Egzekucja z wynagrodzeń według tarczy 3.0: Liczy się okres, za jaki płacimy pensje

autor: Łukasz Prasołek23.07.2020, 12:35; Aktualizacja: 23.07.2020, 12:37
Kwestia ta ma znaczenie zarówno w przypadku zmniejszenia wynagrodzeń z powodu przestoju ekonomicznego, jak i obniżenia wymiaru czasu pracy.

Kwestia ta ma znaczenie zarówno w przypadku zmniejszenia wynagrodzeń z powodu przestoju ekonomicznego, jak i obniżenia wymiaru czasu pracy.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Podwyższenie kwot wolnych od potrąceń powiązano z obniżeniem płac z powodu COVID-19. Przepisy nie rozstrzygają jednak, czy warunek ten musi być spełniony również na dzień wypłaty.

Kwestia ta ma znaczenie zarówno w przypadku zmniejszenia wynagrodzeń z powodu przestoju ekonomicznego, jak i obniżenia wymiaru czasu pracy. Jest ona ważna dla wielu pracodawców zatrudniających pracowników, którzy wynagrodzenia za miesiąc poprzedni otrzymują do 10. dnia kolejnego miesiąca. W takim bowiem przypadku wypłata pensji za ostatni miesiąc, w którym była ono obniżona, następuje już po jego zakończeniu, a więc w momencie, gdy wynagrodzenie nie jest już zmniejszone. Na szczęście zarówno resort pracy, jak i Krajowa Rada Komornicza zgodnie przyjęły, że pod uwagę bierzemy okres, za jaki wynagrodzenie jest wypłacone, a data wypłaty nie ma znaczenia.

Przykład


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Damian(2020-07-27 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby nie patrzeć tarcza finansowa to była jedna z lepszych decyzji w czasie pandemii, bo mi jak i moim kolegom z branży pomogła i to w szybki sposób. Jakby co cały czas była też dostępna infolinia 800 800 120 z ogarniętymi osobami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane