O połączeniu prawników zdecydują klienci

autor: Piotr Schramm24.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 24.06.2008, 09:16

Niezależnie od tego, do jakiej prawnik należy korporacji, jego los zależy od klienta. Klienci szukają u prawników wysokich kompetencji, bezwzględnej terminowości i rzetelności oraz szybkości działania. Weryfikacja prawników dokonywana jest przez rynek, czyli przez klientów. I to właśnie klienci zdecydują ostatecznie o połączeniu korporacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • enzo(2008-06-24 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Człowieku, co ty piszesz o weryfikacji przez rynek. Może trochę zastanowienia, refleksji i zejścia do rzeczywistości. Nie ma żadnego wolnego rynku usług prawniczych. Jest od lat kultywowany relikt komuny o charakterze monopolu o nazwie korpracje. W każdym zawodzie w którym pojawia się patologia w rodzaju niezdrowej solidarności zawodowej opartej na wspólnocie interesów - cierpi klient. Wystarczy się przyjrzeć działalności sądów koleżeńskich. Ile to już było reportaży o tym jak to pan mecenas przekręcił klienta (TVN, TVP). Szyte tak grubymi nićmi, że już bardziej nie można. I co zrobił sąd koleżenski? Otóż nawet nie zawieśił takiego gościa. Pokazuje to wyraźnie, że klient jest tylko dojną krową, której ograniczono prawo wyboru. Gdyby wybor był, cenę, jakość i kwalifikacje weryfikował by wolny rynek, a nie układ.

    Odpowiedz
  • enzo(2008-06-24 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Utrzymywanie korporacji nie ma żadnego społecznego uzasadnienia. To samo dotyczy monopolizowania rynku przez specjalności medyczne czy inżynierskie. Przynależność do korporacji nie jest żadnym potwierdzeniem kwalifikacji. Kto weryfikuje umiejętności dziadków, którzy zostali adwokatami jeszcze za wujaszka Soso. Zresztą pamiętamy też jaki przebieg miały egzaminy na aplikacje i czegóż to tam nie pytali, choć z prawem nijakiego związku to nie miało. Gdyby nasze państwo było normalne, to dostęp do zawodu pełnomocnika procesowego zależał by od egzaminu państwowego, uczciwego, bezstronnego i nie prowadzonego przez konkurencję.

    Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2008-06-24 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z opinią enzo. Adwokat , który mi doradzał w sprawach gospodarczych posługiwał się starym kodeksem handlowym, od tej chwili korzystam tylko z usług prawnika bez specjalizacji, który poświęca się dla mnie bez granic i jest wstanie załatwić każdą sprawę.

    Odpowiedz
  • tera(2008-06-24 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Bo niestety taka jest prawda, że nikt nie weryfikuje wiedzy adwokatów, ktorzy zdali egzamin przed paroma laty. Chyba każdy pamięta ile się pamięta z jakiegoś przedmiotu po paru latach niekorzystania z jakiejś wiedzy. A kto da gwarancję, że adwokat się dokształca czy że działa w jakiejs dzidzinie prawa. Że już nie wspomnieć o wspomnianych wyżej dziadkach. Zatem po co są korporacje???? Monopol musi miec społeczne uzasadnienie.

    Odpowiedz
  • constantin(2008-06-24 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Korporacje nie maja legitymacji społecznej. A o ile sobie przypominam to społeczeństwo jest podobno suwerenem w tym kraju.

    Odpowiedz
  • z.(2008-06-24 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe ...., a jak nie zgadzam się z enzo, chyba nie ten sam tekst czytamy .... Kolo pisze przecież, nie co jest ale co powinno być, że klient jest ważny nie prawnik, swoją drogę śmiałek jak na prawnika .... bo ni pisze nawet, że tylko adwokaty powinny usługi dawać, mądry jakiś, może "dżenerejszyn next"! A co do tego jak jest, to tak jak piszę "przedsiębiorca", ja też korzystam z prawnika, zresztą kolo w tym artykule pisze, że "szlify" wiosny nie czynią, łał. - bo nie czynią!

    Odpowiedz
  • xxx(2008-06-24 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Panie przedsiębiorco, to cudownie, że tem młody zdolny poświęca się dla Pana bez granic i załatwi KAŻDĄ SPRAWĘ (za półdarmo oczywiście). Niech Pan się nim cieszy bardzo intensywnie, bo adwokatami załatwiającymi każdą sprawę zajmie się niedługo CBA.

    Odpowiedz
  • do xxx(2008-06-24 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    i CIA no nie?

    Odpowiedz