Podwyższenie mnożników kwoty bazowej dla poszczególnych stopni służbowych kuratorów zawodowych oraz podwyżki dla aplikantów kuratorskich to clou najnowszego projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Wynagrodzenie zasadnicze kuratorów stanowi wielokrotność kwoty bazowej. Resort sprawiedliwości przypomina, że od 2009 do 2018 r. kwota bazowa dla zawodowych kuratorów sądowych nie została zmieniona i wynosiła 1873,84 zł. W 2019 r. kwota ta została podniesiona do 1916,94 zł. W 2020 r. ma zaś wynosić już 2031,96 zł. W rozporządzeniu zaś powiększony ma zostać mnożnik o wartości od 0,28 do 0,30.
– Treść rozporządzenia to dowód na to, że dotrzymujemy słowa. Obiecałem, że kuratorzy zawodowi dostaną podwyżki i tak się dzieje. Mowa o kwocie średnio 900 zł brutto, więc całkiem przyzwoitych pieniądzach – wskazuje Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
Reklama
Podwyżki obejmą też aplikantów. Gdyby ich pominąć, zarabialiby oni poniżej wynagrodzenia minimalnego za pracę. Dzięki zmianom dostaną ciut więcej niż minimalna krajowa.
Etap legislacyjny
Wpisano do wykazu prac rządu