Izba Dyscyplinarna SN kieruje do TK pytanie po orzeczeniu TSUE

10.04.2020, 13:05; Aktualizacja: 10.04.2020, 13:26
Jak przekazał PAP rzecznik Izby Dyscyplinarnej Piotr Falkowski, izba skierowała do TK pytanie prawne, rozpatrując w czwartek wniosek o pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej.

Jak przekazał PAP rzecznik Izby Dyscyplinarnej Piotr Falkowski, izba skierowała do TK pytanie prawne, rozpatrując w czwartek wniosek o pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej.źródło: ShutterStock

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego skierowała do Trybunału Konstytucyjnego pytanie prawne ws. możliwości stosowania przez unijny trybunał środków tymczasowych dotyczących funkcjonowania sądownictwa w państwach członkowskich UE - poinformował w piątek PAP rzecznik tej izby.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • sigol(2020-04-11 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    oj, nie będzie sędziego w stanie spoczynku

    Odpowiedz
  • czarekmat(2020-04-11 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    I teraz kulinarne odkrycie Prezesa zamiast szykować dania na Świąteczny stół Prezesa musi zapoznać się z wnioskiem! Sumienia nie ma ta Izba!

    Odpowiedz
  • bedziesledztwowkoncu?(2020-04-11 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze ze taka Izba Dyscyplinarna istnieje i jest w rekach patriotow. Pewnie znowu w Komisji Europejskiej naklama Bienkowska i sie trzeba tlumaczyc dlaczego Polska chce miec porzadek i unikac bzdurnych prawnikow notariuszy sedziow bo im chora ideologia lapowki nabiecywala i paszport z niebieska gwiazda ktora zagwarantuje im bezkarnosc. My jestemy w Unii Europejskiej i chcemy miec jak najlepiej poukladany kraj i byc w strukturach Unii. Troche niech sie TSUE ogarnie o co chodzi bo syf robia.

    Odpowiedz
  • barabasz(2020-04-10 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tak przy Wielkim Piątku: Ciekawe, co by było, gdyby sam Pan Bóg orzekł, że Izba Dyscyplinarna SN działa nielegalnie... Obawiam się, że ONI wtedy również powiedzieliby, ze wypowiedź Pana Boga jest skandaliczna, że to tylko świadczy o Panu Bogu i skierowaliby do swojego TK wniosek o zbadanie, czy Pan Bóg może oceniać działalność Izby Dyscyplinarnej SN...

    Odpowiedz
  • suweren(2020-04-10 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do kogo te pytania ? Do Pani Przyłębskiej ? A co to za autorytet ???

    Odpowiedz
  • prof. dr(2020-04-10 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Błąd! Błąd! Błąd! Przecież instancją odwoławczą od orzeczeń zabezpieczających TSUE jest Dyrekcja Ogrodu Zoologicznego!

    Odpowiedz
  • ABC(2020-04-10 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Co te przygłupy jeszcze wymyślą...?!

    Odpowiedz