statystyki

Weryński: Odmrażanie sądów ujawni problemy, które zdawały się nieistotne [OPINIA]

autor: Maciej Weryński26.05.2020, 10:00; Aktualizacja: 26.05.2020, 10:04
Żeby „rozładować” spiętrzenie spraw, sądy mają pracować na dwie zmiany. I o ile sędziowie i pracownicy sądów mogą się na tę dwuzmianowość przestawić, to już z pełnomocnikami tak łatwo nie będzie.

Żeby „rozładować” spiętrzenie spraw, sądy mają pracować na dwie zmiany. I o ile sędziowie i pracownicy sądów mogą się na tę dwuzmianowość przestawić, to już z pełnomocnikami tak łatwo nie będzie.źródło: ShutterStock

Zaczęło się wielkie odmrażanie. Do normalności jeszcze daleko, pomijając ocenę, czy to, co było przed wybuchem epidemii, było aby na pewno normalne.

Powrócą także problemy, które przez ten czas były spychane na dalszy plan, na tyle daleki, że zupełnie znikały z oczu. Jak już tysiące razy napisano, w czasie wojny (retoryka militarna dominuje w opisie działań przeciwepidemicznych) normalne zasady ulegają zawieszeniu, bo trzeba reagować szybko, stanowczo i skutecznie. To ostatnie powinno wszak obowiązywać nie tylko w „czasach specjalnych”.

Nie sposób wymienić wszystkich zjawisk, które będą wymagały szybkich i skutecznych działań także teraz. Z tych, które interesują nas naturalnie najbardziej w „Prawniku”, wspomnijmy choćby przywrócenie działania sądów i wznowienie biegu terminów. Łatwo zadekretować, trudniej zrobić.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane