statystyki

RODO: Konflikt między konstruktywnymi działaniami a źle adresowaną krytyką

autor: Adam Sanocki29.10.2020, 08:44; Aktualizacja: 29.10.2020, 09:04
Każdego dnia pracownicy infolinii UODO odbierają kilkadziesiąt telefonów od osób zainteresowanych tematyką dotyczącą ochrony danych osobowych.

Każdego dnia pracownicy infolinii UODO odbierają kilkadziesiąt telefonów od osób zainteresowanych tematyką dotyczącą ochrony danych osobowych.źródło: ShutterStock

Urząd wypowiada się w wielu kwestiach, w których dochodzi do przenikania się zasad określonych w ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO) i przepisach ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1781) z przepisami szczególnymi.

Wykorzystujemy w tym celu wiele narzędzi, jak strona internetowa, social media, szkolenia czy kontakty z dziennikarzami. Żyjemy w rzeczywistości, w której niemal każda gałąź gospodarki w jakimś stopniu ma styczność z przetwarzaniem danych osobowych. W związku z tym do urzędu wpływa wiele pytań i zagadnień zarówno od inspektorów ochrony danych, administratorów, jak i osób, których dane są przetwarzane przez różne podmioty.

Edukujemy i doradzamy


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane