statystyki

Sprawa immunitetu sędzi Morawiec dziś w SN

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.10.2020, 08:36; Aktualizacja: 12.10.2020, 08:36
Sędzia Beata Morawiec

Sędzia Beata Morawiecźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Porzycki Agencja Gazeta

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu krakowskiej sędzi Beaty Morawiec, szefowej Stowarzyszenia Sędziów „Themis”. Prokuratura Krajowa chce jej postawić szereg zarzutów. Sędzi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Sama zainteresowana nie zamierza stawiać się dziś w SN. „Wynika to mojego głębokiego przekonania co do charakteru organu prowadzącego postępowanie, który nie spełnia wymogów « sądu » w rozumieniu prawa krajowego i europejskiego” – tłumaczy swoje motywy w wydanym oświadczeniu.

Jak zaznacza w tym czasie, zgodnie z wcześniejszymi zarządzeniami będzie w Sądzie Okręgowym w Krakowie wykonywała na rozprawach swoje obowiązki, dając obywatelom możliwość realizacji prawa do niezależnego i bezstronnego sądu, którego sama jest pozbawiona. W SN stawią się za to obrońcy sędzi Morawiec.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • UBywatel(2020-10-12 10:44) Zgłoś naruszenie 97

  obecnych tzw. "zasłużonych sędziów" potraktować co najmniej jak UBeków, bo to jeszcze gorsza zaraza - dlaczego ? Wyjaśniam niekumatym: sądy razem z prokuraturą "nadzorowali" pracę ubeków, czyli UBecy byli tylko wykonawcami woli STALINOWSKICH sądów. Sądy mamy STALINOWSKIE, bo powołał je w 1944r pośrednio stalin (po ogłoszeniu manifestu PKWN zatwierdzonego osobiście), a bezpośrednio na jego rozkaz NKWD-ziści z ludzi swoich z NKWD lub pewnych komunistów. Ci tzw. młodzi (sędziowie) to ich pociotkowie lub wychowankowie w duchu komunistyczno-stalinowskim, Do dnia dzisiejszego nikt tego stalinowskiego reliktu nie zreformował, ....a społeczeństwo słono im za to płaci.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • sceptyk(2020-10-12 11:11) Zgłoś naruszenie 76

  Chyba pęknę!!!!! Ma ciastko i zjadła ciastko. Sama nie pójdzie (cóż za odwaga), ale papugi pośle (tak na wszelki wypadek).

  Odpowiedz
 • analityk(2020-10-12 09:10) Zgłoś naruszenie 35

  Dziwna kobieta; chce się kopać z koniem ?

  Odpowiedz
 • Polak(2020-10-12 16:52) Zgłoś naruszenie 20

  WOT i .... swołocz się odezwała, która gnębiła ludzi pracy, Polaków-patriotów w służbie sowieckiej ... dłaczego taka swołocz nie siedzi ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane