TK bada konstytucyjność ustawy abonamentowej

04.11.2009, 10:20; Aktualizacja: 04.11.2009, 10:28

Pełny skład Trybunału Konstytucyjnego bada w środę skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego na nowelizację ustawy abonamentowej. Poszerza ona katalog osób zwolnionych z obowiązku płacenia na TVP i Polskie Radio m.in. o bezrobotnych czy rencistów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • rwm(2009-11-04 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli mieliby zostać zwolnieni z opłat emeryci , to jak można ich dzielić na kategorie !? Natomiast w przypadku gdy emerytami są osoby , które nie powinny pobierać emerytury / albo powinny ją mieć pomniejszoną za "zasługi" w czasach PRL-u /, to powinno się im ją poodbierać , a nie "wkładać do jednego worka" ze wszystkimi emerytami (!)

    Odpowiedz
  • Niezadowolony(2009-11-04 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy kupuję radio lub telewizor, w cenie tego sprzętu płacę już podatek: 22% VAT (PTU). I na tym powinno się kończyć zainteresowanie państwa moimi zakupami.

    Aleeeeeeeeeee nieeeeeeeeeeeeeeeeee... ;-)

    Za coś, za co już zapłaciłem raz, każą mi płacić co miesiąc jakiś parapodatek, nawet jeśli nie oglądam / nie słucham mediów publicznych. Więcej! Nawet jeśli radio "przypadkiem" mam razem z odtwarzaczem CD i tylko słucham płyt - też powinienem płacić. Gdy radio mam - siłą rzeczy - wbudowane w samochód (i nie da się go wyciągnąć - zintegrowane z komputerem pokładowym) - też powinienem płacić. Gdy mój telewizor służy mi do oglądania DVD lub jako większy monitor do komputera lub kamery CCTV - też muszę płacić abonament.

    Niech politycy przestaną pierdzielić o "misji". Misje to są w Afryce... :-P

    Odpowiedz
  • oczywiscie ze zgodne z konstytucja(2009-11-04 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    przeciez w konstytucji nie pisze że emeryt musi placic abonament jak placic nie musza osoby powyzej 75 lat to dlaczego 60 musieliby placic?

    poza tym TVP ma 2 mld z reklam wiec gdzie to zagraża misji ktorej i tak prawie nie ma

    Odpowiedz
  • antyTVP(2009-11-04 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    misja to program gilotyna, jak oni tańczą na lodzie, jak śpiewają, jaka to melodia itp programy. Misja to tez złotopolscy, plebania, m jak miłość i pogoda po wiadomościach która trwa według epg 15 min gdzie 13 min to reklamy po sporcie!!!

    Odpowiedz
  • bibuła(2009-11-04 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Niech TK zbada, czy konstytucyjne jest zmuszać kogoś do płacenia abonamentu jak ma 20 zł na jedzenia po opłaceniu mieszkania itp, czy konstytucyjne jest, żeby mieć tak niskie emerytury, renty, że przymiera się głodem

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-11-04 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Niechby już raz trafił szlag wszelkich "misjonarzy medialnych" i ich obrońców.Haracz obiecano znieść całkowicie a on dalej trwa.Ma w tym zasługi najbardziej przypadkowy prezydent IV RP.

    Odpowiedz
  • HARACZ -dla "elyt".(2009-11-04 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    KARTOFEL - PŁACIĆ HARACZ.
    KARTOFEL - nie wie, że jest ponad 2mln żyjących w nędzy.
    KARTOFEL - jest za wypłacaniem sobie po kilkaset tysięcy zł odpraw.
    KARTOFEL - nie wie, że u sąsiadów bezrobotni chcą iść do więzienia /tak im dobrze/.
    KARTOFEL - nie rozumie co to wolny rynek, konkurencja, demokracja, swoboda wyboru.
    WYKOPKI DOBIEGAJĄ KOŃCA!!! - WRESZCIE ODETCHNIEMY!!!

    Odpowiedz
  • klient UPC(2009-11-19 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem, skoro telewizja publiczna udostepnia swój sygnał i pozwala z niego korzystać operatorom sieci kablowych, satelitarnych i innych, to wlaśnie te sieci powinny odprowadzać część abonamentu płaconego przez własnych klientów na rzecz telewizji publicznej. A z haraczem odgórnie narzuconym przez tych, co mają na tych, co nie mają należy skończyć, jak nam obiecano przed wyborami, czas rozliczenia się zbliża :-))

    Odpowiedz