statystyki

Przestępcy dobrze zarobią na epidemii [RAPORT]

autor: Szymon Cydzik06.05.2020, 17:00
phishing - internet

To efekt przestawienia się wielu firm na działanie zdalne.źródło: ShutterStock

Jak pandemia COVID-19 wpłynie na przestępczość zorganizowaną w Unii Europejskiej? Przeanalizował to Europol, czyli Europejski Urząd Policji. Według agencji w obliczu zagrożenia koronawirusem najszybciej dostrzeżonymi zjawiskami była intensyfikacja cyberataków (w tym phishingu polegającego na podszywaniu się pod inną osobę, aby wyłudzić poufne informacje) i oprogramowania typu ransomware (szyfruje ono programy na zainfekowanym komputerze, a jego właściciel musi zapłacić okup, by odzyskać dostęp do niego).

To efekt przestawienia się wielu firm na działanie zdalne. Spowodowało to wzrost znaczenia środków komunikacji elektronicznej, co czyniło je bardziej podatnymi na atak, także na prywatne komputery pracowników. Autorzy raportu prognozują, że jeśli popularność telepracy utrzyma się także po zakończeniu pandemii, zagrożenie hakerskie nadal będzie się zwiększać.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane