TK zajmie się skargą prezydenta na nowelę abonamentową

11.10.2009, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2009, 07:40

4 listopada pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego na nowelizację ustawy abonamentowej, która zwalniała wiele osób z płacenia na TVP i Polskie Radio. Według prezydenta ustawa ogranicza wpływy TVP i Polskiego Radia, czym godzi w ich stabilność i przewidywalność realizacji przez nie misji publicznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • Ted(2009-10-12 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Abonament mial być zniesiony!To obiecywala PO! Czyli byly to kolejne obiecanki cacanki przedwyborcze.

    Odpowiedz
  • mała(2009-10-12 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    normalnie to już przesada jak tak można. Abonamet powinien rocznbie wynosić 5 zł i być przeznaczony na programy misyjne wszytkicjh telewizji a nie tylko TVP wtedy nie byloby problemu każdy by się złozył a TVP stałaby się normalną telewizją a nie jakimś molochem i trudnym do określenia celu

    Odpowiedz
  • perkins(2009-10-12 04:55) Zgłoś naruszenie 00

    A KIEDY TRZĘSIENIE ZIEMI I PLAGA SZARAŃCZY ?
    „Rząd się utrzyma albo nie utrzyma”, „Rosjanie zaatakowali rządowe serwery”, „Afera stoczniowa”, „Afera hazardowa”. Ludzie czytają, redakcje donoszą: ten powiedział to, tamten tamto, przecieki, doniesienia, komentarze, domysły. A tymczasem ani rząd ani prezydent ani sejm albo senat są już nam w zasadzie niepotrzebne. W zupełności wystarczy sprawna administracja lokalna umiejąca czytać kolejne rozporządzenia i wytyczne eurobiurokratów oraz umiejąca skutecznie je wyegzekwować na lokalnych zasobach ludzkich. Bowiem tak jakoś cichaczem, w tym nagłym wysypie zgiełku wszelakich nieszczęść, nasz były prezydent L. Kaczyński, a obecny naczelny administrator regionów tubylczych, podpisał swoją szacowną dłonią akt abdykacji (to ten tzw. traktacik lizboński). Ciekawe, czy ludziska wiedzą, co to dla nich znaczy ? Co to dla euroregionu zwanego kiedyś Polską znaczy ? Czy w ogóle dostrzegli to wiekopomne wydarzenie, czy do nich dotarło, w tym całym medialnym hałasie wszelakich utrapień jakie nękają tego, czy tamtego kolesia, którzy zgotowali nam ten lizboński bigos ? W normalnych warunkach nazwany wprost: zdradą. No ale dziś mamy już standardy europejskie, więc tak mówić nie wypada, bo to język jest nienawiści i ksenofobii jakiejś strasznej (niedługo już jakiś paragraf się na to też znajdzie). A jak to całe aferowe zamieszanie opadnie, jak to zwykle w tradycji polskiej bywa, ludziska któregoś (nieodległego) pięknego poranka obudzą się z rączusiami w zwyczajowych nocniczkach. I będzie wtedy znowu płacz i zgrzytanie ząbków. Miałeś chamie złoty róg...

    Odpowiedz
  • wściekli emeryci z ŁODZI(2009-10-11 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie Kaczyńscy - wraz z waszym PIS-em dziękujemy Wam za "przedłużanie żywota" tego PRL-owskiego reliktu i żenującego haraczu. Dzięki wam "rozpasanie" w TVP " widoczne w kilkudziesięcio- tysięcznych gażach pracowników ,sięgnęło zenitu. Już za rok zapłacicie za to przy najbliższych wyborach.
    A tak na marginesie - albo zwalnia się wszystkich emerytów z opłat albo nikogo - bo na pewno będą nadużycia , przy takim postawieniu sprawy !

    Odpowiedz
  • do 13(2009-10-11 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Debilu to my tworzymy prawo i z naszymi opiniami niby prawy prezydent musi się liczyć a jak nie to spieprzaj dziadu.

    Odpowiedz
  • olek(2009-10-11 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękujemy ci panie rezydencie za twoją misję publiczną.Za durni nas uważasz?Ani patrzeć na ciebie ani słuchać już cię nie idzie,to samo dotyczy twojego brata.

    Odpowiedz
  • rydzykant(2009-10-11 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    do 13>jak się skończy era Donalda Tuska to trzeba będzie płacić abonament na tv Trwam,tego chciałbyś?Pod groźbą surowej kary? Wystarczy,że kablówki pobieraja i odprowadzają do dyr.Rydzyka haracz za to,że mają w pakiecie tv Trwam.

    Odpowiedz
  • Agata(2009-10-11 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do "IP: 94.251.177.nieznajomośc prawa szkodzi". Obrońco cnót wszelakich prezia i jemu podobnym. Słyszałeś, że dzwonią, ale nie za bardzo wiesz w którym kościele. Też chyba jesteś niedouczonym ...profesorem

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-10-11 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Tych bzdetów już za wiele.Pisze tu powyżej facet o przymusie płacenia abonamentu w Anglii.To prawda,kary są surowe ale dla tych,którzy chcą oglądać państwową telewizję.Kto jej nie ogląda,nie musi płacić.Nie można NAKAZYWAĆ oglądania i opłacania państwowych stacji.Komuna się skończyła i państwowo-partyjna propaganda także.Ogłosiła to w państwowej zresztą telewizji pani Szczepkowska.
    Precz z haraczem i jego obrońcami!!!

    Odpowiedz
  • nieznajomośc prawa szkodzi(2009-10-11 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    do rydzykanta ! to jest nieprawda. telewizja trwam nie jest kodowana. jak się czyta niektóre wypowiedzi czytelników, to ręce opadaja ,jaka jest znajomośc prawa.ludzie nie znacie pdstawowych zasadach funkcjonowania telewizji w podono demokratycznych państwach europy jak :anglia ,niemcy, francja ,gdzie abonament jest płacony przez obywateli tych państw . jego niepłacenie jest surowo karane. u nas na szczęście kończy się era donalda tuska i platformy obywatelskiej . oby jak najszybciej. bo straty są niepowetowane działaniami tego nibynarodowego rządu.

    Odpowiedz
  • oszukana - 54(2009-10-11 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał Konstytucyjny powinien zająć się sprawą ludzi z długim stażem pracy 35 lat K i 40 lat M a nie robi NIC w tej sprawie ,Zły mamy rząd a TK nie robi nic w naszej sprawie !

    Odpowiedz
  • to jest oczywiście zgodne z konstytucją(2009-10-11 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwolnienie emerytów z płacenia abonamentu ma być niezgodne z konstytucją?
    OCZYWIŚCIE ŻE ZGODNE Z KONSTYTUCJĄ !
    Emeryci nie będą płacić abonamentu !

    Odpowiedz
  • rydzykant(2009-10-11 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego TV publiczna nie wprowadzi dekoderów,jak robią to inne stacje/np tv Trwam/-kto chce misje oglądać-niech kupi dekoder i płaci.Zobaczymy,czy wtedy tv publiczna będzie płacić krocie swoim pseudogwiazdorom.

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-10-11 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    W państwie demokratycznym nie wolno przymuszać ludzi do płacenia haraczu, na którego przeznaczenie nie mają żadnego wpływu.Karanie obywateli opłatami za to tylko,że ktoś kupił sobie telewizor to podłość.
    Ciągle obowiązujący przymusowy parapodatek,do którego utrzymania pan prezydent się bardzo przyczynił,płacą w większości biedni emeryci i renciści.Od nich najłatwiej sie ściąga.Nie żałuję ich za bardzo bo to dzięki ich głosom,pan Kaczyński został wybrany na najwyższy urząd w państwie.

    Odpowiedz
  • Czy w Polsce zmieniło się coś po 89r.??(2009-10-11 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    1.Obecnie w Polsce nie ma niczego za darmo.
    2.Jest w Polcse wiele telewizji i ludzie kontraktują usługi u różnych operatorów i płacą różne abonamenty.
    3.Dlaczego każdy obywatel musi dodatkowo opłacać abonament dla telewizji publicznej - czy ta funkcjonuje w innym kraju??? /pyt. do Prezia/.
    4.Pogodziłem się z ty, że; dopłacam do górników, dopłacam do stoczni /bo prywatnych nie ma/, ale skoro kupuję usługę u prywatnego operatora, dlaczego ma ją jeszcze raz kupować ze spółki skarbu państwa??? /czyt. spółki partyjno-kościelnej/???

    Odpowiedz
  • Behemot(2009-10-11 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    A może tu chodzi jedynie o pewne zasady postepowania ?
    Nie lubię Kaczyńskiego, ale tu go rozumiem - bo łatwo daje się z czyjegoś - rząd zwolnił pewna grupe ludzi z czegoś, co nie stanowilo jego wplywu.
    Niestety wszyscy piszący na tym forum widza jedynie wlasny egoistyczny interes.

    Odpowiedz
  • ed(2009-10-11 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie, że nie o społeczeństwo ani tym bardziej emerytów chodzi panu prezydentowi tylko o dowalenie rządowi, niestety, w tej materii jest mistrzem!

    Odpowiedz
  • gość(2009-10-11 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ręce opadają co prezydent wyrabia-po kadencji stanie przed Trybunałem Stanu.

    Odpowiedz
  • lakomy(2009-10-11 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    nowelizacja ustawy powinna wejsc w zycie. dajcie emerytom troche ulgi.po poprawieniu skutecnosci sciagania ,kwoty z abonamentu beda wyzsze nawet przy zwolnieniu emerytow.

    Odpowiedz
  • Władek(2009-10-11 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ta gazeta stała się gazetą polityczną,piszę swoje uwagi, opinie, nie ubliżam, nie naruszam regulaminu.To po co piszecie dodaj komentarz,odniosłem wrażenie, iż to się dzieje tylko za jednej osoby, czy to obrońca pisowców.Mam szklić skoro wiele rzeczy mi się nie podoba.Nie będę więcej pisał a szklić też nie będę.

    Odpowiedz