statystyki

WSA: Liczy się jakość, a nie kilometrówka

autor: Dorota Beker20.07.2020, 19:00
Matka zaskarżyła tę decyzję do WSA. Wskazywała, że w proponowanym przez wójta przedszkolu syn nie miałby indywidualnego nauczyciela wspomagającego, które otrzymuje w placówce, do której uczęszcza. Przedłożyła również zaświadczenie lekarskie, z którego wynikało, że zmiana przedszkola może źle wpłynąć na rozwój dziecka.

Matka zaskarżyła tę decyzję do WSA. Wskazywała, że w proponowanym przez wójta przedszkolu syn nie miałby indywidualnego nauczyciela wspomagającego, które otrzymuje w placówce, do której uczęszcza. Przedłożyła również zaświadczenie lekarskie, z którego wynikało, że zmiana przedszkola może źle wpłynąć na rozwój dziecka.źródło: ShutterStock

Zwrot kosztów transportu dziecka niepełnosprawnego przysługuje również wtedy, gdy istnieje placówka bliższa, ale o niższym standardzie – wynika z orzeczenia WSA w Gdańsku.

Matka niepełnosprawnego pięciolatka złożyła wniosek o zwrot kosztów przejazdu do przedszkola w danym roku szkolnym.

Wójt odmówił, wskazując, że obowiązkiem gminy jest zapewnienie niepełnosprawnym dzieciom bezpłatnego transportu do najbliższej placówki. Tymczasem dziecko uczęszcza do przedszkola niepublicznego, oddalonego o ok. 20 km od miejsca zamieszkania, choć w odległości 2 km znajduje się publiczna placówka, która również mogłaby przyjąć chłopca pod opiekę.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane