Zwolnienie z ZUS w okresie ulgi na start. Czy jest możliwe?

09.04.2020, 19:10; Aktualizacja: 09.04.2020, 19:13
podatki biznes firma

podatki biznes firmaźródło: ShutterStock

Czy możliwe jest zwolnienie ze składek do ZUS w okresie obowiązywania ulgi na start (ZUS na start) sześć miesięcy od rozpoczęcia działalności - pyta czytelnik. Odpowiada ekspert w ramach akcji Prawnicy Pro Bono.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • dmx(2020-04-10 11:30) Zgłoś naruszenie 00

  Rzecznik ZUS się wypowiedział oficjalnie że ulga na start wyłącza możliwość zwolnienia ze składek (w tym zdrowotnej) Taka to super tarcza. Fryzjerka czy kosmetyczka która jest zarejestrowana do ulgi na start a obowiązkowo ma zamknięty biznes przez rząd, musi zdrowotne wysupłać i w zębach do ZUS zanieść. Postojowe jej się tez nie należy. Ech państwo z tektury...

  Odpowiedz
 • Anna (2020-04-11 08:13) Zgłoś naruszenie 00

  Rozumie że pytanie brzmiało czy możliwe jest zwolnienie z ZUS. Nie widzę w artykule odpowiedzi. Artykuły zawiera jedynie informacje na czym polega ulga na start, a wg stanowiska ZUS o ile coś się nie zmieniło nie jest możliwe zwolnienie z obowiązkowej składki zdrowotnej podczas korzystania z ulgi na start.

  Odpowiedz
 • arco(2020-04-14 19:32) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety artykuł wprowadza czytelników w błąd. Zwolnione z ZUS są osoby prowadzace działalnosć gospodarczą, ale w rozumieniu art. 8 ust. 6 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Przepis ten wyłącza z kręgu uprawnionych osoby korzystające z tzw. ulgi na start - w rozumieniu ustawy o sus nie są one osobami prowadzącymi działalnosć gospodarczą, a zatem nie mają prawa do zwolnienia z ZUS w ramach tarczy (oczywiście o ile nie zatrudniają pracowników i opłacają składki wyłącznie za siebie).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane