Posiedzenie zgromadzenia sędziów Sądu Najwyższego przerwane do soboty

22.05.2020, 20:48; Aktualizacja: 22.05.2020, 20:49
Piątkowe obrady - wraz z przerwami - trwały łącznie około dziesięć godzin. Był to piąty dzień obrad tego zgromadzenia - 10 kandydatów wygłosiło oświadczenia, rozpoczęły się też odpowiedzi na pytania. Przed godz. 20 obrady zostały odroczone do soboty.

Piątkowe obrady - wraz z przerwami - trwały łącznie około dziesięć godzin. Był to piąty dzień obrad tego zgromadzenia - 10 kandydatów wygłosiło oświadczenia, rozpoczęły się też odpowiedzi na pytania. Przed godz. 20 obrady zostały odroczone do soboty.źródło: ShutterStock

O godz. 10 w sobotę ma wznowić posiedzenie zgromadzenie sędziów Sądu Najwyższego, które ma wyłonić pięciu kandydatów na nowego I prezesa SN. Zdaniem prowadzącego obrady sędziego Aleksandra Stępkowskiego, wybór kandydatów nastąpi prawdopodobnie w sobotę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ks. Jarema Wiśniowiecki(2020-05-23 08:15) Zgłoś naruszenie 40

  Izba Dyscyplinarna - nie jest SĄDEM ! Po co wystawia kandydatów ? Znowu będzie kolosalny chaos w państwie. Obywatele, Rodacy , Narodzie = OPAMIĘTAJ SIĘ !!!!

  Odpowiedz
 • alina(2020-05-22 22:37) Zgłoś naruszenie 48

  Nie będzie Markiewicz wpływał razem z Żurkiem na to kto ma szanse na I prezesa SN.Zdecyduje Prezydent bo takie ma prawo wyboru a ma zapewne zebrany materiał dowodowy od służb co który z kim i w jakie wchodził ,,układy zamknięte,,.Prezes ma stać na straży niezależności i widzieć suwerena bo ten w SAN jest zawsze na pozycji przegranej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • bbb(2020-05-23 07:31) Zgłoś naruszenie 43

  PiS opanowuje kolejną konstytucyjną instytucję i zamienia ją w atrapę, tak jak zrobił to z Trybunałem Konstytucyjnym. O jakim "staniu na straży niezależności"?! ;-(

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane