statystyki

Wydajemy pieniądze na fotoradary, ale ściągalność jest marna

autor: Piotr Szymaniak23.09.2020, 07:55; Aktualizacja: 23.09.2020, 07:56
Podczas wczorajszego posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych przedstawiciele CANARD mgliście tłumaczyli tylko, że o lokalizacjach decydowali eksperci Instytutu Transportu Samochodowego.

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych przedstawiciele CANARD mgliście tłumaczyli tylko, że o lokalizacjach decydowali eksperci Instytutu Transportu Samochodowego.źródło: ShutterStock

Przedstawiciele resortów infrastruktury oraz spraw wewnętrznych tłumaczyli się wczoraj w Sejmie z funkcjonowania systemu fotoradarów. Nie potrafili przestawić szczegółowych pomysłów na poprawę sytuacji oprócz zwiększenia liczby urządzeń. Tymczasem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym już teraz nie jest w stanie obsłużyć wszystkich spraw. W rezultacie mandaty są ściągane tylko od co drugiego kierowcy.

W ubiegłym roku na 35 wniosków o zaopiniowanie nowych lokalizacji fotoradarów 32 zyskały akceptację policji. Która ponadto przekazała do Inspekcji Transportu Drogowego 39 wniosków od osób fizycznych, samorządów czy organizacji społecznych oraz 37 własnych o przywrócenie lub instalację fotoradarów. Co ciekawe, co trzeci wniosek policji o postawienie urządzenia został przez ITD rozpatrzony negatywnie.

Posłom nie udało się dowiedzieć, dlaczego wskazania policji, która przecież wie najwięcej o bezpieczeństwie w danym punkcie, nie zostały uwzględnione. Podczas wczorajszego posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych przedstawiciele CANARD mgliście tłumaczyli tylko, że o lokalizacjach decydowali eksperci Instytutu Transportu Samochodowego.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane