Prokuratura wnosi o zawieszenie Romana Giertycha w czynnościach adwokata

17.10.2020, 11:18; Aktualizacja: 17.10.2020, 12:14
Roman Giertych

Roman Giertychźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

- Przedstawienie zarzutów było skuteczne - oświadczył w sobotę prok. Jacek Motawski, szef Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • Q(2020-10-17 14:05) Zgłoś naruszenie 437

    Tak, wyłudzenie 20 mln z Polnordu (spółka publiczna w którą inwestowały m.in OFE) to żadne przewinienie. Ludzie nie kompromitujcie się.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • biedota emerytalna po 40 latach pracy(2020-10-17 14:34) Zgłoś naruszenie 357

    a my *********** całe życie za najniższą krajową, dranie jedne, oby szlag ich trafił raz na zawsze

    Odpowiedz
  • Gekon.(2020-10-17 14:34) Zgłoś naruszenie 3117

    Zamiatanie takich śmieci jak G.i K. jest OK.

    Odpowiedz
  • Xaw23(2020-10-17 13:33) Zgłoś naruszenie 3043

    Giertych nie dopuścił się żadnego przewinienia jako adwokat. Zawieszenie go w zawodzie adwokata jest więc kuriozalne. Chodzi o to, że i on, i Czarnecki mają potężnego haka na Kaczyńskiego. Mówił o tym mec. Dubois. Wszelkie pozory praworządności w Polsce zostały zlekceważone. Tak nisko Polska neszcze nie upadła. Polską fządzi zorganizowana grupa przestepcza, która was wszystkic będzie po kolei niszczyć, Polacy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • j.(2020-10-17 15:11) Zgłoś naruszenie 2525

    Kaczyńskiemu chyba marzy się jakiś nowy "proces Brzeski". Wtedy tez działaczom opozycji stawiano zarzuty kryminalne, a chodziło o to, żeby zastraszyć wszystkich, którym by się zachciało krytykować władzę. Dziś mamy taki bajzel, że podobno aktem patriotyzmu powinno być z jednej strony słynne "wstawanie z kolan" w stosunkach np. z UE z jednoczesnym padaniem na twarz przed rzekomym majestatem jedynego Władcy Polski, Pana Jarosława i leżeniem plackiem przed tym majestatem. Placek musi być przy tym taki dokładnie wypłaszczony, bo jak będzie nawet trochę pofałdowany, to Pan Prezes może się obrazić... Ludzie mają wiedzieć, że jeśli ktoś postawi się władzy, to władza postawi na nogi wszystkie służby, żeby znalazły na niego jakieś haki i zrobiły z nich użytek. Jeśli będziesz leżał plackiem, będziesz usłużny, podporządkowany, lojalny, możesz liczyć na apanaże, awanse, stanowiska, nawet jeśli nie posiadasz konkretnych kompetencji. Niestety dla wielu ludzi liczą się bardziej prezenty socjalne i gotowi są dalej popierać rządzących, żeby tylko dostać jakieś "plusy", bo z edukacją ekonomiczną w społeczeństwie jest kiepsko i większość nie rozumie, ze rząd nie ma żadnych pieniędzy, jeśli ich najpierw nie zabierze nam wszystkim, głównie w formie podatków. Rządzący to bez skrupułów wykorzystują, a opozycja.... a opozycja dalej nic nie rozumie i będzie składać pewnie swoje ulubione wota nieufności...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tak, tak sobie mysle........(2020-10-17 18:09) Zgłoś naruszenie 212

    A ja proponuje, zeby go nie zawieszac, wszak w aresztach i w kiciu jest wielu ludzi, ktorzy potrzebuja porady prawniczej.

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-10-17 14:19) Zgłoś naruszenie 1325

    Sami się zawieście...................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiktor(2020-10-17 22:09) Zgłoś naruszenie 117

    Jeszcze nigdy tak niewielu, nie ukradło tak wiele, tak wielu. Oto komentarz do sytuacji w kraju za rządów PO.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek(2020-10-17 22:10) Zgłoś naruszenie 75

    Słowa "TY POwcu" na zawsze wejdą do slownika jezyka polskiego tak jak TY AFERZYSTO, TY ZLODZIEJU.

    Odpowiedz
  • macie rękojmię i zaufanie(2020-10-18 10:01) Zgłoś naruszenie 53

    Adwokat ZAWÓD ZAUFANIA publicznego Haaaahahahahahaha. Jednak od słowa >zawodzić

    Odpowiedz
  • Tomek(2020-10-17 23:12) Zgłoś naruszenie 53

    A gdzie tu korupcja, że CBA dokonuje czynności? Przecież to jest zwykła sprawa dla Policji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anrylewus(2020-10-18 18:01) Zgłoś naruszenie 13

    Obrona złodziei raczej nie pomoże POwcom!

    Odpowiedz