Wybory prezydenckie 2020: 4 problemy z umową Kaczyńskiego z Gowinem

autor: Karolina Nowakowska07.05.2020, 13:44; Aktualizacja: 08.05.2020, 08:35
Jarosław Gowin

Jarosław Gowinźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Po nocnych wydarzeniach 6 maja sytuacja z wyborami prezydenckimi, które powinny odbyć się za trzy dni wygląda następująco: posłowie Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński porozumieli się, że wybory prezydenckie 10 maja odbędą się, choć się nie odbędą. Tak, to nie jest redakcyjna pomyłka. W sobotę będzie obowiązywać cisza wyborcza, choć w niedzielę, Polacy nie wyślą żadnego pakietu wyborczego. Następnie Sąd Najwyższy unieważni te niewybory, a wówczas Marszałek Sejmu zarządzi kolejny termin ich przeprowadzenia. Tyle teoria. W praktyce jest kilka problemów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • Zenon(2020-05-07 14:57) Zgłoś naruszenie 248

    ***** mnie obchodzi umowa jakiegoś pajaca z drugim pajacem.A Sasin człowiek z mordą rzezimieszka z kreskówek powinien już wychodzić z Sejmu w kajdankach.

    Odpowiedz
  • 2_sort(2020-05-07 14:26) Zgłoś naruszenie 134

    BANTUSTAN.

    Odpowiedz
  • A kuku(2020-05-07 18:11) Zgłoś naruszenie 90

    kto tu z kogo robi idiotę ?!

    Odpowiedz
  • Prawdy nie zakłamiecie(2020-05-07 14:49) Zgłoś naruszenie 819

    Teraz wiadome redakcje leją krokodyle łzy, a kto robił wszystko by te wybory się nie odbyły.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nie dajcie Targowicy robić z siebie 'WAŁA'(2020-05-07 15:15) Zgłoś naruszenie 810

    "Redaktorka wykłada swoje prawo ?". A my mamy polską Konstytucję, TK i SN - może im zostawmy wykładnię prawa. Więc cale ta pisanina psu na budę, bo trąci z daleka politycznym akcentem …. , a szkoda.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Toni (2020-05-07 18:44) Zgłoś naruszenie 72

    Karty wyborcze zostały wydrukowane - oryginalne. Ktoś ma do nich dostęp. Wybory formalnie się odbędą zgodnie z przepisami 10 maja. Jeżeli jakiś dowcipniś wyślę 1 egzemplarz z przawidlłowo wypełnionym formularzem na swojego kandydata to odda głos ważny?!. Dostałem formularz do skrzynki pocztowej i odesłałem. I co w tedy ? !

    Odpowiedz
  • Spółka Srebrna(2020-05-07 20:42) Zgłoś naruszenie 65

    zlecała poznańskiej firmie drukowanie kart wyborczych !!!??? Totalne bezprawie w tym kraju !!!

    Odpowiedz
  • cyt. Cyceron(2020-05-07 15:28) Zgłoś naruszenie 40

    Cechą człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.

    Odpowiedz
  • bb23(2020-05-07 18:34) Zgłoś naruszenie 41

    co oni jarają?

    Odpowiedz
  • Nie to Niemozliwe(2020-05-07 19:14) Zgłoś naruszenie 40

    Cisza wyborcza ma sens przed Wyborami....A jak wyborów 10 maja nie bedzie to jaki jest jej sens???!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • black monday(2020-05-08 10:11) Zgłoś naruszenie 31

    the best Polish joke - Polish elections

    Odpowiedz
  • Jelop po zawodówce(2020-05-09 09:43) Zgłoś naruszenie 32

    ..........Ale głupie myślenie autora. Przecież nawet sam Senat uznał że wybory korespondencyjne bo zagrazaja KoronaVirusowi są niekonstytucyjne a więc przyznał nieważność samego aktu głosowania zaplanowanego na 10 mają i tyle panie POlityczny naganiaczu. Zapętlileś się już w swoim kombinowaniu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mamma mia (2020-05-08 13:26) Zgłoś naruszenie 31

    Jeśli wybory nie odbęda się z powodu naruszenia terminow ustawowych, można uznać je za nieważne. I tyle.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2020-05-09 17:22) Zgłoś naruszenie 30

    Ja nie wiem o co POmazańcom chodzi. To ze dwóch Panów spotkało sie aby wypić kawę, to Ich sprawa a o temacie decyduje większość sejmowa . Wasza kreatru ma 2% POparcia ,więc ***** w kybeł i szczekać do Budki.

    Odpowiedz
  • Eurofan(2020-05-08 11:22) Zgłoś naruszenie 14

    Po co nam Prezydent , przecież mamy Panią Kanclerz !

    Odpowiedz