Zaradkiewicz: Deklaruję kierowanie SN zgodnie ze standardami niezależności i rzetelności

01.05.2020, 15:25; Aktualizacja: 01.05.2020, 17:27
sędzia Kamil Zaradkiewicz

sędzia Kamil Zaradkiewiczźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Podejmuję się w tym trudnym czasie zaszczytnej funkcji kierowania Sądem Najwyższym, deklarując jej wykonywanie zgodnie ze standardami niezależności, rzetelności oraz z dbałością o najwyższe standardy funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości - oświadczył sędzia Kamil Zaradkiewicz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • stan47.emeryt(2020-05-02 17:13) Zgłoś naruszenie 60

    Żałosna pisowska marionetka.

    Odpowiedz
  • S.D.(2020-05-02 16:47) Zgłoś naruszenie 30

    Do Autora identyfikującego się jako UTYLIZOWAC ! Obowiązujące przepisy prawa określają jedynie termin, w którym należy ZWOŁAĆ Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego w celu wyboru kandydatów na (zwolnione z dniem 30 kwietnia 2020 r.) stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Wynosi on tydzień licząc od dnia powierzenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wskazanemu (przez Prezydenta) sędziemu kierowania Sądem Najwyższym (zob. art. 13a § 1 i § 2 ustawy o Sądzie Najwyższym). Natomiast NIE określają terminu, w którym winno odbyć się POSIEDZENIE Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, mające dokonać wyboru kandydatów na (zwolnione z dniem 30 kwietnia 2020 r.) stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego (zob. art. 17 § 2a w powiązaniu z art.111 § 4 ustawy o Sądzie Najwyższym). W tym stanie prawnym POSIEDZENIE Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, mające dokonać wyboru kandydatów na (zwolnione z dniem 30 kwietnia 2020 r.) stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, sędzia, któremu powierzono kierowanie Sądem Najwyższym, może wyznaczyć na termin przypadający w 2029 roku.

    Odpowiedz
  • prawnik (2020-05-02 14:08) Zgłoś naruszenie 73

    Już pierwsze oświadczenie pana Zaradkiewicza świadczy jaką zasadą NIEZALEŻNOŚCI RZETELNOŚCI będzie się on kierował !!!1 Nawet nie starał się ukryć że jest tylko zwykłym pomiotem PIS -owskim i można sobie wyobrazić CO TO BĘDZIE ZA SĄD NAJWYŻSZY w jego wydaniu !!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • utylizowac(2020-05-02 11:20) Zgłoś naruszenie 77

    straszy zgnilizna sedziow a ma rzadzic tydzien czyli ma w sobie ta pisowska zgnilizne

    Odpowiedz
  • Patafian(2020-05-02 10:17) Zgłoś naruszenie 1010

    tylko w szalecie bylby niezalezny a tu wykonujesz rozkazy i gledz o niezaleznosci

    Odpowiedz
  • S.D.(2020-05-02 08:35) Zgłoś naruszenie 89

    U S T AWA z dnia 8 grudnia 2017 r. o SĄDZIE NAJWYŻSZYM (jednolity tekst: Dz. Ustaw z 2019 r. poz. 825, z 2020 r. poz. 190), WYCIĄG: „Art. 111. […] § 4. Jeżeli stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego … zostanie zwolnione po wejściu w życie niniejszej ustawy, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powierzy kierowanie Sądem Najwyższym … wskazanemu sędziemu Sądu Najwyższego do czasu powołania Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego … . Art. 111a. Sędzia Sądu Najwyższego, któremu w trybie określonym w art. 111 § 4 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powierzył kierowanie Sądem Najwyższym … , wykonuje obowiązki i uprawnienia Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego … określone w ustawie. Art. 136. Ustawa wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.*)“. *) Ustawa została ogłoszona w dniu 2 stycznia 2018 r.

    Odpowiedz
  • samozwaniec(2020-05-02 06:30) Zgłoś naruszenie 69

    Sędzią samozwańcem nie był !

    Odpowiedz
  • ABC(2020-05-01 18:54) Zgłoś naruszenie 2615

    A miał szansę milczeć - może niewielu zauważyłoby, że taki twór jak p.o. I Prezesa SN w ogóle jest możliwy... Wyjątkowa hipokryzja i szyderstwo brzmi w jego słowach - „niezależność, rzetelność, najwyższe standardy”... Człowieku, kto ci uwierzy?! Tutaj chyba tylko Bert i jemu podobni...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • syn patrioty(2020-05-01 18:27) Zgłoś naruszenie 2021

    Gdyby moj ojciec mogl dozyc tych czasow i byc swiadkiem wykruszania sie homo sovieticus w wymiarze sprawiedliwosci to bylby w siodmym niebie !

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-05-01 18:06) Zgłoś naruszenie 2016

    Czy on był kiedyś sędzią czy tylko urzędnikiem ziobry?????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz