statystyki

Kara zamienna pod ostrzałem populistów [POLEMIKA]

autor: Tomasz Szafrański24.06.2020, 08:39; Aktualizacja: 24.06.2020, 08:41
Polemizowanie z najbardziej aktywnymi medialnie krytykami powrotu klasycznej formuły kary zamiennej to gehenna ciągłego prostowania kłamstw i manipulacji, z drugiej zaś strony to coś na kształt zmagań z prawniczym gangiem Olsena.

Polemizowanie z najbardziej aktywnymi medialnie krytykami powrotu klasycznej formuły kary zamiennej to gehenna ciągłego prostowania kłamstw i manipulacji, z drugiej zaś strony to coś na kształt zmagań z prawniczym gangiem Olsena.źródło: ShutterStock

Nowelizacja art. 37a kodeksu karnego dokonana tarczą 4.0. (ustawa z 19 czerwca 2020 r.) to przedmiot wielu ataków, tyleż histerycznych, co nieracjonalnych. Argumenty używane przez krytyków – a raczej „argumenty” – są tak nietrafne i populistyczne, że obrażają inteligencję społeczeństwa, manifestując przy tym skrajny brak zaufania dla wiedzy i rozsądku sędziów.

Podniesiono je m.in. w artykule „Potworek w kodeksie karnym” (DGP z 18 czerwca 2020 r.), ale są rozpowszechniane ze szkodą dla prawdy również w innych mediach.

Jakie to więc „argumenty”?


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Zev(2020-06-24 17:43) Zgłoś naruszenie 71

    Zgadza sie. Ja rowniez chcialbym zamanifestowac skrajny brak zaufania do sedziow starych przekretow.Tych uczciwych to jak na lekarstwo , po prostu gina w masie przekupstwa i szalbierzy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane