statystyki

Nie poznaliśmy nowego rzecznika

autor: Piotr Szymaniak21.10.2020, 06:01; Aktualizacja: 21.10.2020, 07:50
Choć przegłosowanie kandydatury mec. Joanny Rudzińskiej Bluszcz, niecieszącej się poparciem partii rządzącej, było mało prawdopodobne, to wczoraj miały się rozstrzygnąć również losy dotychczasowego RPO – Adama Bodnara.

Choć przegłosowanie kandydatury mec. Joanny Rudzińskiej Bluszcz, niecieszącej się poparciem partii rządzącej, było mało prawdopodobne, to wczoraj miały się rozstrzygnąć również losy dotychczasowego RPO – Adama Bodnara.źródło: ShutterStock

Sejm odroczył wczoraj posiedzenie, w planie którego znajdowało się m.in. głosowanie nad kandydaturą Joanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko rzecznika praw obywatelskich. Specjalne posiedzenie izby niższej zostało przełożone na wniosek posłów opozycji, którzy argumentowali to brakiem czasu na zapoznanie się z projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Wpłynął on do Sejmu w poniedziałek wieczorem.

Choć przegłosowanie kandydatury mec. Joanny Rudzińskiej Bluszcz, niecieszącej się poparciem partii rządzącej, było mało prawdopodobne, to wczoraj miały się rozstrzygnąć również losy dotychczasowego RPO – Adama Bodnara. Na ten dzień była bowiem zaplanowana rozprawa Trybunału Konstytucyjnego, który miał zbadać, czy przepis, który umożliwia obecnemu rzecznikowi pozostanie na stanowisku pomimo upływu kadencji do czasu wyboru jego następcy – jest zgodny z ustawą zasadniczą czy nie.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane