UOKiK ukarał szkołę językową za niedozwolone klauzule w umowach

26.10.2009, 13:50; Aktualizacja: 26.10.2009, 13:58

UOKiK nałożył na szkołę językową TFLS karę ponad 34 tys. zł. Zdaniem urzędu szkoła uniemożliwiała rezygnującym z kursu klientom odzyskanie części pieniędzy; tym, którzy spóźniali się z płaceniem rat, naliczała odsetki - wyższe niż dopuszcza prawo. Szkoła nie zgadza się z decyzją UOKiK i złożyła od niej odwołanie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Kate(2012-11-30 13:50) Zgłoś naruszenie 00

  kodeks cywilny - odsetki za zwłokę. ok 13 % w SKALI ROKU...

  Odpowiedz
 • mitto(2011-09-07 09:21) Zgłoś naruszenie 00

  "szkoła zastrzegała sobie prawo do pobierania odsetek za nieterminowe płacenie rat za naukę - 0,5 proc. za każdy dzień zwłoki, czyli więcej niż dopuszcza prawo." - bardzo proszę wskazać mi przepis prawa, który precyzuje dokładną, maksymalną wysokość odsetek karnych. Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
 • lolek(2011-08-24 16:14) Zgłoś naruszenie 00

  podpisałem z nimi umowę. Niestety po powrocie do domu skorzystałem z porady prawnika i okazało się, że warunki jakie są w umowie są skrajnie niekorzystne dla mnie jako współpracownika, ze "baza klientów" to wypełnione przez dzieci bez wiedzy rodziców kupony, z których się korzysta podczas AKWIZYTORSKICH spotkań w domach uczniów. Ponadto na rozmowach kwalifikacyjnych informują inaczej niż jest to potem w umowie i rzeczywistości. W umowie jest nawet zapis, który mówi o tym, że wszelkie wcześniejsze ustalenia ustne (czyli to co było na rozmowach kwalifikacyjnych) uważa się za nieważne. Jest wiec czysta manipulacja i rezygnacja z odpowiedzialności za wypowiedziane ustalenia! W umowie za ważne uważa sie wiec tylko to co jest zapisane w tej umowie, a przypominam, że umowa jest tak skonstruowana, że jest dla nas skrajnie niekorzystna. Generalnie naraża na straty współpracownika, czyli mnie a Optimum zwalnia z wszelkiej odpowiedzialności! Nie wiem gdzie miałem rozum podpisując taką umowę. Mogę to tylko kłaść na karb nieprzespanej nocy z powodu podróży do Olsztyna, "pseudo szkolenia" w Centrum a następnie czytania w ogólnym zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Właśnie to zmęczenie wykorzystują właściciele firmy do tego aby szybko podpisać umowę a następnie egzekwować jej fatalne w skutkach dla mnie zapisy. Teraz muszę zapłacić im karę 1000zł, a jak nie to straszą uruchomieniem procedury wekslowej... Zdecydowanie odradzam tę firmę! Dodatkowo muszę dodać, że właściciele w korespondencji kierują się emocjami bardzo często są złośliwi, niemili, prawie wulgarni i poruszają się na skraju mobbingu.

  Odpowiedz
 • ilona(2011-06-24 16:40) Zgłoś naruszenie 00

  A ja chodzę do TFLS i jestem bardzo zadowola z lektora. A co do tej kary określonej w decyzji UOKIK, to z dotyczyła ona jakiś starych umów z 2007 r. (teraz sa nowe - bez tych zakwestionowanych klauzul). A poza tym szkoła się odwołała od niej w 2009 r., więc decyzja jest nieprawomocna. Moze jeszcze się okazać, ze tała ta decyzja zostanie uchylona. I co wtedy?

  Odpowiedz
 • ewelina(2010-09-30 14:21) Zgłoś naruszenie 00

  Miedzy innymi dlatego ja postanowiłam jednak wybrac sprawdzoną szkołe językowa-jaka jest Speak'up.Poszłam do niej tez z polecenia moich znajomych.I jestem bardzo zadowolona.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane