statystyki

Aplikanci KSSiP bez dodatków za odwołane zajęcia

autor: Szymon Cydzik24.06.2020, 18:00
Ponieważ w czasie stanu epidemii zajęcia się nie odbywają lub są prowadzone zdalnie, ministerstwo stwierdziło, że wypłacanie dodatków za te miesiące nie jest ekonomicznie uzasadnione.

Ponieważ w czasie stanu epidemii zajęcia się nie odbywają lub są prowadzone zdalnie, ministerstwo stwierdziło, że wypłacanie dodatków za te miesiące nie jest ekonomicznie uzasadnione.źródło: ShutterStock

Resort sprawiedliwości przygotował projekt rozporządzenia zmieniającego przepisy dotyczące stypendium dla aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Zgodnie z obecną regulacją w miesiącu, w którym odbywają się zajęcia w KSSiP, w Krakowie lub w innym miejscu wskazanym przez dyrektora szkoły, aplikanci sędziowscy i prokurator scy otrzymywali dodatek do stypendiów mający pokryć koszty dojazdu na zajęcia i zakwaterowania w czasie ich trwania.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Ll(2020-06-25 10:52) Zgłoś naruszenie 101

  Sprawdź w ustawie jaki jest minimalny wiek sędziego, a potem pisz komentarze

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Brak mi słów (2020-06-26 04:37) Zgłoś naruszenie 70

  Brawo! Najlepiej od razu zabrać całość, bo przecież praktyki w sądach/prokuraturach były odwołane. Przecież aplikanci nie zasługują na wynagrodzenie za swoją pracę. Zwłaszcza, że aplikant KSSIPu nie może podjąć innej pracy zarobkowej (no poza pracą dydaktyczną). Miałam nadzieję, słuchając relacji znajomego, że to jakiś kiepski żart, ale okazuje się, że pomysł bardzo się spodobał. Brak słów... Stypendium wcale nie jest aż tak wysokie, żeby dodatek nie robił różnicy. Gratuluję pomysłu (pomysłodawcy również - myślę, że zainteresowani wiedzą o kim mowa)

  Odpowiedz
 • Republika bananowa(2020-06-25 18:18) Zgłoś naruszenie 71

  Lata nauki, milion wyrzeczeń i pensja jak w Biedronce.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ;)(2020-06-26 11:05) Zgłoś naruszenie 30

  Lex Daniluk

  Odpowiedz
 • to nie działa jak trzeba(2020-06-25 08:40) Zgłoś naruszenie 227

  Sędziami nie powinni być ludzie młodzi, których cała kariera zawodowa przebiegała tylko w obrębie sądownictwa. Sędziami powinni zostawać ludzie po 40-tce, z jakimś bagażem i doświadczeniem życiowym, z rodziną na utrzymaniu, ludzie z którymi liczą się inni. Aby sąd miał sens - powinien opierać się na sprawiedliwości. A do tego potrzeba życiowego doświadczenia, potrzeba lekcji od życia, potrzeba pokory. Pomysł szkoły może i dobry, ale pomysł sędziów dwudziestoparolatków - to niepoważne. W sądach rodzinny sądzić powinni ci, którzy sami są rodzicami. W sądach gospodarczych sądzić powinni ci, którzy kiedyś działalność gospodarczą prowadzili. W sądach karnych -ci którzy pracowali jako policjanci albo kuratorzy, w sądach administracyjnych, ci którzy pracowali w administracji. Bez tego życiowego doświadczenia wydawane są później często absurdalne wyroki, które psują i tak już kiepskie prawo.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane