Zarządy ograniczają uprawnienia spółdzielców

autor: Adam Makosz09.06.2008, 03:00

W spółdzielniach mieszkaniowych nie powinny być już zwoływane zebrania przedstawicieli członków spółdzielni. Zgodnie z nowymi przepisami rolę zebrań przedstawicieli powinny przejąć walne zgromadzenia spółdzielców. Uchwały podjęte w tym roku przez zebrania przedstawicieli mogą okazać się niezgodne z obowiązującymi przepisami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1964)

 • również członek sm Gądów(2017-10-11 18:01) Zgłoś naruszenie 72

  Dla Osiedla GĄDÓW w obecnej sytuacji najlepsze byłoby utworzyć Wspólnoty Mieszkaniowe. Przed utworzeniem Wspólnot przeprowadzić audyt i rozliczyć finansowo ZARZĄD za ostatnie 6 lat. Znowelizowana ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych świetnie te sprawy reguluje, nasze opłaty obniżą się o 1/3. W obecnej sytuacji za dużo kosztuje nas utrzymanie Zarządu i tabun pracowników w szczególności opłacanie gospodarzy domów którzy i tak nie mają nic wspólnego z ich nazewnictwem bo sami od siebie nie zgłaszają zauważonych usterek więc są nie gospodarzami domów a sprzątacze. Konserwatorzy to szczególnie chroniona grupa a i tak nie wiadomo ile i co robią każdego dnia. Jedna i druga grupa dobrze opłacana naszym kosztem. Rada Nadzorcza to organ który i tak od lat rządzi się prawami narzuconymi przez każdy Zarząd. A płacimy członkom RN niewspółmiernie do ich zaangażowania i nieuczciwości wobec członków spółdzielni. Bo jak wieczny alkoholik w roli przewodniczącego Rady Nadzorczej może podejmować ważne decyzje jak ma przepity mózg i organizm. Pół biedy kiedy to przychodził na zebranie regionu pijany czy podpity i prawie spał na krześle albo bełkotał ale teraz ma decydować o sprawach spółdzielni. On nie będzie pamiętał o czym rozmawia z Zarządem, wcisną jemu każdy kit. I w tym całym bałaganie wyżej we wpisie określona jako Płaneta Małp osoba pełniąca funkcję sekretarza RN która wspólnie z Janem Ś. byłym prezesem nie szczędziła wobec członków spółdzielni obrzydliwych praktyk łącznie z pozbawianiem ich członkostwa w spółdzielni. Tak niewiarygodna i okrutna w swoich działaniach osoba znalazła się w RN albo przez pomyłkę albo świadomie w jakimś celu.

  Odpowiedz
 • realista(2019-06-28 22:18) Zgłoś naruszenie 31

  Do optymisty Ja też byłem na tym samym walnym zgromadzeniu członków. Różnica w tym że każdy widzi i słyszy to samo ale inaczej ocenia. Liczenie głosów przez członków komisji skrutacyjnej to był cyrk na kółkach. Po co pytać jak i tak odpowiedzi są reżyserowane na poczekaniu. Na walne przychodzi coraz mniej osób nie dlatego że jest tak dobrze i wiarygodnie. Malkontenctwo nie ma nic wspólnego z trzeźwym ocenianiem cwaniactwa u pozorantów decydentów. Dopóki członkowie kolejnych rad nadzorczych będą tracić rozum i godność w imię kolesiostwa z prezesami nic dobrego członków nie czeka za to prezesom płacą coraz więcej i więcej poza naszym przyzwoleniem naszymi pieniędzmi. Myślę że za rok dwa członkowie obudzą się i pogonią niegodne towarzystwo.

  Odpowiedz
 • Na grosiku(2015-06-22 08:38) Zgłoś naruszenie 30

  Sprawozdanie z muppet show
  W dniu 23 maja b.r., gdy zagrały surmy bojowe, usztywniły się wąsiki prezesa za stołem prezydialnym. Drgnął nawet jego zbuszek. Rozpoczęła się powszechna mobilizacja przeciw ich wrogim elementom, którym wazelina jest obca. Wszystkie mapety powsiadały na kobyłkę i jazda do sosnowskiego lasu po obiecany chlebuś. Tam czekały już różne płazy, gady i misie bez rozumku. Zaczęto urabiać zebrane nieme i ubezwłasnowolnione chochoły, wprawione do z góry ustalonego głosowania. Gdy te zabiegi nie pomogą, to można użyć majchra - choćby pod żebro.
  Muppety nie przewidziały jednego, a mianowicie zbliżającego się klimekterium.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2014-09-02 23:23) Zgłoś naruszenie 30

  Witam pana Marka K. zastępcę prezesa i pytam w odniesieniu do jego wpisów na tym forum

  Czy to pan jest tym członkiem Rady Nadzorczej sprzed kilku lat co udawał że popiera sprawiedliwość i uczciwość dla dobra osiedla i członków SM"Gądów" ?

  Czy to pan jest tym członkiem Rady Nadzorczej sprzed kilku lat co miał w Sądzie udowadniać winę drugiej
  stronie bo mianował się pan prawym człowiekiem ?

  Czy to pan jest tym członkiem Rady Nadzorczej sprzed kilku lat co nazwał prezesa Burakiem ?

  Czy to pan jest tym członkiem Rady Nadzorczej sprzed kilku lat który po objęciu stanowiska członka tymczasowego zarządu zmienił swoje poglądy o 180 stopni ?

  Czy to pan jest tym członkiem Rady Nadzorczej sprzed kilku lat co nie potrafił opracować nowego Statutu
  SM"Gądów" ? Radzę dobrze przeczytać Statut.

  Czy to pan jest tym członkiem Rady Nadzorczej sprzed lat który już jako prezes obciążył mieszkańców
  osiedla kosztami za niezbilansowaną wodę a w swoim budynku że niby zaszła pomyłka w rozliczeniu
  bo wodomierz był uszkodzony i koszty za wodę niezbilansowaną przerzucił na inne budynki ?

  Czy to pan jest członkiem Rady Nadzorczej sprzed kilku lat który wspiął się na wyżyny SM"Gądów"
  dzięki wielu osobom które nie przypuszczały jakie będą tego konsekwencje ?

  A może pan od początku grał swoją rolę w osiągnięciu prywatnych celów wykorzystując zaistniałe
  okoliczności w SM"Gądów" zapominając że kij ma dwa końce.

  A może pan jest również Burakiem w barowym menu.

  Odpowiedz
 • Literat(2014-09-22 13:04) Zgłoś naruszenie 30

  Noblista Henryk Sienkiewicz w "Potopie" użył sformułowanie jakże aktualne w obecnych czasach.

  "Sumienie jeno Prawdę mówi a gęba ją pożuje i Kłamstwo na świat wypluje".

  Motto przewodnie Prezesów i nadzorujących Ich przez tych co wybieraliśmy w kolejnych Radach Nadzorczych.
  Spółdzielnia Mieszkaniowa "Gądów" od 2011 roku miała być poddana metamorfozie personalnej i zwyczajowej.
  Sfrustrowani naprawiacze wymienili tych złych i przebrzydłych Prezesów na ???
  Jeden swojak po awansie zatracił poczucie lojalności do tych promujących Go, drugi uciekł ze Spółdzielni M. na Kuźnikach bo palił się gościowi grunt pod nogami. Naprawiają na Kuźnikach błędy po nim po dziś dzień. A nasi reprezentanci dali się nabić w butelkę. Los Spółdzielni "Gądów" i Nasz jest w głowach obecnie panującej Rady Nadzorczej. Lecz co będzie jak niektóre głowy puste i sprzedajne.

  Odpowiedz
 • zaniepokojony członek spółdzielni(2020-07-07 17:44) Zgłoś naruszenie 20

  Kiedy w tym roku odbędą się Walne Zgromadzenia członków ? Od marca spółdzielnie mieszkaniowe pracują na pól etatu wszyscy a biorą pieniądze za cały etat. Jak im nie wstyd kiedy widzimy każdego dnia kiedy rozpoczynają i kończą pracę, nie przemęczają się, mają labę już 4 miesiące i jeszcze dostaną premie, wczasy pod gruszą i to wszystko z pieniędzy spółdzielców. Jak będą wybierani członkowie do rad nadzorczych jeżeli kadencja poprzedniej kończy się 30 czerwca ? Nowo wybranym członkom do rad nadzorczych skróci się kadencja. Ciekawe czy związek rewizyjny i krajowa rada spółdzielcza rozwiąże ten problem czy jak zwykle, wolność Tomku w swoim domku.

  Odpowiedz
 • ostrożny optymista(2019-06-09 08:22) Zgłoś naruszenie 20

  No i po WZCz w Spółdzielni Mieszkaniowej "Gądów" we Wrocławiu. Prawie sielsko - anielsko jak wymarzyli sobie prezesi i grupa trzymająca władzę. Czuwająca by aktywiści odchodzili do lamusa a bierni podporządkowani towarzysze przyklaskiwali i nie próbowali dociekać ani pytać o nic. Komisja skrutacyjna prawie swoja, prezydium zebrania ze swojaków z małym wyjątkiem z konieczności /opinia szepczących na zebraniu/. Dostęp do ważnych informacji ograniczony albo reglamentowany. Obserwuję i poczekam aż obudzą się nowi realiści i wezmą sprawy w swoje ręce i rozpirzą układ gądowski bo inaczej będzie powtórka sprzed lat o czym mówi się na osiedlu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • inny punkt widzenia(2015-04-01 12:06) Zgłoś naruszenie 20

  Okrzyk K.Marcinkiewicza yes yes yes mozna przełożyc na realia w sm gądów.Dojrzała i odpowiedzialna rada nadzorcza czuwa nad bezpieczeństwem naszych sakiewek i urokiem Gądowa.Po wielce kosztownych remontach zewnętrznych budynków prezesi i rada nadzorcza zadbali o obiecaną rewitalizacje zniszczonej zieleni.Przykladem jest zniszczona doszczętnie zielen wzdłuż budynków na Kwiskiej, trasa do Biedronki.Trawniki zielenieją swoim soczystym blaskiem.uzupelnili obiecane krzewy.Dzieci doczekaly się wspaniałych terenów do zabaw ze sprawnym odświerzonym sprzętem,Popowice niech się wstydzą swoich placów zabaw dla dzieci,nasze sa wzorcowe.Nareszcie jest więcej miejsc do parkowania pojazdów aniżeli ich samych.Parkingi świecą pustkami.Organy pracujące dla nas stanęły na wysokości zadania.Od zarzadu i rady nadzorczej na Gądów szeroką rzeką plynie pełna i wiarygodna informacja bez kamuflażu o zamierzonych i wykonanych zadaniach bądź co bądź za nasze złocisze.Niedowirzając patrze w kalendarza tu masz babo placek - 1 kwiecień 2015 rok PRIMA APRILIS.
  PUENTA :
  - "Cóż ważna jest zasada aby nie pies rządzil ogonem a ogon psem"
  - "Siła moralna bardziej niż liczba decyduje o zwycięstwie.Samo zwycięstwo nic nie znaczy,trzeba umiec je wykorzystać"
  - "Od wzniosłości do śmieszności jest tylko jeden krok".
  I tak Kołnierzyki i Żołnierzyki uwierzcie że obrana droga zaprowadzi was predzej czy później do nikąd zahaczając o ośmieszenie i pogardę ze strony Gądowian.Cóż nam z życzeń świątecznych z szablonowych kserówek .Zero wysiłku i pomysłowości,wyrachowany obowiązek.

  Odpowiedz
 • członek sm gądów(2010-12-23 11:49) Zgłoś naruszenie 20

  Wybory prezydenckie na Białorusi i bandyckie dążenie do utrzymania się przy władzy Łukaszenki (rządzi już 16 lat) kojarzy mi się po trosze z tym co dzieje się w naszej spółdzielni a zachowanie, postępowanie i rozumowanie tych którzy są przy boku władcy może być zagrożeniem dla normalnego i bezpiecznego funkcjonowania naszej spółdzielni. Smutne ale prawdziwe. Święta Bożego Narodzenia powinny być okazją do zweryfikowania czy warto pozwolić by człowiek znikąd który przez 14 lat skłóca celowo społeczeństwo na osiedlu Gądów dalej kontynuował to dzieło.

  Odpowiedz
 • Racjonalista z GĄDOWA(2014-11-14 12:45) Zgłoś naruszenie 20

  To nie Cyrk mamy w Spółdzielni Mieszkaniowej na Gądowie ale cykl widowisk tragikomedii w połączeniu z farsą redagowanych przez pana który pomylił instytucję usługową z estradą. Jego doświadczenia z estradą i osobista buńczuczność nie może przekładać się na pracę w RADZIE NADZORCZEJ i tworzenie dla niej scenariusza w JEGO wydaniu. Pociąga za sobą do działania osoby wyłącznie prymitywne. Osoby logicznie myślące muszą odciąć się od jego praktyk i robić co do nich należy w myśl obowiązków jakie spoczywają na członkach RADY NADZORCZEJ.Z pewnością zostaną ocenieni jak i ZARZĄD na przyszłorocznym WZCz. Czekam na wyniki pracy RADY NADZORCZEJ opisane w protokółach których jak na razie nie ma. Powód podany w Komunikacie RADY N. zagmatwany i szyty grubymi nićmi.

  Odpowiedz
 • J.K. z innym punktem widzenia(2015-03-05 12:36) Zgłoś naruszenie 20

  Czy sm Gądów zagraża ponownie niebezpieczeństwo ? Jedni chwala,inni ganiaa jeszcze innym wisi wszystko co dotyczy osiedla. Prawo spółdzielcze i ustawa o sp.mieszk. naklania spółdzielców do aktywnego działania i daje nam narzędzia do kontrolowania i egzekwowania naszych praw.
  Po burzliwym 2011 roku i niby sukcesie nastąpiło uśpienie i ślepe zaufanie do nowych wybrańców.Nie pojmuję układu w radzie nadzorczej 6 do 3 co widać,w protokółach i slychac w komentarzach wśród zainteresowanych spółdzielnią.Z założenia dziala kolegialnie a w rzeczywistości ? Niechby spierali się,kłócili byleby nie dla czyjejś prywaty a takie są glosy.Ich postawa obniża wiarygodność całej rady nadzorczej.Niech ktos zaprzeczy że nie wrqcamy do formuły pracy i decyzji jak bylo za pierwszego prezesa sm Gądów.
  Ostatnie dwie rady nadzorcze złamały zasady granicy pomiędzy organem kontorolującym a kontrolowanym .Trudno więc o obiektywizm i uczciwość na rzecz spółdzielcow.Na siłę nie przeszkadzajmy radzie nadzorczej w kompromitowaniu się.Jedyne optymalne rozwiązanie do przerwania niezdrowych praktyk to odwolanie wszystkich czlonków rady nadzorczej.Wybrać należy osoby przyzwoite i wiarygodne.Efekty w postaci remontów nie mogą być zaslona dla kumoterstwa i zagatkowych zachowań jak prezesów tak i niektorych czlonkow rady nadzorczej.Zarz ad i rada nadzorcza zaprzestali informowanie mieszkancow w formie gazetki osiedlowej o podejmowanych decyzjach i ich wynikach. Starsi mieszkancy osiedla myślą o tym by przeżyc tanio i zdrowo resztę swojego życia ze wiedząc co piszczy na osiedlu.Młodzi z osiedla pracują nie 8 godzin a cz esto 10,12.
  Oplacając zarząd i radę nadzorczą chcą być informowani o sytuacji w spółdzielni i na osiedlu.Postawa zarządu i rady nadzorczej w odczuciu wielu mieszkańcow dzieli a nie łączy nasz wspólny interes.W odczuciu wielu spółdzielcow odradza się na Gądowie znany i groźny nurt.
  nie zawsze dają gwarancję że osoba

  Odpowiedz
 • członek sm gądów(2010-12-21 22:34) Zgłoś naruszenie 20

  Na gruncie naszej spółdzielni też zaszły zmiany, jest nowy skład rady nadzorczej zgodnie z decyzją krajowego rejestru sądowego. Po ponad 2 latach odeszły dwie damy które tylko psim swędem weszły do niej (i dobrze o tym wiedziały) i na swoje miejsce powróciły dwie damy które w 2008 roku wygrały w swoich okręgach. Ciężko jest prezesowi pogodzić się z tym faktem bo jak na razie nie dokonał tej zmiany na stronie internetowej naszej spółdzielni. Nadal na stronie internetowej sm gądów nie ma uchwał podjętych przez radę nadzorczą ani protokółów z posiedzeń. Czy rada nadzorcza ma czego wstydzić się że tak wszystko utajnia? Czy znowu większością głosów rozgrzeszy zarząd i jego poczynania? Ciekawe jakie stawki opłat zafunduje nam w nowym roku zarząd i czy rozliczy się z nadpłat? Kiedy ruszą remonty balkonów? Dachy przeciekają, woda leje się po ścianach tam gdzie nie tknięte od lat są ściany balkonowe a zima przed nami. Jaki znowu kit będzie wciskał nam prezes na walnym zgromadzeniu w 2011 roku. Czy znowu będzie zwalał winę na opozycję że nie daje mu pracować? Remont wejść do budynków to tylko pretekst wizualny że coś robi się na osiedlu. I tak minął 14 rok prezesowania w tym kolejne 2 lata bez absolutorium.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2014-11-08 22:58) Zgłoś naruszenie 20

  ...Mamy CYRK w SM"Gądów". Prezydium Rady Nadzorczej wprowadziło nową formę sporządzania relacji z posiedzeń.W miejsce protokółów jest Informacja-Komunikat.W Komunikacie potwierdzenie o zmianie sekretarza Rady.Oficjalnie w składzie Rady Nadzorczej nadal widnieje ówczesny sekretarz.Domyślam się że ówczesna sekretarz Rady nie napisała protokółu w wersji oczekiwanej przez przewodniczącego Rady.
  Albo wóz albo przewóz, jak nie słucha, won ze stołka.Następczyni wykona w ciemno każde polecenie.
  Pierwsza część dotyczy posiedzenia Rady w dniu 5 sierpnia.
  W dalszej części Komunikatu wypunktowane tematy.Same niemowy zasiadają w Radzie Nadzorczej.Żadnych pytań.Znają wyłącznie komendę "głosujemy".
  Druga część Komunikatu kiedyś protokółu dotyczy posiedzenia z 18 sierpnia.Prezesi powiedzieli co chcieli.Bardzo się napracowali nasi przedstawiciele.Ani słowa od nich a skwitowane "kończąc dyskusję".
  Informację podpisali:przewodniczący Rady,zastępca przewodniczącego rady i sekretarz Rady - inne nazwisko aniżeli w składzie Rady.I jeszcze jedno,nie wiadomo kiedy sporządzono Komunikat,kiedy odwołano ówczesnego sekretarza Rady,kiedy powołano następczynię.Czy to nie jest CYRK.Można by nazwać dosadniej tylko że ten CYRK uderza w nas spółdzielców a klauni robią co chcą bo nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2014-12-31 17:23) Zgłoś naruszenie 20

  Zebrane przeze mnie materialy z pracy Rady nadzorczej i analiza ich nakazują wyciągnięcie wnioskow z pracy osób które miały w naszym imieniu stać na straży gospodarki naszymi pieniędzmi.
  Kieszenie panów prezesów są wypełnione do pełna. Chapnęli premię za drugi i trzeci kwartał 2014 roku niby
  uznaniowa a tak naprawdę dana z marszu przez hojnych członków Rady Nadzorczej /pozyskana informacja
  ustna /. Uchwaly RN w sprawie przyznania premii ujrzymy w swoim czasie,nie musimy wiedzieć wszystko i na
  bieżąco, Nad reglamentacją przepływu dla nas informacji czuwa sztab zorganizowanej grupy.
  Nic nowego,powrót do przeszłości.I co na to wszystko ci wielcy wojownicy, krzyczący o prawach członków do
  pelnej informacji.Rada nadzorcza /podobno nie cała/ działa dla swojej i zarządu wygody.Z rozpędu by zadowolić
  prezesów przyznala im premię za drugi kwartał tjkwiecień,maj,czerwiec pomimo że swoją kadencję zaczęła w
  lipcu. I tak prezesi zostali podwójnie wynagrodzeni w drugim kwartale gdyż poprzednia Rada nadzorcza
  również dała prezesom w drugim kwartale nagrodę za dobrą współpracę. W żadnej szanującej się firmie nie
  daje się nagród za dobrą współpracę. Dobra współpraca obowiązuje obydwie strony tj.pracownika i pracodawcę
  przy zawieraniu umowy i określeniu wynagrodzenia.Brak dobrej współpracy to bilet w jedną stronę.
  Panowie prezesi jak u nas tak i w innych spółdzielniach są świetni w stosowaniu metod socjotechniki /m.in.
  perswazji i manipulacji/. Członkowie Rady nadzorczej i poprzednich Rad zapominają że to członkowie
  wytypowali ich do kontroli prezesów i pilnowania spraw członków.Jest odwrotnie,pilnują prezesów by nie stała
  się im krzywda a lekceważą członków.Z protokołow rady n. wnioskuję że są w niej ciągłe przepychanki,obrońców
  prezesów i obrońców praw członków.Wywieszone informacje na bramach budynków o stawkach na 2015 rok
  świadczą o zatwierdzeniu przez radę n. planu na 2015 rok. Plan finansowy na następny rok powinien być
  wyłożony w sekretariacie do wglądu dla wszystkich mieszkańców osiedla. Tego zaszczytu nawet nie doznali członkowie SM"Gądów" mający Login, smycz zarządu nad członkami.Wychodze z założenia że dobra
  komunikatywność spółdzielców na osiedlu to nasz sukces. Niestety ale zbieramy pokłosie działalności
  poprzedniej Rady nadzorczej,osiągnęła jedyny cel - balkony - o pozostałych zobowiązaniach zapomniała.
  W Nowym Roku 2015 oczekuję od członków Rady nadzorczej by oprzytomnieli i zaczęli kontrolować
  zarząd bo jesteśmy jedną z najdroższych spółdzielni mieszkaniowych.Utrzymujemy sztab ludzi na poziomie
  średnie i powyżej średniej krajowej za zero odpowiedzialności.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2014-09-15 09:45) Zgłoś naruszenie 20

  Czyżby urzędująca Rada Nadzorcza dała kupić się cynicznemu Zarządowi?Poprzednia Rada dała prowadzić się na smyczy dzięki sprzedajnemu Prezydium Rady ale że obecna na coś obrzydliwego godzi się to już przegięcie.
  Wiadome jest że 4 osoby z poprzedniej Rady - niezastąpiona w kolorystyce osiedla pani Barbara P,wysłannik parkingowego pan Tadzio,obieżyświat z fikcyjnym przesłaniem że sprawy SM"Gądów" są dla niego najważniejsze pan Zbyszko Cho-cho-cho i wreszcie należne z bycia w Radzie jest już na koncie oraz najbardziej zagadkowa postać pan inżynier decydent z ramienia Zarządu.
  A kogo reprezentują pozostali członkowie Rady Nadzorczej ?Echo na osiedlu niesie że trzy czasem cztery osoby zdają sobie sprawę z jakim przesłaniem kandydowali do najwyższego po Walnym Zgromadzeniu Członków organu spółdzielni mieszkaniowej jakim jest Rada Nadzorcza.Będąc w tak odpowiedzialnym organie SM"Gądow" zobowiązali się jednocześnie zapoznać z obowiązującymi aktami prawnymi i przestrzegać je.A może przepisy sobie a koteria panów PREZESÓW sobie. Optymiści myśleli że jak wymienią starych prezesów na nowych starych prezesów to osiągną sukces.Ten sukces to kosztowny w wynagradzaniu Zarząd który owija sobie kolejną Radę wokół palców i pociąga za sznurki tak by przetrwać przy ustawionej sobie Radzie następne 3 lata.
  Każda realnie myśląca osoba nie będzie bronić obecnego Zarządu za to że wyremontowali budynki.Budynki są stare,z rur kanalizacyjnym śmierdzi i nikt ze spółdzielni nie interesuje się tym smrodem.Klatki schodowe brudne,ściany w piwnicach od lat nie malowane,schody i poręcze uszkodzone.Żaden pracownik od lat nie robi przeglądów budynków wewnątrz.Czekają aż sami mieszkańcy zgłoszą.
  Czy obecni czlonkowie Rady Nadzorczej nie dostrzegają obłudy Zarządu wobec mieszkańców czy tak bardzo pragną chronić Zarząd i nie kontrolują co jest ważniejsze do zrobienia. A może pan Tadzio tworzy porządek obrad Rady pod zarząd i ustala z góry jaki ma być wynik. A ciemnogród to kupuje i przyklepuje. A my jeszcze im za to płacimy 600 i 900 złoty miesięcznie.

  Odpowiedz
 • członek spółdzielni (2019-06-17 18:13) Zgłoś naruszenie 20

  Główne partie kłócą się ze sobą, podbierają sobie posłów, szukają na siebie haków ale żadna z partii nie poruszy tematu spółdzielni mieszkaniowych zrzeszających ponad 12 mln. członków. Spółdzielnie mieszkaniowe nie podlegają kontrolom zewnętrznym i to wykorzystują prezesi spółdzielni. Czują się bezkarni a ich socjotechniczne manipulacje i uzależnianie od swoich mocy kolejnych członków rad nadzorczych powoduje że ludzie wybrani do organu kontrolnego i nadzorującego zapominają po co do niej poszli. Jedynym batem na prezesów spółdzielni jest tworzenie wspólnot mieszkaniowych. Przypominam że wykluczenie członka spółdzielni za jego aktywność jest niezgodne z prawem co reguluje ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2015-01-26 13:34) Zgłoś naruszenie 10

  Ostatnie dwa wpisy potwierdzają brak protokółów z posiedzeń Rady N, nad czym debatowała w listopadzie i w grudniu. W styczniu nie było nasiadówy Rady a to już koniec miesiąca, może nie mają nad czym pracować, pieniądze skończyły się.
  W lutym zatwierdzą hurtem protokóły ze swoich posiedzeń,członkowie nie muszą wiedzieć na bieżąco czym zajmuje się towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Z tego towarzystwa z wpisu powyżej potwierdza się że 3 osoby do nich nie pasują.a szczególnie pan M.Sz. bo jest wściekły na spółdzielnię i tak dalej, brednie w wydaniu członka "sm gądów' pod numerem 1394.
  O co chodzi z tą wodą,wszyscy płacimy za wodę,jak za dużo zapłacił to do sądu.Skąd wiesz członku sm"gądów',masz do wglądu dokumenty w spółdzielni,jesteś z tego towarzystwa?
  "Zarząd jest ok,widać normalny i pracowity" to subiektywna opinia członka sm"gądów' spod nr 1394. A może być Zarząd Nienormalny? Pracowity, piszesz a może po prostu robi to co do niego należy.
  Malkontenci według członka sm"gądów" próbują wszystko zepsuć, czym, w jaki sposób. krytyką obiektywną ?
  Współczujesz czł.sm'gądów' ludziom co walczyli o lepsze w spółdzielni"Gądów' tylko że większość tych krzykaczy po walce zasiadła w Radzie i jakoś nie było widać z ich pracy że zależy im na radykalnych zmianach.
  Były pieniądze,wyremontowano balkony.Kto sprawdził zarząd jak gospodarował naszymi pieniędzmi.
  Członkowie byłej Rady nie podjęli się kontroli bo jak można kontrolowac kumpli.W obecnej Radzie jest komisja rewizyjna ale czy dostała zielone światło do kontroli zarządu? Sądzę że jest gra na zwłokę jak z ujawnieniem protokółow z Rady.Członek sm'gądów' spod numeru 1934 sugeruje że ktoś chce posadzić na stołku pana Marka i ostrzega przed nim.Prezesa wybiera się z konkursu więc w jakim celu tego typu złośliwe sugestie.
  Jak jest się  ślepo zapatrzoną w prezesow szanowna członkini sm'gądów' nr 1934 to trudno obiektywnie oceniać ich postawę i pracę.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2014-11-14 01:36) Zgłoś naruszenie 10

  do 1929 członku gądowa - jesteś jak Kameleon.Pełnym tekstem pouczasz w swoim wpisie nr 1924 co zrobić z przekłamanym protokołem Rady Nadzorczej, wiesz o remontach z czasów byłego prezesa i obecnych.
  Doceniasz pracę tych co tak ciężko pracowali nad zmianami w spółdzielni gądów.Co mieli zmienić jak inni nie wiedzą co to jest Rada według twojej opinii.To znaczy że wśród takich obracasz się.
  Nagle masz zanik pamięci bo przyznajesz że niedawno dowiedziałaś się co to jest Rada.
  Mnie również nie interesuje jak Rada organizuje sobie pracę,interesuje mnie efekt jej pracy a nie szachrajstwo w przekazywaniu spółdzielcom wyników pracy.Od sierpnia brak protokołów z obrad rady,zatkali braki komunikatem z którego nic konstruktywnego nie wynika.
  Dobre pytanie zadajesz - i kogo to obchodzi.Mnie obchodzi bo co miesiąc płacę prezesom i członkom Rady Nadzorczej.

  Odpowiedz
 • członek SM"Gądów"(2014-11-25 13:23) Zgłoś naruszenie 10

  18 listopada było zebranie Rady nadzorczej i nadal nie ma protokołów i uchwał,z jakiego powodu.

  Odpowiedz
 • użytkownik balkonu(2015-11-03 10:39) Zgłoś naruszenie 10

  A co na temat remontu balkonów i dostarczonych nam oświadczeń /mój wpis nr 2 z 27.10.2015r./ mają do powiedzenia pozostali mieszkańcy z tych budynków. Niektórzy traktują oświadczenia jak śmieci i wyrzucają kartki a są i tacy co uważają że pieniądze nasze są wydawane zbyt szybko byleby kręcił się interes bo firmy budowlane jak weszły na osiedle to tak szybko z niego nie zrezygnują. Dlaczego Zarząd i Rada Nadzorcza nie ma odwagi zorganizować spotkanie z mieszkańcami tych budynków by przedstawić swoje zamierzenia poparte dokumentami o konieczności wykonania opisanych prac budowlanych. Chcą chronić swoje tyłki zrzucając na nas odpowiedzialność za słowo TAK lub NIE wpisane w kratce oświadczenia. Panowie prezesi i dwa leśne dziadki oraz pozostali posłuszni im z Rady Nadzorczej powinni mieć odwagę z nami spotkać się a nie kombinować za naszymi plecami i obarczać mieszkańców swoimi wizjami bez uzasadnienia ich. Czekam na spotkanie z autorami Oświadczenia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane