statystyki

Znak towarowy: Co innego benzyna, co innego prąd

autor: Sławomir Wikariak21.09.2020, 10:02; Aktualizacja: 21.09.2020, 10:03
Chodzi o graficzny znak unijny Edison należący do włoskiej spółki o tej właśnie nazwie. Założona ona została jeszcze w XIX w. przez Włocha zafascynowanego wynalazkami Thomasa Edisona.

Chodzi o graficzny znak unijny Edison należący do włoskiej spółki o tej właśnie nazwie. Założona ona została jeszcze w XIX w. przez Włocha zafascynowanego wynalazkami Thomasa Edisona.źródło: ShutterStock

Energii elektrycznej nie można uznać za paliwo w powszechnym znaczeniu mimo rosnącej popularności samochodów elektrycznych – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, orzekając w sprawie znaku towarowego Edison.

Chodzi o graficzny znak unijny Edison należący do włoskiej spółki o tej właśnie nazwie. Założona ona została jeszcze w XIX w. przez Włocha zafascynowanego wynalazkami Thomasa Edisona. W 2003 r. złożyła ona wniosek o rejestrację wspomnianego unijnego znaku towarowego m.in. w IV klasie klasyfikacji nicejskiej. Obejmuje ona szeroko rozumiane paliwa. Znak został zarejestrowany w 2013 r.

W 2015 r. włoska spółka złożyła w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek o zrzeczeniu się praw do części towarów z klasy IV. Problem w tym, że w rzeczywistości przeformułowany wykaz zawierał dodatkowo energię elektryczną, której nie było w pierwotnym zgłoszeniu. EUIPO odmówił dopisania jej do wykazu, uznając, że rozszerzałoby to wykaz towarów objętych rejestracją znaku towarowego.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane