Prawnicy: niektóre zmiany w kodeksach dyskusyjne

25.09.2009, 18:25; Aktualizacja: 25.09.2009, 18:51

Eksperci prawni jako dyskusyjne oceniają niektóre zmiany prawne wprowadzone na mocy uchwalonej w piątek przez Sejm tzw. dużej nowelizacji kodeksów dotyczącej m.in. zaostrzenia kar za pedofilię i farmakologicznego leczenia pedofilów. Przyznają, że część regulacji była konieczna, krytycznie wypowiadają się o niektórych z przepisów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • to u nich juz norma(2009-09-26 16:41) Zgłoś naruszenie 00

  he he a co popaprancy zrobili zgodnie z przepisami? NIC! Dlatego prezydent wetuje ich buble?

  Odpowiedz
 • ed(2009-09-26 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  Co mnie obchodzi co mają do powiedzenia inni prawnicy. Ich sprawa, szczególnie, że nie są obiektywni. Interesuje mnie finał i karanie pedofilów z całą surowością. Coraz ich więcej i są coraz młodsi. Jako rodzic chcę surowych kar.

  Odpowiedz
 • WalterMelon(2009-09-26 15:10) Zgłoś naruszenie 00

  "Jako rodzic chcę surowych kar". Brawo... żądny krwi. Problem w tym, że to nie wysokość, a tylko jej nieuchronność najlepiej spełnia funkcje prewencyjne. Każdy wie jak wygląda praca prokuratora czy policjanta - "byle umorzyć postępowanie, zamknąć, podpisać, odfajkować." Najlepiej nabić statystki na kimś kogo nie trzeba szukać, kto się nie ukrywa, gdzie postępowanie jest proste i jasne - np. pijany kierowca, lub rowerzysta. Liczba pedofilii "żądni krwi rodzice" nie zmaleje z powodu nowej regulacji... mogą nawet zagrozić kastracją - to nic nie zmieni, jeżeli sprawca w momencie popełniania czynu będzie czuł, że mu się upiecze... Zacznijmy zmiany od etatów w prokuraturach i policji i ich kwalifikacjach, a nie twórzmy mitów, ku uciesze społeczeństwa - elektoratu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane