statystyki

Policja będzie bardziej widoczna

autor: Szymon Cydzik14.07.2020, 06:01; Aktualizacja: 14.07.2020, 09:13
Policja, radiowóz

Policja, radiowózźródło: ShutterStock

Nowe oznaczenia radiowozów mają zwiększyć ich zauważalność oraz pomóc promować misję policji, którą jest pomoc i ochrona społeczeństwa – czytamy w uzasadnieniu projektu rozporządzenia ministra infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, który pojawił się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Nowelizacja zmienia m.in. zasady oznakowania policyjnych radiowozów. Dzięki zwiększeniu liczby barw odblaskowych pojazdy mają być lepiej widoczne na drodze, co ma przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Na niebiesko-granatowych radiowozach zarówno pasek wyróżniający, jak i napis „POLICJA” mają być odblaskowe w kolorze białym, a na srebrnych pojazdach – pasek odblaskowy będzie niebieski z białymi prostokątami, a napis biały.

Na pojazdach ma się też znaleźć indywidualny numer taktyczny, co ma ułatwiać ich identyfikację przy wykonywaniu czynności służbowych. Będzie też możliwość oznaczenia na samochodzie rodzaju służby policyjnej, do której należy (kryminalna, prewencyjna, ruchu drogowego, logistyczna, kontrterrorystyczna, sądowa).


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane