Skazani przestępcy z powrotem na wolności? W dobie pandemii możliwa przerwa w odsiadce

autor: Paweł Sikora04.04.2020, 08:00; Aktualizacja: 04.04.2020, 08:23
Wniosek dyrektora zakładu karnego może wynikać z tego, że udzielenie przerwy skazanemu mogłoby przyczynić się do ograniczenia albo wyeliminowania epidemii.

Wniosek dyrektora zakładu karnego może wynikać z tego, że udzielenie przerwy skazanemu mogłoby przyczynić się do ograniczenia albo wyeliminowania epidemii.źródło: ShutterStock

W czasie pandemii zarażeń koronawirusem potrzebne są drastyczne rozwiązania i ograniczenia. Niektóre mogą się wydawać mniej lub bardziej kontrowersyjne. Na pomysł przerwy w skazaniu wpadło Ministerstwo Sprawiedliwości oraz wprowadziło do porządku prawnego zapisami ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • lucy(2020-04-06 18:45) Zgłoś naruszenie 01

  Zamykają sądy, wypuszczają oprawców na wolność. Mafia zacznie kraść z przestępcami.

  Odpowiedz
 • noone(2020-04-04 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  ******** ich chyba do reszty żeby więzić obywateli a przestępców wypuszczać. Po co? Aby mieć pretekst do użycia wojsk i ostrej amunicji?

  Odpowiedz
 • Nowy Protest(2020-04-04 13:54) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego nie poddam się kwarantannie. Obserwujemy nieudolność rządu w zwalczaniu wirusa. Po co sprowadzali zarażonych Polaków do kraju? Dlaczego zwlekali z zamknięciem granic? Dlaczego zamiast wprowadzić zakupy online każą stać w kolejkach jak za PRL-u? Dlaczego ograniczają naszą wolność? Szanowni Państwo, tu nie chodzi o nasze bezpieczeństwo. Rząd testuje, do jakiego stopnia może nas tresować, zanim ludzie się wkur... pod pozorem walki z wirusem. Przedsiębiorcy wychodzą na ulicę. Apel do młodego pokolenia. Czas na nas. Mamy dość gnicia w studenckich dziurach po kilka osób na pokój, gdzie warunki urągają ludzkiej godności. Nie mamy warunków do pracy. Tak się nie da żyć! Nie możemy kupić mieszkania w istniejącej inwestycji, bo większość lokali znika w miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży, czyli zanim deweloper wbije łopate w ziemię. Fakty są takie, że 75% mieszkań jest kupowana za GOTÓWKĘ pod inwestycję, czyli wynajem lub późniejszą odsprzedaż. Przypominam, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości zlikwidował program Mieszkanie dla Młodych i wprowadził niebezpieczny program Mieszkanie+, który wspiera rentierów. Rząd wspiera patologię. Rentierzy to wrzód na d**** społeczeństwa. Chcą żyć z najmu i nie pracować! Nie wnoszą wartości dodanej do gospodarki. Żerują na młodym pokoleniu! Wykupili mieszkania spółdzielcze, odziedziczyli majątki po przodkach, wynajmują studentom i abslwentom kompletne dziury z epoki Bieruta, a teraz kupują na masową skalę nowe mieszkania, które należą się młodym, a nie wąskiej grupie społecznej, której się poszczęściło. Nie idźmy drogą zachodu, gdzie nieruchomości są w rękach wąskiej grupy społecznej, tzw. landlordów, a reszta ma im płacić i godzić się na najgorsze warunki, liczne zakazy/nakazy, tułać się po wynajętych, bo zakup własnego graniczy z cudem. Rząd zamiast nam młodym, przed którymi cała przyszłość, pomaga rentierom! Pamiętajcie o tym przy urnach!!! Musimy wyjść na ulicę razem z przedsiębiorcami. Wspierajmy UCZCIWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW. To oni napędzają gospodarkę. W przeciwieństwie do rentierów uczciwie ciężko pracują. MIESZKANIA DLA MŁODYCH. STOP KUPOWANIU MIESZKAŃ NA WYNAJEM. Przekażcie dalej. Przestańmy akceptować chorą rzeczywistość. Chcemy godnie mieszkać! Potrafisz Polsko!

  Odpowiedz
 • KORRIDOOR(2020-06-08 20:37) Zgłoś naruszenie 00

  Aha czyli bandytów wypuszczą, a jak WAS wsadzą to kogo będą wypuszczać? Od zaxxxxnia poczciwych ludzi siedzi za przysłowiową damke. A kraść to... już nie ma co.

  Odpowiedz
 • to już chyba wojna ?????(2020-04-05 11:57) Zgłoś naruszenie 01

  wyjście i na ulicę?????jako bezdomni roznosiciele.Powodzenia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane