostanie poprawiona Ustawa i ogłoszona w Dzienniku Ustaw.

  Odpowiedz
 • Dorota(2010-01-28 18:25) Zgłoś naruszenie 00

  jeśli ja będe zarabiała tyle co ci z telewizji napewno chętnie będę płacila abonament

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane