MS upomina się w USA o Polaka uznanego za winnego molestowania

06.10.2009, 17:43; Aktualizacja: 06.10.2009, 17:52

Resort sprawiedliwości stara się o przekazanie do odbycia kary w Polsce Rafała Pietrzaka, w 1998 r. skazanego w USA na 30 lat więzienia za przypisane mu przez sąd w Teksasie molestowanie seksualne dziecka konkubiny. Pietrzak odsiaduje wyrok w teksańskim więzieniu. Przeszkodą uniemożliwiającą przekazanie go Polsce jest brak zgody stanowych władz Teksasu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • pinezka(2009-10-07 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda Człowieka
    ludzie pchają się do usa-raju... Tylko po co?
    Jakiś prawnik z usa wypowiadał się, że w ich kulturze 5 letnie dzieci myją się same, atu jeszcze nie ojciec myje dziecko.
    To ja im dziękuje i nie pojadę do usa.

    Odpowiedz
  • USA(2009-10-07 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    Beznadziejna sytuacja i beznadziejny system prawny. To straszne że nikt nie jest bezpieczny i gdy ławie przysięgłych "się coś wydaje" może wysłać człowieka na dziesiątki czy setki (oczywiście teoretycznie) lat do więzienia. A wiadomo prości ludzie (ława przysięgłych) rozumują prosto i łatwo ulegają emocjom.

    Odpowiedz
  • pinezka(2009-10-07 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma się co dziwić, przeciętny Amerykanin,a ten zasiada w ławie przysięgłych, nie jest bardzo rozgarnięty, ma bron i wysokie poczucie, że trzeba "innych" eliminować, a podstawy myślenia tych z południa nie zmieniły się chyba od czasów niewolnictwa.
    Więc jak pojawił się jakiś Polak, to trzeba pokazać mu jego miejsce, ciekawe czy wiedzą, że Polska to kraj w europie i nie jesteśmy czarni ;)

    Odpowiedz
  • M.R(2009-10-07 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem wladze USA jak rowniez dyrektor wiezienia stanowego o ponowne rozpatrzenie i diagnoze przypadku Rafala, ktory nie przyznal sie do zarzutow jakim jest molestowanie seksualne. W takich sparwach powoluje sie specjalistow z zakresu psychologii rozwojowej i wychowawczej w celu sporzadzenia ryskunkow rodziny do wykonania przez dziecko. Na podstawie rysunkow dzieciecych ocenia sie zagrozenia, zle wplywy w domu rodzinny, zaburzone relacje , ktore bylyby ujawnione , matki dominujace, lub ojcowie Jesli bylo to podczas kapieli byloby na rysunku dzieciecym, gdyz byloby nieprzyjemne w odbiorze przez dziecko.Dzieci doskonale potrafia odczytywac zle zachowania swoich rodzicow i osob z otoczenia , ktore szkodza rodzinom, czasem jednemu z rodzicow. Jesli pojawiaja sie wplywy negatywnego zachowania podloze moze byc wynikiem porzucania matek w czasie gdy sa w ciazy, stresow w ciazy, zle warunki pracy, dreczen w miejscu pracy. Byc moze Rafal byl dreczony w pracy wiec wykorzystano zone przeciwko niemu. Znam przypadki w miescie Przemysl, zle rozpoznawane i w sadach zostali skazani niewinni. W takich przypadkach jak Rafal konieczna jest wspolprca miedzynarodowa Kancelarii adwokackich w POlsce-USA -a nawet z wykorzystaniem Kancelarii w Izrealu ( gdyz mobbing, molestowania w pracy i na nielatnich sa w celu wyniszczenia zdrowia psychicznego, nerwowego, plodnosci czyli kontynuacja wyniszczenia ludzkosci przez ss i fanatykow , ktorzy sa na calym swiecie). Sa to celowe dzialania aby naukowcy , specjalisci mieili nowe osoby do badan bezparwnych z wykorzystywaniem leczenia farmakologicznego i badan nad jednostkami , testowania lekow lub psychotropow na zdrowych ...).

    Odpowiedz
  • Qimbuł.(2009-10-07 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego Polski MS chce chronić człowieka który dopuścił się czynu karalnego, może niech MS przydzieli mu obrońcę z urzędu jeśli na to ten człowiek załuguje

    Odpowiedz
  • KOLEC Z BERGEN(2009-10-08 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    MACIE SWOJE STANY!!! NIEDOŚĆ ZE ZAROBKI SA OBECNIE MARNE TO JESZCZE PRAWO PRZERAZAJACE !!! ILE OSÓB STRACIŁO ZYCIE NA KRZESLE ELEKTRYCZNYM ZA NIEWINNOSC TO NIKT NIE WIE !!! JESZCZE VIZY SA ABY TAM WJECHAC !!! DOBRE TO !!! ZA CHLEBEM JA POJECHAŁEM DO NORWEGI BLISKO I ZAROBKI 2 RAZY WIEKSZE NIZ W STANACH! PRAWO TEZ DOBRE I ZYCIE ZERO STRESU

    Odpowiedz
  • MK-USA(2009-10-10 02:31) Zgłoś naruszenie 00

    RAFAL NIE ZOSTAL SKAZANY ZA UMYCIE DZIECKA.
    Moim zdaniem powinno sie pomagac bez emocji i fantazji bo sprawa Pietrzaka to nie jest basnia lub tania sensacja, To jest tragedia mlodego czlowieka i jego najblizszej rodziny nie bajka. Trzeba szukac dobrego adwokata z doswiadczeniem a nie zwalac wine na MSZ. Niewinnosc Rafala trzeba udowodnic faktami a nie slowami. W Waszyngtonie poparcia nikt nie znajdzie bo Rafala nie skazaly Stany Zjednoczone a stan Texas w 380 Judical District Court. Wiemy, ze sprawa Rafala byla wielokrotnie poruszana podczas rozmow z roznymi pracownikami Bialego Domu i z wice- prezydentem Dick Cheney, niestety nic to nie dalo bo stan Texas nie zgadza sie na transfer Rafala do Polski.Jest nawet odpowiedz na pismie z kancelari gubernatora stanu Tx.,ze tamtejsze wladze nie zgadzaja sie na transfer,zanim Pietrzak nie wycofa wszystkich apelacji z sadu.
    Zwracanie sie do bylego prezydenta Busch bo ma wplywy w stanie Texas jest to najgorsza droga jaka znam. Prosze przeczytac ksiazke pt." Rodzina" Autorka tej ksiazki Kitty Kelly opisuje jak prezydent podpisywal zgody na wykonanie kary smierci. A gubernator stanu Teksas Rick Perry do ktorego Rafal tez wyslal pismo,podpisal zgode na wykonanie kary smierci niewinnego czlowieka, wyrok zostal wykonany i po pewnym uplywie czasu okazalo sie,ze to byl czlowiek niewinny - ta sprawa obecnie jest bardzo glosna w stanie Texas. Takze unikajmy za wszelka cene takich znajomosci bo u nich to pomocy nikt nie znajdzie.

    Odpowiedz
  • Polak(2010-03-03 05:05) Zgłoś naruszenie 00

    Niesamowite ale tak to jest, gdyz prawo to pojecie wzgledne i niewiele ma wspolnego z sprawiedliwoscia. Dobrze ze zyje w bardziej cywilizowanym kraju niz usa. Jednak kiedy widze policjanta idacego chodnikiem na wszelki wypadek omijam go z daleka.

    Odpowiedz
  • s.l.(2010-11-27 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    mieszkam 22 lata w niemczech, i niech kto mysli co chce, ale pod wzgledem praworzadnosci w podobnych sprawach, jest to kraj o bardzo wysokiej kulturze i sprawiedliwosci, tu naprawde trzeba wine udowodnic zeby kogos tak ciezko skazac, co czesto jest wkurzajace, bo bandyci nie rzadko chodza na wolnosci !

    Odpowiedz
  • szwagier kolca(2012-09-19 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    kolec z bergen no pojechales do norwegi z zona zeby polacy mieli zajecie losiu norweski anula dawala daje i bedzie dawac od tego jest a ty rob losiu hahahahaa

    Odpowiedz