Sąd Najwyższy: Starcie kandydatów. Kto ma największe szanse na stanowisko I prezesa SN?

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki25.05.2020, 08:45; Aktualizacja: 25.05.2020, 11:05
Pałac unika sugestii, na kogo może paść wybór Andrzeja Dudy

Pałac unika sugestii, na kogo może paść wybór Andrzeja Dudyźródło: ShutterStock

Małgorzata Manowska, szefowa Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, ma największe szanse na stanowisko I prezesa SN.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • S.D.(2020-05-25 12:46) Zgłoś naruszenie 20

  Pan Włodzimierz Wróbel — nauczyciel w uczelni wyższej i jednocześnie sędzia Sądu Najwyższego – prawnik , jeden spośród kandydatów do objęcia urzędu I Prezesa SN [zauważ dobrze: Konstytucja w art. 178 ustęp 2 zapewnia sędziemu wynagrodzenie odpowiadające godności powierzonego mu urzędu, a zatem wyłącza potrzebę uzyskiwania przez sędziego dodatkowego zatrudnienia za wynagrodzeniem i bogacenia się w ten sposób (!)] w swoim oświadczeniu wygłoszonym w toku posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego SN (23.5.2020 r.) przedstawił wywód publicystyczny na kanwie SN, a nie prawniczy. To może być wystarczającą podstawą niepowołania Pana W. Wróbla przez Prezydenta RP na urząd I Prezesa SN (art. 183 ustęp 3 Konstytucji). Inni kandydaci w swoich wystąpieniach starali się przedstawić myśli i idee prawnicze. Każdy z nich może więc oczekiwać powołania.

  Odpowiedz
 • Witold (2020-05-25 10:17) Zgłoś naruszenie 14

  Mam nadzieje, że niwy prezydent uchyli decyzje starego prezydenta o wyborze prezesa SN jako podjętą w wyniku błędnej kwalifikacji.

  Odpowiedz
 • pajuj(2020-05-25 09:45) Zgłoś naruszenie 47

  przecież wiadomo kogo powoła Pan Duda. Wcześniej nie przejmował się procedurami i Konstytucją, to myślicie, że teraz będzie miał jakieś wątpliwości??? Przypominam, że I Prezes SN to jednocześnie szef Trybunału Stanu, więc dajmy spokój mrzonkom bo akurat w tym przypadku Pan Duda być może będzie decydował o swojej przyszłości. Będzie neo-I Prezes i tyle.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane