statystyki

Nie można winić prasy za to, co samemu się powiedziało

autor: Sławomir Wikariak25.05.2020, 08:07; Aktualizacja: 25.05.2020, 08:25
Zdaniem sądu trudno przyjąć, by kobieta nie zgadzała się na publikację wywiadu, skoro udzieliła go, sama trzymając mikrofon z logo gazety i patrząc wprost w kamerę.

Zdaniem sądu trudno przyjąć, by kobieta nie zgadzała się na publikację wywiadu, skoro udzieliła go, sama trzymając mikrofon z logo gazety i patrząc wprost w kamerę.źródło: ShutterStock

Jeśli ktoś nie zważa na to, co mówi przed kamerą, to nie może mieć pretensji, że kończy jako mem w internecie. Trudno, by to prasa odpowiadała za słowa, które samemu się wypowiedziało.

Pozew w tej sprawie złożyła kobieta, która uznała, że lokalny dziennik naruszył jej dobra osobiste. Udzieliła ona wywiadu, w którym opisywała wypadek drogowy. Mimo próśb ze strony dziennikarza była wulgarna i używała niecenzuralnych słów.

„Wypowiedzi powódki dotyczące policji i służb ratunkowych nie nadają się do cytowania w dokumencie, jakim jest uzasadnienie wyroku sądowego” ‒ napisał sąd.

Film z wywiadem zamieszczono w internetowym wydaniu dziennika. Szybko zaczął cieszyć się popularnością, szybko też zaczął być parodiowany. Pojawiły się teledyski w nurcie disco polo ze wstawionym głosem kobiety, memy z jej wizerunkiem. Poczuła się tym dotknięta. Jak mówiła przed sądem, choć sama nie ma internetu, to rodzina pokazuje jej coraz to nowe materiały, które ją ośmieszają.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • sprawdzam(2020-05-26 06:46) Zgłoś naruszenie 00

  Powinni być karani prawnicy celowo wprowadzający w błąd słuchaczy jak np. Budka i jemu podobni. Media publikujące takie manipulacje prawne również powinny być napiętnowane, gdyż obowiązkiem dziennikarzy jest sprawdzanie źródeł.

  Odpowiedz
 • Sandra(2020-05-28 09:51) Zgłoś naruszenie 00

  Byłem naprawdę złą dziewczyną. Ukarz mnie ******* w moich ustach! -- w­­w­w­­.­­x­x­­l­a­­d­­y­.­­x­y­­z

  Odpowiedz
 • Patricia(2020-05-30 23:14) Zgłoś naruszenie 00

  Patricia, 33. my­­ch­­at­­.f­­un/xlove

  Odpowiedz
 • Elizabeth(2020-06-01 21:11) Zgłoś naruszenie 00

  Elizabeth, 27. s­­­­f­­e­­­­w­­.­­­­s­­i­­­­t­­e/fa5f532

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane