Mnóstwo absurdów w nowym projekcie ustawy o równym traktowaniu płci

02.08.2008, 01:13; Aktualizacja: 03.08.2008, 18:15

Jeżeli projekt ustawy o równym traktowaniu kobiet i mężczyzn, jaki proponuje Ministerstwo Pracy, wejdzie w życie, czeka nas mnóstwo absurdów, zapowiada "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Teresa(2008-08-06 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Piszący ten artukuł a nie komentarze

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-08-03 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    absurdy to typowa cecha PO.. i jak tu tych bzdur nie vetowac?

    Odpowiedz
  • 2(2008-08-20 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy jestem czy premier Donald w ramach równo uprawnienia zostanie kobietą , wszakże Mikołaj Kopernik była kobieta wstrzymała słońce i ruszyła ziemię.
    Może wtedy Pan premier Donaldka zabrałby się do roboty a nie do pieprzenia głodnych kawałków.

    Odpowiedz
  • TERESA(2008-08-06 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    cO ZA GŁUPOTY TU PISZECIE. kTO TO SKOMENTOWAŁ. TO ABSURDALNE AKURAT WYJĄTKI.A MOŻE PISZĄCY W RAMACH RÓWNOUPRAWNIENIA WSTĄPI DO KLUBU GEJÓW?

    Odpowiedz
  • mag(2008-08-03 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje się, że dyrektywa unijna dotyczy równego traktowania kobiet i mężczyzn. MinPrac idzie dalej. A PO zapowiadało mniej ustaw. Rozdwojenie jaźni?

    Przykład pierwszy z brzegu: czy nie można będzie odmówić udziału w biegu na 100 m sportowców niepełnosprawnych zawodnikowi posiadającemu wszystko na swoim miejscu. Przecież to będzie dyskryminacja pełnosprawnego.

    Czy ci ludzie w rządzie nie mogą zająć się tym, co jest rzeczywiście potrzebne? Idiotyczną jest np. ustawa o ułatwieniu zakładania firmy w jednym okienku. To jest budowanie domu od dachu. NAJPIERW TRZEBA STWORZYĆ WARUNKI ŻEBY LUDZIE CHCIELI i MOGLI ZAKŁADAĆ FIRMY. Jeśli mam pomysł, możliwości finansowe, miejsce na jej funkcjonowanie i wiedzę jak firmę prowadzić, to jest mi dokładnie wszystko jedno czy firmę zarejestruję w dwa dni czy jeden miesiąc!!! Zaplanowanie jej funkcjonowania zwykle trwa dłużej niż rejestracja. Chyba, że firma ma polegać na sezonowym sprzedawaniu ogórków ze skrzynki pod supermarketem. Wtedy trzeba się spie

    Odpowiedz
  • lulu(2008-08-03 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    projekt ten jest tak durny, ze nie wierze by mogli go powaznie traktowac nawet tacy kabotyni i oportunisci jak politycy PO. Jestem przekonany, ze jest to listek figowy PO wobec dominujacej obecnie w UE mentalnosci maoistowsko-paranormalnej. Ustawa nie przejdzie - i nie ma przejsc, bo po co ? - ale jej rola jest co innego. Projektowanie tego szalenstwa bedzie Platformie poczytane za dowod przynaleznosci do Mafii, Firmy, Euroelity czy jak tam sie to badziewie nazywa. Oraz zabezpieczyc (podobnie jak projekt kontroli rodzicow przez urzedy czy inne wykwity cywilizacji smierci) poparcie centrolewu w Eurosojuzie dla PO.
    Ciekawe, czy politycy PO dostaja za te rzeczy rozgrzeszenie ? A moze ida do ksiezy (hierarchow) , ktorzy i tak niedlugo planuja rzucic sutanne…?

    Odpowiedz
  • ela(2008-08-03 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    a co do “nierówności” to przypomniał mi się nius (chyba nawet z “Rzepy”?), jak to szwedzki nauczyciel skonfiskował uczniom zaproszenia urodzinowe, po tym gdy wykrył że solenizant pominął dwie osoby :)) tak działa umysł eurosocjalistyczny, od barwy godła UE nazwałbym to mentalnością “błękitnego kołchoźnika”.

    Odpowiedz