statystyki

Nieszczęśliwe wypadki po prostu się zdarzają

autor: Patryk Słowik03.11.2020, 17:00
„Powód po prostu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i brak jest podstaw do przyjęcia odpowiedzialności odszkodowawczej zarówno spółdzielni, jak i pozwanego ubezpieczyciela” ‒ skonkludował sąd.

„Powód po prostu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i brak jest podstaw do przyjęcia odpowiedzialności odszkodowawczej zarówno spółdzielni, jak i pozwanego ubezpieczyciela” ‒ skonkludował sąd.źródło: ShutterStock

Obowiązek uprzątania lodu i śniegu z nieruchomości przez jej właścicieli, należy rozpatrywać w granicach rozsądku i realnych możliwości. Nie jest możliwe odśnieżenie i pozbawienie lodu każdego miejsca, po którym potencjalnie może poruszać się pieszy w porze zimowej. Uznał tak Sąd Apelacyjny w Lublinie.

Sprawa dotyczyła mężczyzny, który poślizgnął się i upadł na pochyłej drodze osiedlowej będącej drogą pożarową, która nie była odśnieżona. Skutkiem upadku było złamanie dwukostkowe goleni lewej. Droga należy do spółdzielni mieszkaniowej. Mężczyzna postanowił zażądać 80 tys. zł od właściwego ubezpieczyciela. W pierwszej instancji przegrał. W drugiej również.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane