Zgromadzenie SN zgłosiło 20 sędziów na I prezesa

12.05.2020, 15:39; Aktualizacja: 12.05.2020, 15:40
We wtorek trwa trzeci dzień obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Zgromadzenie przeszło do fazy wyłaniania kandydatów na nowego I prezesa SN.

We wtorek trwa trzeci dzień obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Zgromadzenie przeszło do fazy wyłaniania kandydatów na nowego I prezesa SN.źródło: PAP
autor zdjęcia: Wojciech Olkunik

Po podliczeniu zgłoszeń dokonanych przez zgromadzenie sędziów Sądu Najwyższego jako kandydatów na nowego I prezesa zaproponowano 20 osób. Zgodę na kandydowanie wyraziło na razie 10 osób. Dwie spośród zgłoszonych osób są nieobecne na zgromadzeniu - konieczne są ich oświadczenia ws. ewentualnego kandydowania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • karol(2020-05-12 19:09) Zgłoś naruszenie 154

    Może teraz warto wybrać osobę młodszą z dorobkiem naukowym i innej płci niż starych uwikłanych w układy sędziów bo walczyć trzeba o dobre imię SN.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • olek(2020-05-12 22:12) Zgłoś naruszenie 82

    Już dawno powinno być wietrzenie w SN.Zastanawiające dlaczego nikt nie nagrywał rozpraw w SN choć rzecznik Praw Obywatelskich podobno przez cała swoją kadencje nalegał,ale go nikt nie słuchał.

    Odpowiedz
  • Marta(2020-05-12 19:15) Zgłoś naruszenie 84

    Mamy już szefową na stanowisku w TK to teraz może ktoś młodszy ale innej płci i z dorobkiem naukowym a nie politycznym.

    Odpowiedz
  • Luk(2020-05-12 16:57) Zgłoś naruszenie 611

    Czy sędzia Manowska ma zamiar jakoś wytłumaczyć się z wycieku danych osobowych z kierowanej przez nią KSSiP?

    Odpowiedz
  • J.J(2020-05-12 22:36) Zgłoś naruszenie 62

    Samo wietrzenie Sadu Najwyzszego nie wystarczy. Ten skorumpowany komuszy jad przesiakl nawet gleboko grube mury sadu. Koniecznie trzeba sad d o k l a d n i e zdezynfekowac!

    Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2020-05-13 00:55) Zgłoś naruszenie 43

    Bardzo mi sie ...podoba legalistyczne podejscie sedziego Zawistowskiego z tzw. starej gwardii...poniewaz wedlug "regulaminu" oswiadczenia o zgodzie na kandydowanie musza byc zlozone w kolejnosci alfabetycznej…(?) a paru sedziow jest nieobecnych on (na …Z) oswiadczenia zlozyc nie moze poki sie niepojawia. I tak "Nie mozna wybrac prezesa" bo byloby to nielegalne… Tak wlasnie wyglada elit elit prawniczych w Polsce…..

    Odpowiedz